TRENUJ DO KRÓLEWSKIEJ TRIADY BIEGOWEJ 2018!

16 stycznia 2018

21 stycznia (niedziela), godz. 10:00

Zbiórka przed TAURON Areną Kraków

Lubicie biegać? Zamierzacie wziąć udział w krakowskich imprezach biegowych wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2018? Mamy dla Was propozycję! Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie razem z klubem AZS AWF Kraków Masters zaprasza do wzięcia udziału w serii zajęć i sprawdzianów, dzięki którym skutecznie przygotujcie się do startów w tych imprezach pod okiem doświadczonych trenerów. Udział w treningach jest bezpłatny.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 stycznia (niedziela) o godz. 10:00 – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema. Treningi będą się odbywać w każdą niedzielę o godz. 10:00, w tym samym miejscu. Raz w miesiącu będzie organizowany trening wyjazdowy – do Puszczy Niepołomickiej lub do Lasku Wolskiego. Organizatorzy będą wcześniej informować uczestników o miejscu i godzinie takich spotkań. Planowane są również treningi na hali sportowej i bieżni lekkoatletycznej. Na tydzień przed każdą imprezą docelową zorganizowane zostanie tzw. Śniadanie Biegowe. Będzie wspólny trening, wykłady, muzyka i zdrowe jedzenie.

Dla kogo?

Treningi są przeznaczone dla wszystkich chcących systematycznie i pod trenerską kontrolą przygotowywać się do imprez biegowych. Bez względu ma wiek, płeć czy poziom zaawansowania. Nie trzeba być na liście startowej krakowskiej imprezy. Będzie trener dla dzieci, będzie też grupa angielskojęzyczna. Udział w treningach jest bezpłatny.

Cel

Pierwsza seria treningów będzie ukierunkowana na start docelowy, jakim jest kwietniowy bieg maratoński – 17. PZU Cracovia Maraton (22 kwietnia 2018 r.). Kolejne będą przygotowania do 12. edycji Biegu Trzech Kopców (30 września 2018 r.) i do 5. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego (14 października 2018 r.). Będzie też można trenować do innych imprez biegowych.

Na stronach organizatorów m.in. www.zis.krakow.pl będą systematycznie publikowane informacje i artykuły na temat kolejnych treningów. W formule popularnonaukowej – będą przekazywane uwagi techniczne i taktyczne, jakie warto zastosować w czasie czekających nas kolejnych spotkań. Zajęcia będą prowadzone zawsze przez kilku trenerów, dzięki czemu każdy – nawet początkujący – będzie w stanie zaaplikować sobie odpowiednią dawkę wysiłku.

Kadra trenerska

Treningi będą prowadzone przez trenerów z klubu AZS AWF Kraków Masters.

Szkoleniowcy to: Joanna Gradek, Kamilia Hayder, Maria Sławik, Dariusz Kaczmarski, Konrad Rembiasz, Grzegorz Sudoł, Wacław Mirek.

Plan najbliższych treningów

21 stycznia 2018, niedziela, godz. 10:00, TAURON Arena Kraków – start projektu. Oficjalne przedstawienie kadry trenerskiej, wspólna rozgrzewka z akcentem koordynacyjnym i elementami siły biegowej jako tzw. pobudzenie. Dłuższy akumulacyjny trening tlenowy w formie tlenowego wybiegania. Na zakończenie seria spokojnych przebieżek.

28 stycznia 2018, niedziela, godz. 10:00, TAURON Arena Kraków. Wycieczka biegowa w formie tzw. crossu – ok. 20-25 km – trasa do ustalenia.

4 lutego 2018, niedziela, godz. 10:00, trening wyjazdowy – Lasek Wolski. Zbiórka na parkingu na końcu Alei Waszyngtona pod Kopcem Kościuszki. Dobieg do Lasku Wolskiego przez Sikornik. Trening na pętli wokół ZOO. Powrót przez Sikornik pod Kopiec Kościuszki.

Warto wiedzieć

Organizator nie zapewnia szatni ani tzw. depozytu. Uczestnicy biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność. Organizator nie ubezpiecza osób biorących udział w treningach. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Dodatkowe informacje o treningach i imprezach biegowych są dostępne na stronie www.zis.krakow.pl i www.facebook.com/events/1530609557057462.