Trenuj w Krakowie! W najbliższy weekend rusza edycja 2023

2 lutego 2023

W ramach wpisującego się w miejską kampanię „Kraków w formie” projektu „Trenuj w Krakowie!”, od 2021 roku Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zachęca do korzystania ze zróżnicowanej oferty bezpłatnych, odbywających się cyklicznie zajęć sportowych. W najbliższy weekend rozpocznie się tegoroczna edycja treningów. W sobotę, 4 lutego zapraszamy dorosłych na zajęcia „Biegaj w Krakowie!” i nordic walking „Chodźże z nami!” – te drugie odbędą się przy TAURON Arenie Kraków. Podobnie jak podczas poprzednich odsłon projektu, treningi poprowadzą wykwalifikowani i utytułowani szkoleniowcy – z olimpijczykiem, medalistą mistrzostw świata i Europy Grzegorzem Sudołem czy mistrzem świata w nordic walking Jakubem Delągiem na czele.

Chodźże z nami! Treningi nordic walking

Nie szukaj wymówek – chodźże z nami! Stroną merytoryczną i dobrym treningiem zajmują się fachowcy (wśród nich mistrz świata w nordic walking – Jakub Deląg).

Zajęcia nie są ukierunkowane na rywalizację sportową, a raczej na zdrowie i sprawność fizyczną. Na treningi zapraszamy wszystkich miłośników chodzenia z kijami, jak również osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem i poznać tajniki prawidłowej techniki.

Treningi odbywają się cyklicznie – co dwa tygodnie w soboty, w dwóch grupach – poczatkującej i zaawansowanej. Zbiórka o godz. 9:00.

Zajęcia będą organizowane w różnych lokalizacjach, a na pierwsze treningi zapraszamy w sprawdzone miejsce – do Parku Lotników Polskich.

Kiedy: 4 lutego (sobota), godz. 9:00 (całoroczny harmonogram zajęć znajduje się TUTAJ)

Gdzie: Park Lotników Polskich, zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema

Co będziemy robić?

Grupa poczatkująca zapoznana się z zasadami używania sprzętu, jak założyć kije i dopasować rękawiczki, podstawami bezpieczeństwa. Następnie zrobimy rozgrzewkę z ćwiczeniami przygotowującymi do chodzenia, zarówno z kijami, jak i bez. Potem będą nauka podstawowych elementów chodzenia z prawidłowym wbiciem i pracą kijami oraz ćwiczenia koordynacyjne z elementami chodu ciągłego.

Grupa zaawansowana zajmie się budowaniem wytrzymałości mięśniowej. Po rozgrzewce przejdziemy do części głównej zajęć – interwałów. Na koniec, jako element schłodzenia, wykonamy pracę tlenową – spokojne chodzenie oraz ćwiczenia rozciągające.

Na zajęcia należy zabrać własne kije do nordic walking.

Regulamin zajęć
Kadra trenerska

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.zis.krakow.pl