Trwają przygotowania do Memoriału Wagnera

14 stycznia 2021

Trwają już intensywne przygotowania do XVIII edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Odbędzie się ona w terminie 9-11 lipca 2021 roku, oczywiście w Krakowie. Będzie generalnym sprawdzianem biało-czerwonych przed igrzyskami w Tokio. Polacy swój pierwszy mecz w Japonii rozegrają już 24 lipca.

Przypomnijmy, że XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera pierwotnie miała się odbyć w krakowskiej TAURON Arenie w dniach 9-11 lipca 2020 roku. Polska, Argentyna, Iran oraz Tunezja – tak wyglądała lista uczestników. O zwycięstwo miały rywalizować cztery drużyny, które wywalczyły prawo do walki o mistrzostwo olimpijskie w Tokio. Po poprzedniej, niezwykle udanej edycji imprezy organizatorzy spodziewali się podobnego sukcesu, tym bardziej iż miał to być ostatni sprawdzian przed bojem o olimpijskie medale. Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała, że zatrzymał się nie tylko świat sportu, stanęły także nasze życia. W związku z tym organizacja imprezy w takim kształcie i terminie nie mogła dojść do skutku.

Fundacja Huberta Wagnera, wraz z partnerami i przedstawicielami miasta gospodarza – Krakowa – prowadzi prace nad przygotowaniem wyjątkowego turnieju w 2021 roku.

– Kraków był Miastem Gospodarzem Memoriału Wagnera już pięć razy i turniej na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych w naszym mieście
– mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, z ramienia Gminy Miejskiej Kraków odpowiadającego za współorganizację turnieju w stolicy Małopolski. – W ubiegłym roku mieliśmy nadzieję gościć najlepszych, siatkarskich kibiców świata po raz szósty. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam wszystkim szyki. XVIII edycja wydarzenia została ostatecznie przełożona na lipiec 2021 roku. Mamy nadzieję, że wtedy będzie już możliwość organizacji imprezy chociaż z ograniczoną liczbą widzów, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Liczymy, że mieszkańcy i goście będą mieli tak wyczekiwaną okazję podziwiać na żywo mistrzów świata, a doping podczas bezpośredniego testu przed igrzyskami olimpijskimi doda skrzydeł naszym siatkarzom w Tokio i wizyta w TAURON Arenie Kraków tuż przed wielkim wyzwaniem tradycyjnie już przyniesie im szczęście – podkreśla.

W tej chwili oczywiście nie rozpoczęła się jeszcze sprzedaż biletów, organizatorzy liczą jednak na to, iż sytuacja epidemiczna w naszym kraju będzie się stale poprawiać i wkrótce będziemy świadkami powrotu do normalności, także na trybunach największych sportowych wydarzeń.

– Bardzo się cieszymy, że dzięki szczepieniom mamy coraz większą nadzieję na powrót do normalności, do organizowania imprez z udziałem kibiców, do tego co kochamy – mówi Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji im. Huberta Jerzego Wagnera. – Pracujemy pełną parą, staramy się znowu stworzyć wyjątkowe siatkarskie widowisko w Krakowie, w jakże ważnym dla biało-czerwonych roku olimpijskim. Czekamy na rozwój sytuacji w naszym kraju i na świecie, lecz cały czas pozostajemy optymistami w kwestii Memoriału z udziałem najlepszych kibiców świata. O każdym etapie przygotowań będziemy informować na bieżąco, mogę tylko zadeklarować, że tak jak zawsze zaprosimy niezwykle interesujących rywali dla naszej biało-czerwonej drużyny – dodaje.

fot. Memoriał Wagnera