Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski siatkarzy Kraków 2024: bilety już dostępne!

13 grudnia 2023

Już 2-3 marca 2024 roku czeka na nas wyjątkowe święto polskiej ligowej siatkówki. W największej polskiej hali – TAURON Arenie Kraków – rozegrany zostanie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski mężczyzn 2024. Wystartowała sprzedaż wejściówek na to wyjątkowe wydarzenie, a ceny rozpoczynają się już od 49 złotych.

Ostatni finał TAURON Pucharu Polski, rozgrywany w lutym 2023 roku w Krakowie, okazał się ogromnym sukcesem. Polscy kibice po raz kolejny udowodnili, że są zakochani w siatkówce. Wielki finał obejrzało w TAURON Arenie Kraków aż 11 815 widzów! Jest to największa, rekordowa widownia meczu z udziałem drużyn klubowych w historii nie tylko tych rozgrywek. Poprzedni pucharowy rekord frekwencji wynosił 6800 widzów. W marcu 2024 spodziewamy się, że rekord znowu zostanie pobity, bowiem do dyspozycji najlepszych polskich kibiców będzie cała TAURON Arena Kraków, czyli około 15 tysięcy miejsc!

– Chcemy budować markę rozgrywek o TAURON Puchar Polski, stąd pomysł grania w niezwykle gościnnym i kochającym siatkówkę Krakowie – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Szykują się wspaniałe emocje, dwudniowa walka o puchar, z udziałem najlepszych siatkarzy świata. Liczymy, że pobijemy rekord frekwencji sprzed roku, a zabawa będzie równie fantastyczna. Cieszymy się, że finały będą rozgrywane w Krakowie do 2026 roku, w największej polskiej hali – dodaje prezes.

Bilety na turniej finałowy są dostępne TUTAJ, ceny zaczynają się od 49 złotych, najlepsze miejsca kosztują 119 złotych. Dostępne będą także atrakcyjne pakiety rodzinne, a użytkownicy aplikacji VolleyLand mogą liczyć na dodatkową, 20-procentową zniżkę.

Kraków w ostatnich latach bardzo mocno stawia na siatkówkę, na stałe gości tutaj także Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, w wielkich imprezach gra reprezentacja Polski.

– Siatkówka jest nam bliska i chcemy przyciągać do Krakowa jak najlepszą ofertą sportową. Ostatni turniej finałowy pokazał, że hala może wypełnić się na meczu zespołów ligowych tak samo jak na spotkaniu reprezentacji. Mamy nadzieję na kolejny rekord, jeszcze większe emocje i wyśmienite widowiska sportowe. Najlepsi na świecie kibice z pewnością zagwarantują wspaniałą atmosferę siatkarskiego święta – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Cieszy znakomita współpraca z całym środowiskiem siatkarskim, dzięki czemu w najbliższych latach w naszym mieście na pewno będzie można podziwiać i wspierać gorącym dopingiem doskonałych zawodników nie tylko podczas turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski, ale i w meczach reprezentacyjnych – dodaje dyrektor.

Przypomnijmy, że do turnieju finałowego (2-3 marca 2024) zakwalifikują się zwycięzcy ćwierćfinałów (będą rozgrywane 14 lutego 2024). W nich zagra sześć najwyżej sklasyfikowanych drużyn PlusLigi na półmetku fazy zasadniczej (po 15. kolejkach, drużyny poznamy około 6 stycznia 2024) oraz dwie ekipy z eliminacji z niższych lig. Cztery czołowe zespoły PlusLigi zostaną rozstawione w losowaniu par ćwierćfinałowych, zwycięzcy meczów 1/4 finału zagrają w turnieju finałowym w Krakowie.

Sponsorem tytularnym rozgrywek, których wielki finał odbywać się będzie w stolicy Małopolski, jest firma TAURON Polska Energia.

Dodatkowe informacje:

https://www.plusliga.pl/ 

https://zis.krakow.pl/