Turnieje „My też gramy w ręczną” ozdobią Mistrzostw Świata 2023

10 stycznia 2023

Turnieje „My też gramy w ręczną” w Miastach Gospodarzach mistrzostw świata będą wydarzeniami towarzyszącymi największej imprezie w dziejach polskiej piłki ręcznej. Pierwsza odsłona rywalizacji odbędzie się 12 stycznia w katowickim Spodku, a druga odsłona 14 stycznia w TAURON Arenie Krakowie.

Zawodników ugości Mała Hala TAURON Areny Kraków w godz. 10:00-14:00. Młodzi adepci z Chorzowa, Mielca, Krakowa, Chrzanowa, Wąchocka, Spytkowic, Libusza i Wilczysk otrzymają nie tylko nagrody, ale także obejrzą mecze Czarnogóra – Iran oraz Hiszpania – Chile.

– Te zawody to dowód, że troszczymy się nie tylko o organizację mistrzostw świata, ale także o ich dziedzictwo – podkreśla dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

– Chcemy promować dyscyplinę wśród najmłodszych. Wierzymy, że także dzięki takim wydarzeniom doczekamy się następców dzisiejszych kadrowiczów oraz sprawimy, że piłka ręczna trafi pod strzechy i stanie się jeszcze bardziej popularnym sportem, bo ma taki potencjał – mówi wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Sławomir Szmal.

Gospodarzami MŚ 2023 są Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Sprzedaż biletów trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.