UWAGA! WAŻNE ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

15 lipca 2015

 

18-19 lipca (sobota – niedziela) al. Pokoju bez tramwajów – sprawdź jak dojechać do TAURON Areny Kraków

W dniach 18-19 lipca (sobota-niedziela) w rejonie skrzyżowania al. Pokoju i ul. Ofiar Dąbia prowadzone będą prace związane z wymianą szyn i podkładów – w związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od węzła „Rondo Grzegórzeckie” przez aleję Pokoju do węzła „Rondo Czyżyńskie”.

Linie tramwajowe numer 1, 14 i 22 będą kursować przez aleję Jana Pawła II, natomiast na wyłączonym odcinku uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa numer 714, kursująca na trasie Czyżyny Dworzec – Aleja Pokoju – Rondo Grzegórzeckie – Rondo Mogilskie.

W niedzielę (19 lipca) linia 714 będzie jeździć z częstotliwością co 10 minut w godz. 9:00-14:00, co 7,5 minuty w godz. 14:00-21:00, a w pozostałych godzinach co 20 minut. Przypomnijmy, że w tym dniu w TAURON Arenie Kraków odbędzie się mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie, który będzie zwieńczeniem ósmej edycji Marcin Gortat Camp 2015.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej:

Linie tramwajowe:

– linia 0 – kursować będzie po zmienionej trasie: Kopiec Wandy – Rondo Czyżyńskie bez zmian, następnie aleją Jana Pawła II, ulicą Mogilską, aleją Powstania Warszawskiego do Ronda Grzegórzeckiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Muzeum Inżynierii Miejskiej. W przeciwnym kierunku linia 0 kursować będzie bez zmian przez aleję Jana Pawła II;

– linia 1 – kursować będzie po zmienionej trasie: Wzgórza Krzesławickie – Rondo Czyżyńskie bez zmian, następnie aleją Jana Pawła II, ulicą Mogilską, aleją Powstania Warszawskiego do Ronda Grzegórzeckiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę doSalwatora;

linia 14 – kursować będzie po zmienionej trasie: Mistrzejowice – Rondo Czyżyńskie bez zmian, następnie aleją Jana Pawła II, ulicą Mogilską do Ronda Mogilskiego, gdzie linia wróci na swoją obecną trasę do Dworca Towarowego;

– linia 22 – kursować będzie po zmienionej trasie: Walcownia – Rondo Czyżyńskie bez zmian, następnie aleją Jana Pawła II, ulicą Mogilską, aleją Powstania Warszawskiego do Ronda Grzegórzeckiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Borku Fałęckiego;

– linia 62 – w nocy z18 na 19 lipca będzie zastępowana przez linię autobusową 662

Na okres prowadzonych prac uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa numer 714 kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec – Bieńczycka (powrót al. Jana Pawła II, Marii Dąbrowskiej, Medweckiego), Rondo Czyżyńskie, aleja Pokoju, Rondo Grzegórzeckie, aleja Powstania Warszawskiego – Rondo Mogilskie.

Linia 714 będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach autobusowych. Na Rondzie Grzegórzeckim przystanki zlokalizowane zostaną na wspólnych pasach tramwajowo-autobusowych. Na Rondzie Mogilskim przystanek dla wysiadających i wsiadających zlokalizowany będzie po zawróceniu na rondzie w istniejącej zatoce autobusowej na początku alei Powstania Warszawskiego. Przystanki: Teatr Variété, Fabryczna i Kraków Plaza nie będą obsługiwane.

Linia 714 kursować będzie:

– w sobotę z częstotliwością co 10 minut w godzinach 6:00 – 20:00, w pozostałych godzinach co 20 minut;

– w niedzielę z częstotliwością co 10 minut w godzinach 9:00 – 14:00, co 7,5 minuty w godzinach 14:00 – 21:00, w pozostałych godzinach co 20 minut.

Zasady zachowania biletów okresowych

Bilety wykupione na linie 1, 12, 14, 22 zachowują ważność na trasach stałych i objazdowych tych linii oraz w autobusach linii zastępczej nr 714 na całej trasie przejazdu.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl.

 

Utrudnienia w ruchu na ul. S. Lema

19 lipca (niedziela) pomiędzy godz. 8:30 a godz. 11:00 (w związku z organizowaną imprezą sportową organizowaną przez AZS AWF Kraków) wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Lema: zostanie wyłączony skrajny pas ruchu jezdni ul. Lema oraz droga dla pieszych i rowerów po stronie TAURON Areny Kraków na odcinku od al. Pokoju do TAURON Areny Kraków. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl.