VII TURNIEJ PIŁKARSKI „ORLIKÓW” O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA

25 października 2018

27-28 października 2018 r. (sobota – niedziela)

Mała Hala TAURON Areny Kraków

godz. 10:00 – początek rozgrywek w sobotę

godz. 9:30 – początek rozgrywek w niedzielę

„Animator Sportu” oraz „Mój Trener” to dwa miejskie programy w ramach których najmłodsi mieszkańcy Krakowa mogą korzystać z bezpłatnych zajęć sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów. W najbliższy weekend 27-28 października w Małej Hali TAURON Areny Kraków odbędzie się VII Turniej Piłkarski „Orlików” o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, czyli sportowe podsumowanie obydwu programów w 2018 roku.

W turnieju wezmą udział 24 drużyny, reprezentujące krakowskie „Orliki” oraz przyszkolne boiska programu „Mój Trener”, w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci klas I-III szkoły podstawowej (12 drużyn) oraz dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej (12 drużyn).

Harmonogram rozgrywek

W kategorii „młodszej” (kl. I–III), która rozgrywki rozpocznie w sobotę o godz. 10:00 rywalizować będą następujące zespoły, reprezentujące krakowskie „Orliki” i boiska wielofunkcyjne programu „Mój Trener”:

Grupa A: SP 93 (Cruyff Court), Na Wzgórzach, Baszta, Pszczelna

Grupa B: Bujaka, SP 89, Grochowska, Jerzmanowskiego

Grupa C: Urzędnicza, Jaskrowa, Lipska/Myśliwska I, Lipska/Myśliwska II

W pierwszych meczach spotkają się drużyny Boisko SP 93 (Cruyff Court) – Orlik Na Wzgórzach oraz Boisko Baszta – Orlik ul. Pszczelna.

W kategorii „starszej” (kl. IV–VI), która mecze rozpocznie w sobotę o godz. 13:40 zmierzą się następujące drużyny:

Grupa D: Urzędnicza, SP 93 (Cruyff Court), Pszczelna, Baszta

Grupa E: Na Wzgórzach, Jerzmanowskiego II, Boisko NCR (Rugby dla Każdego), Jerzmanowskiego I

Grupa F: SP 89, Lipska / Myśliwska, Bujaka, Jaskrowa

W niedzielę, 28 października od 9:30 rozgrywki wejdą w fazę finałową, do której zakwalifikują się drużyny, które w grupach eliminacyjnych zajmą miejsca I – II oraz dwie najlepsze drużyny z miejsc III (łącznie po 8 zespołów w każdej kategorii wiekowej). Ćwierćfinały zostaną rozegrane w dwóch grupach po 4 drużyny, grające między sobą systemem „każdy z każdym”. Mecze o miejsca (7/8, 5/6, 3/4 oraz Finał) zostaną rozegrane w formule „pucharowej” (play off). W tej fazie rywalizacji remis oznaczać będzie, że sędzia zarządzi dla wyłonienia zwycięzcy rzuty karne.

Zwycięzcę rywalizacji w grupie „młodszej” poznamy w niedzielę ok. godz. 12:45, natomiast tryumfatora rozgrywek w grupie „starszej” ok. godz. 16:30.

Warto wiedzieć

Nagrodą dla najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej będą Puchary Prezydenta Miasta Krakowa oraz atrakcyjne upominki i sprzęt sportowy. Każdy uczestnik Turnieju otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom i koszulkę.

Dodatkowe nagrody, wśród których jest m.in. zwiedzanie TAURON Areny Kraków otrzyma także drużyna której kibice w najgłośniejszy, najliczniejszy i najbardziej pomysłowy sposób będą wspierać i zagrzewać do boju.

Organizatorem turnieju jest Gmina Miejska Kraków – Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa, realizatorem – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków – „Wschód”, a partnerem – TAURON Arena Kraków/ Agencja Rozwoju Miasta S.A.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne TUTAJ.