W dniach 1-3 maja TAURON Arena Kraków zaświeci się na biało-czerwono

29 kwietnia 2021

W związku ze świętami: Pracy – 1 maja (sobota), Flagi – 2 maja (niedziela) i Konstytucji 3 Maja (poniedziałek) prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje o udekorowanie domów biało-czerwonymi flagami.

Biało-czerwone flagi pojawią się na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a także na masztach przed Magistratem na placu Wszystkich Świętych i w Rynku Głównym. Dodatkowo na budynkach eksponowane będą flagi miejskie – biało-niebieskie. 1 maja – w związku z rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – eksponowane będą ponadto flagi Unii Europejskiej.

W poniedziałek, z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zostaną dodatkowo udekorowane flagami: plac Jana Matejki oraz Grób Nieznanego Żołnierza, plac wokół Pomnika Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu, plac ojca Adama Studzińskiego. W tych miejscach zapłoną także znicze. Dodatkowo zostaną udekorowane chorągiewkami lampy na al. 3 Maja.

Miejskie tramwaje i autobusy wyjadą w tych dniach na ulice udekorowane biało-czerwonymi i biało-niebieskimi chorągiewkami.

Patriotyczną iluminację 1, 2 i 3 maja będą miały kładka o. Bernatka, estakada  tramwajowa Lipska–Wielicka, Centrum Kongresowe ICE Kraków oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzenionkach. Podświetlona zostanie także TAURON Arena Kraków – od 1 do 3 maja, w godz. 20.00–21.00 ekran LED na zewnętrznej elewacji hali zamieni się w wielką państwową flagę.

www.krakow.pl