WIELKI FINAŁ AKADEMII MŁODEGO KRAKOWIANINA

20 czerwca 2017

 

Park Jordana zamienił się we wtorek (20 czerwca) w strefę edukacji i dobrej zabawy. Uczniowie z 20 krakowskich szkół uczestniczyli w finale Akademii Młodego Krakowianina – pilotażowego projektu realizowanego przez Miasto Kraków, w który zaangażowana była m.in. Agencja Rozwoju Miasta S.A. zarządzająca TAURON Areną Kraków.

– Funkcjonowanie tak dużego miasta jak Kraków to proces złożony, ale z którego bardzo wielu z nas nie zdaje sobie sprawy. Poprzez projekt Akademia Młodego Krakowianina chcemy pokazać, że za tym na pozór oczywistym procesem stoją konkretne instytucje i ludzie, bez sprawności których życie w naszym mieście byłoby o wiele bardziej skomplikowane – mówił Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, podczas finałowego spotkania w parku Jordana.

Wręczając uczestnikom całorocznych zajęć stosowne certyfikaty, Zastępca Prezydenta Krakowa zapowiedział, że projekt będzie kontynuowany. – Akademia Młodego Krakowianina cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. To projekt z bardzo dużym potencjałem, więc w przyszłym roku szkolnym będziemy zapraszać kolejne placówki do udziału – powiedział Andrzej Kulig.

Warto wiedzieć, że podczas Akademii Młodego Krakowianina szkoły uczestniczyły w trwających przez cały rok zajęciach z zakresu ekologii, bezpieczeństwa oraz o tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Do udziału w pierwszej, pilotażowej edycji projektu zaproszono 20 samorządowych podstawówek, mieszczących się w czterech dawnych dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu i Nowej Hucie. Projekt trwał od 1 września 2016 r. do 31 maja 2017 r.

Akademia Młodego Krakowianina realizowana jest przez jednostki i spółki miejskie: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, straż miejską, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencję Rozwoju Miasta zarządzającą TAURON Areną Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.