Wielki finał CAVALIADA Tour po raz drugi w Krakowie

27 lutego 2023

CAVALIADA, czyli międzynarodowe zawody jeździeckie, na początku marca  ponownie odbędą się w Królewskim Mieście. W największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce – TAURON Arenie Kraków zobaczymy setki koni i zawodników. W programie zaplanowane są zawody jeździeckie w czterech konkurencjach, szereg pokazów konnych z aranżacją muzyki i sporo dobrej zabawy.

CAVALIADA Tour to największy w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich. Unikalny na skalę kraju jest fakt, że w jednym miejscu i czasie spotykają się ze sobą przedstawiciele różnych konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, ujeżdżenia i Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Po Warszawie, Poznaniu i Sopocie czas na Kraków, gdzie oprócz samych zawodów, odbędzie się również uroczyste zakończenie cyklu, z wyłonieniem zwycięzców poszczególnych rankingów CAVALIADA Tour.

Każdego dnia kibice będą mogli oglądać różne konkurencje jeździeckie, widowiskowe konkursy rozrywkowe, a także pokazy. Dodatkowo, dla odwiedzających przygotowane zostały Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, zawody Hobby Horse, punkty gastronomiczne i strefa dla dzieci.

– CAVALIADA to popularne wydarzenie, które za każdym razem przyciąga na trybuny tysiące osób. Wśród nich, oprócz miłośników koni i sportu jeździeckiego, są rodziny z dziećmi oraz młode osoby, które chcą w ciekawy sposób spędzić czas wolny – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADA Tour.

W Krakowie CAVALIADA gości na największej w kraju hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena Kraków. Hala na trybunach stałych może pomieścić nawet 15 000 kibiców, co zapewnia niesamowite przeżycia dla każdego kto zdecyduje się wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Atuty TAURON Areny Kraków podkreśla Wiceprezes Zarządu Grupy MTP Filip Bittner.  – Dotychczasowe edycje CAVALIADY w Krakowie przeszły wszelkie oczekiwania pod względem organizacyjnym i frekwencyjnym. Mało kto się spodziewał, że w tak krótkim czasie uda się tak wiele dokonać. Impreza okazała się „strzałem w dziesiątkę”, zarówno dla zawodników, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają na to wydarzenie,  jak i kibiców. TAURON Arena Kraków to idealne miejsce dla organizacji finału cyklu CAVALIADA Tour.

Każdego dnia jeździeckich zmagań program wypełniony jest od rana do późnych godzin wieczornych. Najbardziej popularne i widowiskowe konkursy odbywają się popołudniami i wieczorami, a kulminacja wydarzeń następuję w sobotę i niedzielę.

Najbardziej popularne punkty programu to:

Czwartek (2 marca)

– Speed Masters – konkurs w skokach przez przeszkody, z przeszkodami na poziomie 140 cm. Jest to pierwsza kwalifikacja do niedzielnego Grand Prix. Konkurs zaliczany do LEC Pucharu Świata, początek godzina 17:45

– Pokazy – Blanka Satora, Sulki – początek godzina 19:25

– CAVALIADA Driving Tour – Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnym, początek godzina 20:45

Piątek (3 marca)

– Duża Runda – konkurs w skokach przez przeszkody na poziomie 145 cm, zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, LEC Pucharu Świata i rankingu CAVALIADA Tour, początek godzina 15:30

FINAŁ TRAF Eventing Tour – Halowego Pucharu Polski w WKKW, konkurs z przeszkodami krosowymi, początek godzina 19:15

– Potęga Skoku – bicie rekordu w skoku przez mur, początek godzina 21:30

Sobota (4 marca)

– Pokazy – Sandra Sysojeva, Apolinarski, przeciąganie liny, Blanka Satora, początek godzina 16:40

FINAŁ CAVALIADA Driving Tour – finałowy konkurs w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, początek godzina 18:20

– sztafeta CAVALIADA Future – konkurs drużynowy, w którym dzieci na kucykach oraz dorosłe gwiazdy są podzieleni na ekipy i mają do pokonania trasę sztafety. Dorosły zawodnik pokonuje ją samochodem, początek 20:15

– Speed & Music – konkurs szybkości w skokach przez przeszkody o wysokości 135 cm, początek godzina 21:30

Niedziela (5 marca)

FINAŁ IMMERGAS Dressage Tour – konkurs ujeżdżenia początek o godz. 10.20

FINAŁ CAVALIADA Future – dzieci na kucach, konkurs z rozgrywką o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Torpol, początek godzina 12.45

FINAŁ CAVALIADA Tour i finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata – PKO Bank Polski Grand Prix – najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs zawodów, startują tylko ci zawodnicy, którzy zakwalifikują się pierwszego bądź drugiego dnia. Przeszkody sięgają 155 cm, początek godzina 15:30

CAVALIADA to wydarzenie sportowe, dlatego godziny poszczególnych konkursów zależą od przebiegu rywalizacji oraz liczby zgłoszeń zawodników. Wejście główne otwierane jest około 15 minut przed rozpoczęciem pierwszego konkursu.

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.

CAVALIADA Kraków

Data: 2-5.03.2023, Miejsce: TAURON ARENA KRAKÓW

Strona wydarzenia: www.krakow.cavaliada.pl