Wielkie Jeździeckie Święto po raz drugi w Krakowie

10 lutego 2020

Zeszłoroczny debiut CAVALIADY w Krakowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Nowy punkt na mapie cavaliadowego Touru przyciągnął do byłej stolicy Polski nie tylko świetnych zawodników, ale i 14-tysięczną publiczność. CAVALIADA Tour to cykl międzynarodowych zawodów jeździeckich, które odbywają się w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie. Przed nami trzeci etap tych rozgrywek, które w dniach 20-23.02.2020 odbędą się w TAURON Arenie Kraków.

 

W programie zobaczymy sport jeździecki na najwyższym poziomie, pokazany jednocześnie w rozrywkowy sposób. Nie zabraknie emocjonujących pokazów, które wyjątkowo w Krakowie odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. CAVALIADA to niepowtarzalna szansa na spotkanie w jednym miejscu i jednym czasie kibiców i zawodników skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, powożenia i WKKW.

– Pierwsza edycja CAVALIADY w Krakowie spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród zawodników, kibiców, sponsorów i wystawców. Przez to, oczekiwania wobec tegorocznego wydarzenia znacznie wzrosły. CAVALIADA to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce znane z najlepszej publiczności. Co roku wypełniamy trybuny w Poznaniu, Lublinie i Warszawie wyprzedając bilety jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Naszym marzeniem jest teraz wypełnienie trybun TAURON Areny Kraków – największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Chcielibyśmy w tym roku pobić rekord frekwencji publiczności na zawodach jeździeckich, dlatego zapraszamy wszystkich serdecznie w sobotę, 22 lutego do Krakowa. Dla każdego przygotowaliśmy mały pamiątkowy upominek – mówi Dyrektor CAVALIADA Tour, Radosław Kulupa.

Kwalifikacje Pucharu Świata

Druga edycja CAVALIADY w Krakowie to zwiększony sportowy prestiż części skokowej. Niedzielny konkurs Grand Prix zaliczany będzie nie tylko do światowego rankingu i CAVALIADA Tour, ale również do kwalifikacji Pucharu Świata. Będzie to przedostatni etap Ligi Europy Centralnej. Ten ostatni – finałowy, tradycyjnie odbędzie się w marcu na CAVALIADZIE w Warszawie. Najważniejszymi konkursami części skokowej będą: czwartkowe Venus vs. Mars, piątkowa Duża Runda i Potęga Skoku, sobotnie Speed & Music i finał Średniej Rundy, a przede wszystkim niedzielne Grand Prix o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Kraków. Przypomnijmy, że zwycięzcą pierwszego Grand Prix Krakowa w zeszłym roku był Wojciech Wojcianiec na koniu Cassio Melloni.

– Parkur na TAURON Arenie jest rewelacyjny i zdecydowanie najlepszy ze wszystkich lokalizacji CAVALIADA Tour. Duża przestrzeń sprawia, że konie czują się tu bardzo dobrze. Wszyscy zawodnicy byli pod ogromnym wrażeniem, a panująca atmosfera sprawia, że każdy chce tu wracać – mówi lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego, Wojciech Wojcianiec, który powróci do Krakowa, by ponownie walczyć o zwycięstwo. W rankingu CAVALIADA Tour pierwsze miejsce zajmuje Seweryn Murdzia, który w Lublinie wygrał piątkowy konkurs zaliczany do światowego rankingu, a w Grand Prix był trzeci.

Sportowe emocje

Również specjaliści od innych konkurencji jeździeckich z pewnością nie będą odstawać w dostarczaniu sportowych emocji. W krosowej próbie w ramach LOTTO Eventing Tour (piątkowy wieczór) z pozycji liderki wystartuje Daria Kobiernik na Ideal Girl. – Na każdej Cavaliadzie jest niepowtarzalna publika i atmosfera, jednak to właśnie Kraków robi olbrzymie wrażenie. Był to mój trzeci start w zeszłym Tourze i razem z Ideal Girl udało nam się wygrać w konkursie WKKW. To było wspaniałe przeżycie – podkreśla Kobiernik.

Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, ponieważ tuż za nią w rankingu jest zwycięzca II etapu z Lublina, Paweł Warszawski i klacz Hatteria II. Halowy Puchar Polski w Zaprzęgach Czterokonnych zdominowany jest przez Piotra Mazurka, który wyprzedza swoich rywali o 13 punktów. Podobnie jak w powożeniu króluje Mazurek, tak w ujeżdżeniu niekwestionowaną królową tego sezonu CAVALIADY jest Litwinka Sandra Sysojeva. W Lublinie wygrała dwa konkursy i z kompletem czterech zwycięstw pewnie prowadzi w tabeli. Dwa konkursy w ramach CAVALIADA Dressage Tour odbędą się w piątek i w niedzielę. W CAVALIADA Future po konkursach w Lublinie na prowadzeniu są Natalia Głowacz (mini) i Luna Kowalonek (midi). Zawody dla dzieci na kucach będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę.

Warto wiedzieć

Cavaliada Kraków odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w dniach 20-23 lutego 2020 r.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: http://cavaliada.pl/

Program wydarzenia jest dostępny na stronie: http://cavaliada.pl/krakow/#program

Bilety dostępne na www.tobilet.pl

Organizatorem imprezy jest Grupa MTP. Miastem Gospodarzem jest Kraków.