WIOSENNY PIKNIK Z PODRÓŻNIKAMI PRZY TAURON ARENIE KRAKÓW

20 kwietnia 2016

Już w najbliższą niedzielę (24 kwietnia) w Parku Lotników Polskich, w bezpośrednim sąsiedztwie TAURON Areny Kraków, odbędzie się wielki Wiosenny Piknik inaugurujący Aleję Podróżników, Odkrywców i Zdobywców przy ul. Lema. Początek wydarzenia: godz. 10:00.

W programie znalazły się gry terenowe, zabawy, a także spotkania z utytułowanymi zdobywcami m.in. Krzysztofem Wielickim i Andrzejem Bargielem. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Dla uczestników zabawy terenowej organizatorzy przewidzieli nagrody.

Partnerem wydarzenia organizowanego przez Klub Podróżników Śródziemie, Dzielnicę XIV Czyżyny i Zarząd Zieleni Miejskiej jest Agencja Rozwoju Miasta S.A. zarządzająca TAURON Areną Kraków. W przygotowanie Pikniku włączyły się także liczne organizacje i stowarzyszenia m.in. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Uczestnicy będą mogli więc zobaczyć jak wygląda prawdziwa baza alpinistyczna.

Upamiętnią polskich podróżników

Aleja Podróżników, Zdobywców i Odkrywców to projekt mający upamiętnić najznamienitszych polskich podróżników. Będzie on realizowany wzdłuż ul. Lema przy TAURON Arenie Kraków. Koncepcja architektoniczna Alei została wyłoniona w drodze konkursu przez jury pod przewodnictwem Prof. Aleksandra Bohma.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie www.alejapodroznikow.pl. Serdecznie zapraszamy!