Wydarzenie goni wydarzenie, czyli co nas czeka w TAURON Arenie Kraków!

18 listopada 2022

TAURON Arena Kraków to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Bogaty program wydarzeń na najbliższy miesiąc i przyszły rok sprawi, że pełni wrażeń z areny wyjdą zarówno miłośnicy dobrej muzyki jak i kibice wielu dyscyplin sportowych. Dodatkowe atrakcje czekają także na rodziny z dziećmi i amatorów uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

O tym co będzie się działo w TAURON Arenie Kraków opowiadali podczas piątkowej (18 listopada) konferencji: Andrzej Kulig,  Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej, Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A., Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk, Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Włodzimierz Leksa, Prezes Firmy Meta.

Idziemy na łyżwy

Wiele osób ucieszy informacja, że przed TAURON Arenę Kraków (od strony Parku Lotników Polskich) wraca lodowisko. Jego otwarcie jest planowane na 19 listopada (sobota) na godz. 16:30. Lodowisko będzie czynne do 12 lutego 2023 r., w godz. 9:00-21:00.

– Zależy nam na tym, aby krakowianie, zwłaszcza ci najmłodsi, prowadzili aktywny styl życia i dbali o formę przez cały rok. Stąd pomysł aby kontynuować ubiegłoroczny projekt plenerowego lodowiska przy TAURON Arenie Kraków i umożliwić bezpłatne korzystanie z niego dzieciom i młodzieży z Krakowa – mówi Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej. – Zachęcam do odwiedzania tego miejsca jak najczęściej.

Lodowisko przy TAURON Arenie Kraków powstaje przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Dzieci i młodzież szkolna z Krakowa będą mogli bezpłatnie korzystać z obiektu od 1 grudnia (czwartek), w dni powszednie: w godz. od 9:00 do 16:00. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, będą mogły kupić bilet na lodowisko. Wstęp będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Szczegółowe informacje o zasadach funkcjonowania lodowiska są dostępne na stronie www.tauronarenakrakow.pl.

Amatorów sportów zimowych zapraszamy również na tory curlingowe, przygotowane przez Krakowski Klub Curlingowy na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. Tory będą dostępne do połowy kwietnia 2023 r. Informacje o rezerwacji miejsc i biletach można znaleźć na stronie http://curlingwkrakowie.pl/.

Gwiazdy na Gwiazdkę

– TAURON Arena Kraków słynie z tego, że w jej kalendarzu każdego roku zobaczyć można nazwiska największych muzycznych gwiazd i nazwy najsłynniejszych zespołów. Cześć z nich ogłaszanych jest z dużym wyprzedzeniem co daje wielu osobom możliwość sprezentowania najbliższym koncertu Gwiazdy na Gwiazdkę – zauważa Małgorzata Marcińska Prezes Zarządu Areny Kraków S.A. – Już teraz zapraszamy na przyszłoroczne koncerty Michaela Bublé (10.02), Robbiego Williamsa (12.03), Céline Dion (14.03) Petera Gabriela (18.05), Hansa Zimmera (30.05), André Rieu (9.06), Zucchero (13.07), Louisa Tomlinsona (10.09) i Hausera (3.11) oraz takich zespołów jak: Def Leppard i Mötley Crüe (31.05), Iron Maiden (13 i 14.06) i Depeche Mode (4.08) – wylicza Małgorzata Marcińska.

Świąteczną atmosferę będzie można poczuć na początku grudnia biorąc udział w koncercie Christmas Time! (4.12) podczas, którego wystąpią m.in. Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski i Andrzej Piaseczny oraz podczas „Home Alone in Concert” (20.12), czyli wydarzeniu, którego żaden fan filmu „Kevin sam w domu” nie może przegapić. W świąteczne prezenty będzie można zaopatrzyć się podczas Targu Świątecznego oraz States of Mind Festiwalu (11.12). Idealnym mikołajowym prezentem dla najmłodszych będzie udział w widowisku „Psi Patrol – Wielki Wyścig”(16-18.12). Planowane jest również spotkanie ze Świętym Mikołajem w Arenie Garden (4.12).

Jeszcze w tym roku gości odwiedzających arenę czeka spotkanie z muzyką filmową podczas Visual Concert (3.12) oraz wydarzenia poświęconego pamięci wybitnego kompozytora Ennio Morricone (21.12). Natomiast w przyszłym zapraszamy m.in. na koncert podczas, którego zabrzmią najsłynniejsze piosenki Księżniczek Disneya (5-7.05).

Sportowy przełom roku

Jak na największy obiekt widowiskowo-sportowy w kraju przystało TAURON Arena Kraków gości imprezy sportowe przez duże S. Tłumy kibiców z pewnością zasiądą na trybunach by ponownie kibicować naszemu mistrzowi Tadeuszowi Błażusiakowi podczas Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro (10.12). Podobnie będzie podczas 4 Nations Cup w Piłce Ręcznej Mężczyzn (28-30.12) z udziałem naszej reprezentacji, czyli przedsmaku tego, co będzie się działo w TAURON Arenie Kraków w styczniu podczas Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn (12-22.01).

– Liczba i ranga imprez sportowych, która odbywa się każdego roku Krakowie to dowód na to, że nasze miasto w pełni zasługuje na miano stolicy sportu – podkreśla Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk, Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Mistrzostwa w piłce ręcznej i sporty motorowe to tylko ułamek dyscyplin, w spieranie których angażuje się Miasto Kraków i ZIS. – W samej TAURON Arenie Kraków w przyszłym roku czekają nas jeszcze takie imprezy jak Cavaliada Kraków (2-5.03), czy Cracovia Półmaraton Królewski (5.10). Możemy zapewnić, że nie zabraknie siatkówki i turniejów organizowanych przez krakowskie kluby sportowe m.in. w zapasach – dodaje Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk.

TAURON Arena Kraków będzie również jednym z obiektów, w których w czerwcu odbędą się Igrzyska Europejskie 2023. A jeśli ktoś do tej pory nie widział jak wygląda pokaz w wykonaniu kierowców monster trucków koniecznie musi wybrać się na Hot Wheels Monster Trucks Live Glow Party (18-19.02).

Kibicujemy w Arenie Garden

W przerwach między turami jazdy na łyżwach lub w oczekiwaniu na otwarcie bram na kolejne wydarzenia w TAURON Arenie Kraków zapraszamy na pyszne jedzenie do Areny Garden. Codziennie w strefie Areny Garden czynna jest kawiarnia Arena Coffee oraz food truck z frytkami. A w weekendy i święta także grill, pizza, burger i słodziak.

Arena Garden zaprasza także do kibicowania naszej Reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Mężczyzn 2022, w strefie kibica, która będzie działała w dni meczowe w we foyer areny (mecze Polaków) i Arena Coffee (pozostałe spotkania). Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.facebook.com/ArenaGardenKrakow.

Pierwsze podsumowania

Zbliżający się koniec roku to doskonała okazja do podsumowań tego, co działo się w TAURON Arenie Kraków w ciągu ostatnich miesięcy.

– To był i nadal jest rok pełen oczekiwań i wyzwań dla całego zespołu Areny Kraków S.A. – mówi Małgorzata Marcińska. – Gdy zaczęliśmy łapać oddech po dwóch latach pandemii Covid-19, wybuchła wojna w Ukrainie. Nasz obiekt stał się największym centrum, w którym o pomoc mogli starać się obywatele Ukrainy szukający pomoc w naszym mieście. Równocześnie w obiekcie cały czas organizowane były wydarzenia, w tym takie na kilkanaście tysięcy osób, będące kluczowym źródłem przychodów dla spółki, zarządzającej komercyjnym obiektem jakim jest TAURON Arena Kraków – podkreśla Małgorzata Marcińska.

I dodaje: – Wielofunkcyjność TAURON Areny Kraków w połączniu ze sprawnym zarządzaniem obiektem pozwoliły nam na osiągnięcie wyniku finansowego lepszego niż zakładany w planie na rok 2022. Wiemy, że EBITDA (wynik brutto powiększony o odsetki od kredytów, deprecjację aktywów i pasywów oraz amortyzację w kolejnych latach) która była planowana na poziomie 3,5 mln zł będzie wyższa. Ostateczne dane będziemy mogli podać po zakończeniu roku.

Od stycznia do połowy listopada 2022 r. w TAURON Arenie Kraków odbyło się ponad 280 imprez (licząc odrębnie każdy koncert, spektakl, przedstawienie, mecz, konferencję, targi), w których udział wzięło ponad 570 tys. gości. Z tego w obiekcie (Arenie Głównej, Małej Hali, salach konferencyjnych): 160 wydarzeń, które zgromadziły blisko 540 tys. osób. Szacujemy, że rok 2022 zakończymy liczbą ponad 370 imprez i 700 tys. gości. Rok 2023 zapowiada się równie imponująco, czego dowodem jest liczba rezerwacji w kalendarzu Areny Głównej, która obejmuje już ok 2/3 dni w roku.

www.TAURONArenaKrakow.pl

Tu zajdziecie wszelkie informacje o wydarzeniach odbywających się w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce!