Wyjątkowe warsztaty koło TAURON Areny Kraków

20 sierpnia 2020

W sobotę 22 sierpnia w Parku Lotników Polskich, w strefie Areny Garden przy TAURON Arenie Kraków, odbędą się warsztaty dla całych rodzin i dzieci w każdym wieku.

Od godz. 11:00 do 15:00 odbędą się warsztaty „Młody Architekt” organizowane przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków wraz z Urzędem Miasta Krakowa. Jak piszą organizatorzy: „Wspólnie poznamy nową architekturę Krakowa oraz sami zbudujemy i zaprojektujemy kawałek miasta. Warsztaty będą okazją do rozmowy na temat znaczenia budynków w strukturze miasta, rozważań o tym, jak forma i funkcja budynku wpływa na jego wygląd i decyduje o tym, jak nam się w nim żyje.”

Z kolei od godz. 10:00 do 16:00 Instytut Pracy Socjalnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie organizuje Letnie Warsztaty Edukacyjne „Jak zostać bohaterem”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-13 lat i poświęcone zostaną tematyce poczucia własnej wartości i możliwości, które posiada każde dziecko w radzeniu sobie z określonymi niebezpieczeństwami. Warsztaty pozwolą rozwinąć u dzieci empatię wobec trudności i zagrożeń, które dotykają inne osoby oraz rozwinąć sprawczość do działania w sytuacjach zagrożenia, dzięki świadomości swoich mocnych stron.

Równolegle organizator zaprasza rodziców do punktu PORADNICTWA RODZINNEGO – specjaliści z różnych dziedzin odpowiedzą na pytania dotyczące życia rodzinnego (m.in. problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą, kryzysów rodzinnych, konfliktów w rodzinie, przemocy, uzależnień). Przewiduje się obecność mediatora, pracownika socjalnego, psychologa, którzy będą udzielać dorosłym członkom rodzin profesjonalnych porad.