WYSTARTOWAŁA AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

23 listopada 2016

Zajęcia sportowe dla najmłodszych w Małej Hali TAURON Areny Kraków

Ponad 70 placówek zgłosiło się do pilotażowego programu Akademia Przedszkolaka skierowanego do najmłodszych mieszkańców Krakowa – dzieci w wieku 4-6 lat z oddziałów przedszkoli publicznych i niepublicznych. Zajęcia będą się odbywać w Małej Hali TAURON Areny Kraków do 9 grudnia.

Akademia Przedszkolaka to nowy, bezpłatny projekt realizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa. Głównym celem projektu jest zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, zapoznanie z różnorodnymi i atrakcyjnymi formami ruchu oraz rozbudzenie sportowej pasji w dziecku, która może przerodzić się w miłość do sportu na całe życie.

W ramach pilotażu, który potrwa do 9 grudnia i do którego zgłosiło się 77 krakowskich przedszkoli prowadzone są zajęcia w formie gier i zabaw dla dzieci w wieku 4-6 lat. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00 (z wyjątkiem 1 i 2 grudnia). Każde z przedszkoli w tym czasie weźmie udział w przynajmniej jednych zajęciach w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Taniec, gimnastyka i zabawa

Organizatorom zależy na tym, aby dzieci poznawały różne dyscypliny sportowe,  podstawowe zasady gier zespołowych, tańców integracyjnych i nowoczesnych, gimnastyki, lekkoatletyki i zabaw rekreacyjnych.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego z różnych specjalności, w atmosferze wzajemnego szacunku, z poszanowaniem zasad fair play. Ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy, zabawowy, rekreacyjny z wykorzystaniem sprzętu sportowego, odpowiedniego do grupy wiekowej uczestników.

Na zdjęciu – zajęcia dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi im. Anny Dymnej