XVI MEMORIAŁ HUBERTA JERZEGO WAGNERA

13 sierpnia 2018

24-26 sierpnia 2018 r. 

Polska, Francja, Kanada, Rosja

Kraków po raz czwarty jest Miastem Gospodarzem prestiżowej siatkarskiej imprezy jaką jest Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce w dniach 24-26 sierpnia 2018 r. zagrają reprezentacje Polski, Francji, Kanady i Rosji.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera przez pierwsze sześć lat był rozgrywany w olsztyńskiej hali Urania. Potem gościł w: Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze, Płocku i Toruniu. Pierwsza wizyta Memoriału w Magicznym Krakowie miała miejsce w 2014 roku. W rozgrywkach wzięły wówczas udział reprezentacje Bułgarii, Chin, Polski i Rosji. Rok później zawody odbyły się w Toruniu, ale już kolejne dwie edycje wróciły do TAURON Areny Kraków. Rok temu triumfowali Polacy, a tuż za nimi na podium znaleźli się Francuzi.

Sprawdzian przed mistrzostwami

W XVI edycji turnieju określanego mianem najbardziej prestiżowej towarzyskiej imprezy siatkarskiej na świecie, wystąpią drużyny z czołowej dziesiątki światowego rankingu FIVB. Obok reprezentacji Polski będą to: Francja, Kanada i Rosja. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ tegoroczny skład jest taki sam, jak rok wcześniej. Turniej w Krakowie będzie ostatnim tak poważny sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w Bułgarii i we Włoszech.

 Skład tegorocznej edycji Memoriału jest tak silny i wyrównany, że każda konfiguracja gier gwarantuje emocje do samego końca – mówi wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Cezary Mróz. – Każdy dzień turnieju to gwarancja świetnych widowisk siatkarskich, w których trudno będzie wskazać faworyta. Najlepszym tego dowodem były zeszłoroczne pojedynki: nasz zespół potrafił ograć w trzech setach Kanadę, która z kolei 3:0 wygrała z Francją. Trójkolorowi dzień wcześniej ulegli Rosji, choć pierwszego dnia pokonali Polskę. Warto dodać, że w decydującym spotkaniu Polski z Rosją padł wynik 3:2 dla Biało – czerwonych, a Polacy wygrali XV Memoriał. Był to jeden z najbardziej zaciętych turniejów w piętnastoletniej historii i w tym roku liczymy na powtórkę – dodaje Cezary Mróz.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Kraków znów zapewni kibicom – oprócz wspaniałych chwil w czasie zwiedzania miasta – niezapomniane wrażenia siatkarskie.

Informacje o drużynach są dostępne TUTAJ oraz w folderze poświęconym wydarzeniu, który jest dostępny TUTAJ.

Informacje o składach drużyn są dostępne TUTAJ.

Harmonogram*

24 sierpnia (piątek)

15:30 – otwarcie bram

17:30 Polska – Kanada

20:30 Francja – Rosja

25 sierpnia (sobota)

12:00 – otwarcie bram

14:00 Polska – Francja

17:00 Rosja – Kanada

26 sierpnia (niedziela)

12:00 – otwarcie bram

14:00 Francja – Kanada

17:30 Polska – Rosja

*godziny rozpoczęcia meczów mogą ulec zmianie

WARTO WIEDZIEĆ

Na wydarzenie zaprasza Fundacja Huberta Jerzego Wagnera oraz Miasto Kraków – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Szczegóły dotyczące wydarzenia na stronie organizatora:  http://fundacjawagnera.pl/

Wejście do obiektu: nr 1, 2, 3 i 4.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Bilety są dostępne za pośrednictwem portalu www.abilet.pl i www.eventim.pl.

Kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna 23 sierpnia (czwartek) w godz. 14:00-18:00; 24 sierpnia (piątek) od godz. 12:00; 25 i 26 sierpnia od godz. 11:00.

Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna 24 sierpnia (piątek) od godz. 15:30; 25 i 26 sierpnia od godz. 12:00.

Informacje o Pakietach VIP TAURON Areny Kraków są dostępne TUTAJ (24 sierpnia), TUTAJ (25 sierpnia) i TUTAJ (26 sierpnia).

Catering podczas wydarzenia

W dniu wydarzenia goście będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram. W obiekcie czynne będą również punkty gastronomiczne, w ofercie których znajdą się przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. 24 sierpnia kawiarnia będzie czynna od godz. 13:30; 25 i 26 sierpnia od godz. 10:00.

Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona. Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Informacje o parkingu i sprzedaży biletów przez internet na:

 24 sierpnia (piątek) są dostępne TUTAJ, parking będzie czynny od godz. 14:30;

25 sierpnia  (sobota) są dostępne TUTAJ, parking będzie czynny od godz. 11:00;

26 sierpnia (niedziela) są dostępne TUTAJ, parking będzie czynny od godz. 11:00.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie  www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.