ZENIT KAZAŃ TRIUMFUJE W TAURON ARENIE KRAKÓW

28 stycznia 2016

Turniej Finałowy Ligi Mistrzów za nami. Po niezwykle emocjonującym meczu z Trentino Diatec, który zakończył się wynikiem 3:2, na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy Zenitu Kazań. Trzecie miejsce należy do Cucine Lube Civitanova. Gospodarz turnieju – Asseco Resovia Rzeszów zajął czwarte miejsce.

TAURON Arena Kraków gościła elitę siatkarskiej siatkówki przez dwa dni – 16 i 17 kwietnia. W sobotnich półfinałach naprzeciw siebie stanęli Zenit Kazań i Asseco Resovia Rzeszów (mecz zakończył się wynikiem 3:1) oraz Trentino Diatec i Cucine Lube Civitanova (3:0). W niedzielę w meczu o brąz Cucine Lube Civitanova pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:2. W finale Zenit Kazań pokonał Trentino Diatec 3:2.

Wspaniali kibice

Po raz kolejny sportowców biorących udział w wydarzeniach organizowanych w TAURON Arenie Kraków nie zawiedli kibice. To dzięki nim zarówno organizatorzy jak i sami sportowcy podkreślali, że atmosfera była niesamowita – tak w mediach wypowiadali się m.in. Jochen Schoeps oraz Bartosz Kurek z Asseco Resovii Rzeszów. Ten drugi powiedział m.in. że kibice byli wspaniali, a w TAURON Arenie Kraków zawodnicy czuli się jak w domu. Podobnie zdanie miał Tine Urnaut z Trentino Diatec, który powiedział, że atmosfera w TAURON Arenie Kraków jest fantastyczna i gra się tutaj rewelacyjnie.

Jak podali organizatorzy turniej cieszył się również rekordowym zainteresowaniem mediów na całym świecie. Mecze transmitowano w 81 krajach, a zmagania na żywo z hali relacjonowało ponad 200 dziennikarzy i fotoreporterów.

Warto wiedzieć

CEV DenizBank Volleyball Champions League, czyli Liga Mistrzów siatkarzy to międzynarodowe rozgrywki klubowe utworzone z inicjatywy Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) w 2000 r. i regularnie prowadzone od sezonu 2000/2001 w ramach europejskich pucharów. Są to najważniejsze i najbardziej prestiżowe zmagania, w których udział biorą najlepsze drużyny klubowe z lig europejskich.

W tym roku organizatorem Turnieju Finałowego Ligi Mistrzów był klub Asseco Resovia Rzeszów, a gospodarzem miasto Kraków. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie dedykowanej Final Four pod adresem: www.FinalFour2016.assecoresovia.pl.