Zimowa Arena. Nowe atrakcje dla krakowian przy TAURON Arenie Kraków

29 listopada 2021

Szukacie pomysłów na aktywne spędzenie zimowych miesięcy? Mamy dla Was idealną propozycję. Zapraszamy do „Zimowej Areny” – strefy, która od grudnia do końca lutego będzie działała przy TAURON Arenie Kraków. Czekać będzie na Was lodowisko, tor curlingowy, pyszne jedzenie i mnóstwo dodatkowych atrakcji m.in. kiermasz świąteczny, spotkanie ze Świętym Mikołajem i Festiwal Kawy.

Idziemy na łyżwy

3 grudnia (piątek) będzie pierwszym dniem, w którym krakowianie będą mogli skorzystać z lodowiska, które stanie przy TAURON Arenie Kraków, od strony Parku Lotników Polskich. Lodowisko będzie czynne codziennie od godz. 9:00 do 21:00.

Dzięki współpracy z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Krakowa, dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w wybranych godzinach, będą mogli skorzystać z lodowiska bezpłatnie. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, będą mogły kupić bilet na lodowisko. Akcja będzie obowiązywała od 6 grudnia w dni powszednie: w godz. od 9:00 do 15:00 (grudzień). Wstęp będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Dzieci do lat 12 będą mogły jeździć na lodowisku wyłącznie z opiekunem (w tym przypadku konieczny jest zakup biletu przez osobę dorosłą). Z akcji będą mogły również skorzystać przedszkolaki – pod okiem rodziców.

Ceny biletów: jednorazowy normalny – 15 zł; jednorazowy ulgowy – 10 zł; jednorazowy dla osób posiadających Krakowską Kartę Rodzinną 3+ lub Kartę Dużej Rodziny lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – 6 zł. Na miejscu będzie dostępna wypożyczalnia sprzętu (za dodatkową opłatą). W wybrane dni będą organizowane ślizgawki tematyczne np. w rytmie disco.

Regulamin lodowiska jest dostępny TUTAJ

Regulamin wypożyczalni sprzętu jest dostępny TUTAJ

Winter is here

Arena Garden Street Food Market to strefa, która działa cały rok niezależnie od pogody. Widzieliśmy jej letnią odsłonę, pełną tropikalnych kwiatów, egzotycznych roślin i wakacyjnego klimatu. Wraz z nadejściem jesieni pojawiły się górskie gondolki, ścianki w jesiennym klimacie oraz kominki w Coffee Garden, które ocieplają wnętrze i tworzą przytulna atmosferę.

Teraz wielkimi krokami zbliża się zima, a razem z nią nowy wystrój. W strefie stanie nowy selfie spot, czyli zimowa ścianka do robienia zdjęć z hasłem „Winter is here”. Pojawią się także liczne choinki, świąteczne światełka i inne zimowe akcenty. Oczywiście nie zabraknie cieszących się dużą popularnością gondolek. Szef kuchni przygotowuje specjalne menu w zimowej odsłonie, w którym znajdą się m.in. hot dogi premium, kaszanka z opiekanymi ziemniaczkami, bułka ze sznyclem i wiele innych. Godziny otwarcia Areny Garden w grudniu: pon.-czw. 13:00-20:00, pt. 13:00-21:00, sob. 12:00-21:00, niedz. 12:00-20:00.

Mikołajkowe prezenty

3 grudnia (piątek) w Arenie Garden rusza Kiermasz Świąteczny. Lokalni rzemieślnicy będą oferować swoje produkty, m.in. świece, zabawki i wyroby czekoladowe. W budce z grillem będzie można znaleźć gotowe produkty na świąteczny stół przygotowane przez szefa kuchni firmy Meta takie jak: barszcz, zupa grzybowa, pierogi, domowy pasztet, sałatki świąteczne a także słodkości: piernik i sernik.

Weekend mikołajkowy (4-5 grudnia) to w Arenie Garden czas dedykowany najmłodszym gościom. W sobotę szef kuchni Tobiasz Dziura wraz z Elcią Kotarbą, cukierniczką z zamiłowania będą prowadzić warsztaty ozdabiania pierniczków świątecznych. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do Coffee Garden o godz. 13:00.

W niedzielę planujemy dodatkowe atrakcje (od godz. 12:00 do 17:00). W programie: spotkanie z Mikołajem, animacje i zabawy ruchowe (godz. 13:00 i 15:00) oraz pokaz świateł (godz. 17:00). Organizatorzy przyjmują zgłoszenia na wręczanie prezentu dzieciom przez Mikołaja. Zainteresowani rodzice powinni zgłosić swoją pociechę mailowo na adres booking@arenagarden.pl w treści wpisując imię i wiek dziecka, swoje imię i telefon kontaktowy.

Atrakcje dla dzieci planowane są także na ostatni przedświąteczny weekend, czyli 18-19 grudnia, w godz. 13:00–17:00. Zaprosimy wszystkich do zabawy z animatorami Fundacji Dr Clown.

Przy aromacie kawy

W nadchodzący weekend przedświąteczna atmosfera przy aromacie kawy zapanuje także we foyer TAURON Areny Kraków. Tutaj zorganizowany zostanie Festiwal Kawy i Targ Świąteczny. Będzie to doskonała okazja do kupienia świątecznych prezentów dla najbliższych. Wśród nich będą przetwory, herbaty, konfitury, sosy, słodkości,  kosmetyki,  biżuteria,  książki…i wiele, wiele więcej! 4 grudnia: godz. 10:00-20:00, 5 grudnia: 10:00-18:00, wejście nr 3. Wstęp bezpłatny.

Kamień i szczotka, czyli curling debiutuje w TAK

Lodowisko to nie jedyna gratka, która w Zimowej Arenie czeka na fanów sportów zimowych. Od 15 grudnia (środa) zapraszamy na tor curlingowy – jedyny taki w Krakowie i całej Małopolsce! Jak mówią organizatorzy: curling to sport, którego może spróbować każdy niezależnie od wieku, kondycji, płci i sprawności. Jest świetną formą integracji i dobrej zabawy.

Tor powstanie na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. Przygotowuje go Krakowski Klub Curlingowy. Będzie dostępny od wtorku do piątku w godz. 14:00-22:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00-22:00. Dostępny będzie w dwóch formach: zajęć biletowanych (każdy będzie mógł wchodzić indywidualnie na tor) oraz rezerwacji toru. Uczestnicy w cenie biletu będą mieć zapewniony sprzęt i akcesoria niezbędne do gry w curling, cały czas będą także wspierani i nadzorowani przez instruktorów klubu.

***

Do Zimowej Areny zapraszają: Arena Kraków S.A., Meta Sp. z o.o., Urząd Miasta Krakowa – Wydział Sportu oraz Krakowski Klub Curlingowy.

Szczegółowe informacje i godziny otwarcia będą na bieżąco aktualizowane na stronie TAURON Areny Kraków: www.TAURONArenaKrakow.pl