ZNAMY AMBASADORÓW EURO 2016 W KRAKOWIE

25 października 2015

Rafał Sonik, Michał Kościuszko, Rafał Majka, Jerzy Garpiel, Tomasz Schimscheiner, Marcin Daniec, Piotr Cyrwus i Motion Trio to Lokalni Ambasadorzy Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016. Ich lista została ogłoszona w niedzielę (25 października) podczas prezentacji Trofeum Mistrzostw, które odbyło się na krakowskim Rynku Głównym.

Przypomnijmy: Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 odbędą się w dniach 15-31 stycznia 2016 r. Mecze Fazy Wstępnej, Głównej i Finałowej Mistrzostw rozegrane zostaną w TAURON Arenie Kraków. Mecze będą rozgrywane także we Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach.

Reprezentacja Polski w Fazie Wstępnej będzie rywalizować w grupie A i rozegra swoje mecze w dniach 15, 17 i 19 stycznia w TAURON Arenie Kraków. W tej samej grupie znalazły się: Francja, Macedonia i Serbia.

Organizatorami Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 są: Europejska Federacja Piłki Ręcznej oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Lokalni Ambasadorzy EURO 2016

Jerzy Garpiel – były piłkarz ręczny, lewoskrzydłowy, wychowanek Hutnika Kraków, z którym zdobył dwa tytuły mistrza polski, największy sukces w karierze odniósł z Reprezentacją Polski, z którą w 1982 r. wywalczył brązowy medal mistrzostw świata, olimpijczyk z Moskwy.

Michał Kościuszko – urodzony w Krakowie kierowca rajdowy, który karierę rozpoczynał od kartingu w wieku 15 lat, od 2007 r. reprezentuje Polskę w rajdowych mistrzostwach świata WRC najpierw jako junior a następnie w kategorii seniora, jest pierwszym Polakiem w historii, który wygrał rundę Rajdowych Mistrzostw Świata.

Rafał Sonik – urodzony w Krakowie kierowca rajdowy, startuje na quadach w rajdach terenowych, trzykrotny zdobywca Pucharu Świata, jest pierwszym Polakiem w historii, który wygrał Rajd Dakar.

Tomasz Schimscheiner – aktor teatralny i telewizyjny, na stałe związany z Krakowem, występował na scenach Teatru Bagatela, następnie na deskach Teatru Ludowego i Teatru Stu, grał w takich filmach i serialach jak „Nad Życie”, „Ile waży koń trojański”, „Komisarz Alex” czy „Na Wspólnej”.

Marcin Daniec – satyryk, artysta kabaretowy; ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, następnie poświęcił się pracy na estradzie, w 1984 r. z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”, od 1994 r. występuje samodzielnie.

Rafał Majka – wychowanek kolarskiego klubu Krakus Swoszowice, jeden z dwóch Polaków, który odniósł etapowe zwycięstwo w Tour de France, w sumie ma ich na koncie już trzy, pierwszy Polak, który stanął na podium wyścigu Vuelta a Espana, w ubiegłym roku wygrał Tour de Pologne.

Piotr Cyrwus – aktor filmowy i teatralny, ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną a od ponad 20 lat występuje na deskach krakowskiego Teatru Starego, największą popularność przyniosła mu rola Ryszarda Lubicza w serialu „Klan”.

Motion Trio – zespół muzyczny, trio akordeonowe, członkowie teamu to światowej klasy akordeoniści, współpracowali m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Wojciechem Kilarem, Janem Kaczmarkiem oraz Henrykiem Mikołajem Góreckim.