ZNAMY WSZYSTKICH PÓŁFINALISTÓW KMŚ

15 grudnia 2017

Po trzech dniach zmagań w grupach poznaliśmy komplet uczestników turnieju finałowego w TAURON Arenie Kraków. Pary półfinałowe utworzyły Zenit Kazań z Sadą Cruzeiro oraz PGE Skra Bełchatów z Cucine Lube Civitanova. Mecze zostaną rozegrane w sobotę (16 grudnia), zwycięzcę mistrzostw poznamy w niedzielę (17 grudnia).

Grupa A

W Opolu ostatni dzień pierwszej fazy FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Polska 2017 zaczął się emocjonującym spotkaniem o ostatnie miejsce w półfinale. ZAKSA Kędzierzyn Koźle zmierzyła się z obrońcą tytułu Sada Cruzeiro Volei. Niestety, ZAKSA Kędzierzyn Koźle prowadziła wyrównaną grę z utytułowanym przeciwnikiem jedynie w drugim secie i ostatecznie uległa Brazylijczykom 0-3. Tym samym zespół z Opolszczyzny pożegnał się z turniejem, a Sada Cruzeiro może cieszyć się z awansu do półfinału. W drugim meczu Cucine Lube Civitanova pokonała bez większych problemów Sarmayeh Bank Teheran VC 3-0 wygrywając tym samym rywalizację w grupie A z kompletem zwycięstw, tracąc jedynie dwa sety z ZAKSą. W pierwszym dniu turnieju faworyzowany zespół z Brazylii niespodziewanie łatwo uległ mistrzowi Włoch z Civitanovy, a mistrzowie Polski w debiucie pokonali mistrzów Iranu. Po drugim dniu jedynie Włosi byli pewni awansu do półfinałów, a ZAKSA i Sada walczyły o ostatni bilet do Krakowa.

Fakty i liczby:

– Sada Cruzeiro wygrała dwie ostatnie edycje Klubowych Mistrzostw Świata,

– Sada Cruzeiro występuje w rozgrywkach po raz szósty,

– W poprzednich 12 edycjach KMŚ, pierwsze osiem zostało wygrane przez włoskie kluby, traz Cucine Lube Civitanova ma okazję przerwać trwającą już cztery lata passę bez zwycięstwa Włochów w tej imprezie,

– Zaksa Kędzierzyn-Koźle i Sarmaye Bank po raz pierwszy występowały w KMŚ,

– Najwięcej punktów w jednym meczu zdobyli Maurice Torres i Cwetan Sokołow (26),

– Najlepiej punktującym zawodnikiem w grupie byli Cwetan Sokołow (64), Sam Deroo (58) i Osmany Juantorena (56),

Grupa B

Już drugiego dnia turnieju w Łodzi wiadomo było, które zespoły pojadą do Krakowa walczyć o trofeum Klubowych Mistrzostw Świata. Ku nieskrywanej radości tutejszej publiczności PGE Skra Bełchatów oraz faworyt grupy, Zenit Kazań, pokonały 3-0 Personal Bolivar i Shanghai Volleyball Club. W czwartkowych meczach, mimo że bilety do półfinałów były rozdane, to nie zabrakło emocji. Klub z Chin, w swoim debiutanckim występie w rozgrywkach pokonał Argentyńczyków, po niezwykle zaciętym, pięciosetowym pojedynku. Bełchatowska Skra, w drugim meczu musiała uznać mistrzów Rosji, którzy byli zdecydowanie lepsi w dwóch ostatnich partiach i bez straty seta wyjadą z Łodzi.

Fakty i liczby:

– Zenit Kazań jako jedyny bez utraty seta i z trzema zwycięstwami awansował do Final Four,

– Zenit Kazań po raz szósty w historii swoich występów w KMŚ awansował do półfinału,

– Shanghai Volleyball Club wystąpił po raz pierwszy w KMŚ,

– Największą frekwencją cieszył się mecz PGE Skra – Zenit – 6054 widzów,

– Najlepiej punktującym zawodnikiem w grupie był Maksym Michajłow (43 pkt), tuż za nim uplasowali się Srećko Lisinac i Wilfredo Leon (41 pkt),

– Aleksander Samolienko był najlepiej punktującym w bloku zawodnikiem fazy grupowej (15 pkt).

Terminarz

Sobota, 16 grudnia 2017, TAURON Arena Kraków

godz. 17.30 Sada Cruzeiro – Zenit Kazań

godz. 20.30 Cucine Lube Civitanova – PGE Skra Bełchatów

Niedziela, 17 grudnia 2017, TAURON Arena Kraków

godz. 17.30 mecz o 3. miejsce

godz. 20.30 finał

Bilety na fazę finałową w cenie od 39 zł można kupić na stronie http://www.ebilet.pl/sport/pilka-siatkowa/siatkowka/.

Więcej informacji:

Oficjalne kanały KMŚ:

www.kmspolska.pl

Facebook: http://www.facebook.com/KMSPolska/

Twitter: twitter.com/KmsPolska