ZNAMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW MEMORIAŁU WAGNERA!

4 marca 2019

Możemy już oficjalnie potwierdzić wszystkich uczestników XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Obok biało-czerwonych zagrają także Brazylijczycy, Serbowie i reprezentacja Finlandii. Memoriał rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku.

– Przyjazd takiej drużyny, jak Brazylia to dla każdego turnieju wielkie wydarzenie. Jesteśmy przekonani, że także tym razem ta wspaniała ekipa dostarczy polskim kibicom niezapomnianych wrażeń – mówi Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Przypomnijmy, że Brazylijczycy to trzykrotni mistrzowie olimpijscy (z Barcelony, Aten i Rio), drużyna która dotąd zagrała we wszystkich turniejach rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich (od 1964 roku!). To także druga reprezentacja w historii mundiali pod względem liczby zdobytych medali. Ich trzy złota i dwa srebra są niezwykle miłe także dla naszej kadry, bowiem w 2006 to właśnie tej kadrze ulegliśmy w wielkim finale w Japonii, a później w 2014 i 2018 roku pokonaliśmy Canarinhos i zostaliśmy mistrzami świata! Brazylijczycy to także najlepsza w historii drużyna Ligi Światowej, dzwięciokrotny zdobywca tego trofeum!

Brazylijczycy, poza niewątpliwą mistrzowską klasą sportową są także bardzo otwarci na polskich kibiców. Ich przylot na początku sierpnia na Memoriał to także gratka dla fanów, którzy będą mogli spotkać się największymi gwiazdami brazylijskiej siatkówki.

Serbowie to jedna z najlepszych europejskich reprezentacji ostatnich lat, mistrzowie olimpijscy z 2000 roku, dwukrotni mistrzowie Europy, medaliści mistrzostw świata, zdobywcy Ligi Światowej. W ostatnim, złotym mundialu dla Polski, zajęli 4. miejsce.

– Zapraszam wszystkich na kolejny Memoriał Wagnera, moja reprezentacja też zagra w Krakowie. Przyjdźcie na mecze turniejowe i stwórzcie niesamowitą atmosferę – mówi Milan Katić, reprezentant Serbii, na co dzień reprezentujący barwy PGE Skry Bełchatów. Zresztą serbskich graczy mieliśmy w ostatnich latach w PlusLidze wielu, większość z nich doskonale potrafiła się wpisać w klimat naszych rozgrywek.

Ostatnim potwierdzonym uczestnikiem XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera są Finowie. Waleczna drużyna, za którą z pewnością przyjadą tłumy jej kapitalnych kibiców. Fińscy fani słyną z tego, że potrafią się niesamowicie bawić i z pewnością pomogą, by także na trybunach atmosfera w trakcie turnieju była mistrzowska.

Dobór rywali Polaków był konsultowany z selekcjonerem biało-czerwonych Vitalem Heynenem, podobnie zresztą jak termin rozgrywania najlepszego turnieju towarzyskiego świata. – Vital Heynen, trener drużyny naszych mistrzów świata poprosił dokładnie o ten termin i my oczywiście robimy wszystko, by wspierać naszą złotą drużynę – tłumaczy Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – XVII Memoriał będzie miał wyjątkowe znaczenie dla naszych mistrzów świata, gdyż będzie próbą generalną przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich 2020 roku.

Przypomnijmy, że XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. Mecze rozgrywane będą w TAURON Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata.

Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.