ZOBACZ ELITĘ EUROPEJSKIEJ SIATKÓWKI W TAURON ARENIE KRAKÓW

25 marca 2016

16-17 kwietnia 2016 r.

Przed nami kolejne siatkarskie emocje w TAURON Arenie Kraków. Tym razem kibicom zapewnią je cztery najlepsze drużyny w Europie, które w dniach 16-17 kwietnia wezmą udział w Turnieju Finałowym Ligi Mistrzów. Organizatorem wydarzenia jest Asseco Resovia Rzeszów, a gospodarzem miasto Kraków.

CEV DenizBank Volleyball Champions League, czyli Liga Mistrzów siatkarzy to międzynarodowe rozgrywki klubowe utworzone z inicjatywy Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) w 2000 r. i regularnie prowadzone od sezonu 2000/2001 w ramach europejskich pucharów. Są to najważniejsze i najbardziej prestiżowe zmagania, w których udział biorą najlepsze drużyny klubowe z lig europejskich.

W tym roku organizatorem Turnieju Finałowego Ligi Mistrzów jest Asseco Resovia Rzeszów, a gospodarzem miasto Kraków. W zeszłorocznym finale europejskich rozgrywek, który odbywał się w Berlinie, Mistrz Polski zajął drugie miejsce. Teraz Asseco Resovia przy wsparciu własnej publiczności walczyć będzie o zwycięstwo w turnieju.

Oprócz zespołu z Rzeszowa w TAURON Arenie Kraków zagrają: Zenit Kazań, Trentono Diatec i Cucine Lube Civitanova.