ZOBACZ PUCHAR MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ MĘŻCZYZN

24 października 2015

Już jutro (25 października, niedziela) w Krakowie będzie można zobaczyć trofeum, które w styczniu przyszłego roku wzniosą Mistrzowie Europy w Piłce Ręcznej. Trofeum zostanie uroczyście odsłonięte ok. godz. 12:45 przy Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym. Wcześniej, o godz. 12:00 odbędzie się konferencja prasowa podczas, której ogłoszona zostanie lista Lokalnych Ambasadorów Mistrzostw. Trofeum będzie można oglądać do godz. 18:00.

Kraków będzie kolejnym po Płocku, Kielcach, Warszawie i Wrocławiu miastem, w którym będzie można obejrzeć trofeum, o które rywalizować będzie 16 drużyn podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016.

Kolejne przystanki Trophy Tour to Katowice (27 października) oraz Gdańsk (7-8 listopada).

Przypomnijmy, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 odbędą się w dniach 15-31 stycznia 2016 r. Mecze Fazy Wstępnej, Głównej i Finałowej mistrzostw rozegrane zostaną w TAURON Arenie Kraków. Mecze będą rozgrywane także w we Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach.

Reprezentacja Polski w Fazie Wstępnej będzie rywalizować w grupie A i rozegra swoje mecze w dniach 15, 17 i 19 stycznia w TAURON Arenie Kraków. W tej samej grupie znalazły się Francja, Macedonia i Serbia.

Wydarzenie jest organizowane przez Europejską Federację Piłki Ręcznej oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce.