Zucchero wystąpi w TAURON Arenie Kraków

4 listopada 2022

Zucchero

13 lipca 2023 r. (czwartek)

TAURON Arena Kraków

Zucchero czyli Adelmo Fornaciari to włoski wokalista i twórca piosenek. Urodził się w 1955 roku w miejscowości Roncocesi. W latach 70. grał w kilku zespołach i studiował weterynarię, ale zrezygnował z niej i wybrał karierę muzyczną.

Jego debiutancki album – „Un po’ di Zucchero” ukazał się w 1983 roku. Międzynarodową popularność przyniosła artyście czwarta płyta pod tytułem „Blue’s” z 1987 roku.

W styczniu 1990 roku wokalista wydał swój pierwszy anglojęzyczny album, zatytułowany „Zucchero”, który zawierał największe przeboje artysty. Jednym z jego największych sukcesów była płyta „Spirito DiVino”, wydana w maju 1995 roku. We Włoszech sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, co dało jej tam status 11-krotnej platyny. Płyta pokryła się także platyną we Francji i Szwajcarii.

W 1999 roku wystąpił gościnnie na albumie „Reload” walijskiego piosenkarza Toma Jonesa, z którym nagrał utwór pod tytułem „She Drives Me Crazy”. W roku 2001 Zucchero nagrał swój najsłynniejszy przebój – „Baila morena”. Trafił on na 1. miejsce list przebojów we Włoszech i Hiszpanii. W 2006 roku artysta nagrał go ponownie z meksykańskim zespołem rockowym Maná.

W trakcie swojej kariery Zucchero współpracował z wieloma artystami. Postanowił zebrać najlepsze duety na płycie pod tytułem „Zu & Co.”, wydanej w 2004 roku. Znalazły się tam między innymi piosenki: „Miserere” z wybitnymi śpiewakami Luciano Pavarottim i Andrea Bocellim, „Dune Mosse” z amerykańskim muzykiem jazzowym Milesem Davisem czy „Il Grande Baboomba” z niemieckim DJ-em Mousse T. Album jako jeden z nielicznych włoskich wydawnictw trafił na listę najpopularniejszych płyt w Stanach Zjednoczonych – Billboard 200.

Bilety: KLIKNIJ TUTAJ