All is Film Music: 10. FMF Gala Jubileuszowa

20 maja (sobota)

godz. 18:00

Chór Pro Musica Mundi

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Diego Navarro — dyrygent

Sercem tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie będzie jubileuszowa Gala Muzyki Filmowej „All is Film Music”, która odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w sobotę, 20 maja.

„FMF zawsze był świętem różnorodności form, gatunków i stylów, a zarazem spotkaniem branży filmowej z wielotysięczną publicznością. Na naszym festiwalu wszystko jest możliwe i dozwolone. Urodzinowa gala odbędzie się nie tylko pod znakiem sentymentalnych powrotów wielkich kompozytorów, ale także będzie okazją do odkrywania muzyki kolejnych serialowych hitów ostatnich sezonów” — zaprasza Robert Piaskowski, dyrektor artystyczny FMF.

Podczas gali usłyszymy wszystko to, co budowało markę FMF przez lata: zabrzmią suity z kultowych produkcji filmowych i seriali telewizyjnych przygotowane specjalnie na ten wieczór przez mistrzów tego gatunku. Zdobywcy Oscarów – Howard Shore i Jan A.P. Kaczmarek – zabiorą nas w sentymentalną podróż w czasie i przypomną najpiękniejsze wydarzenia w historii festiwalu. Zaprezentują nagrodzone tematy, zaś muzyka do filmu „Władca Pierścieni” symbolicznie zamknie ważną klamrą pierwsze dziesięciolecie FMF, cofając się do początków festiwalu w 2008 roku, gdy na krakowskich Błoniach po raz pierwszy w Polsce zabrzmiała na żywo muzyka z ekranizacji trylogii Tolkiena. Wszystko w brawurowym wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i Chóru Pro Musica Mundi pod dyrekcją przyjaciela i ambasadora FMF Diego Navarro. Kolejnych gości urodzinowej gali organizatorzy ogłoszą w najbliższych tygodniach, także na antenie RMF Classic.

Warto wiedzieć

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rozpocznie się 17 maja i potrwa do 23 maja. Przez dwa dni – 20 i 21 maja FMF będzie gościł w TAURON Arenie Kraków.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

UWAGA: Bilety oraz karnety na festiwalowe koncerty można będzie kupić od poniedziałku (23 stycznia) od godz. 12:00 za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w punktach informacji miejskiej InfoKraków (za wyjątkiem InfoKraków w Balicach). Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują od 21 zł do 100 zł, a karnety od 60 zł do 340 zł.

Więcej informacji na www.fmf.fm oraz TUTAJ

#ilovefmf

#allisfilmmusic