Beksiński.Live 2024

BEKSIŃSKI.LIVE 2024

WASILEWSKI + WISHLAKE / NOSOWSKA / BŁAŻEJ KRÓL / NATALIA SZROEDER / FISZ / PIOTR ROGUCKI

Program wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są dostępne TUTAJ

BEKSIŃSKI.LIVE 2024 to kolejna odsłona spektaklu multimedialnego zainspirowanego twórczością Zdzisława Beksińskiego. Po wyprzedanej trasie w 2023 roku projekt nie zatrzymuje się w miejscu…

BEKSIŃSKI

W przestrzeni hal i aren prezentujemy wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego, który należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego wizjonerska twórczość nieustannie intryguje i inspiruje kolejne pokolenia widzów. Mistrz był wielkim eksperymentatorem, sięgającym po różne środki wyrazu, nieustannie poszukującym. Ta otwartość przekłada się na formę i zamysł Beksiński.Live – projektu, który łączy różnych artystów, sztuki, interpretacje i wrażliwości.

MUZYKA

Wydarzenie opiera się na muzyce skomponowanej przez WASILEWSKIEGO i KAMILA ZAWIŚLAKA WISHLAKE’A, którzy podjęli się przełożenia malarstwa Beksińskiego i towarzyszących mu emocji na dźwięki i słowa. W ten sposób powstała poetycka, wrażeniowa interpretacja sztuki Mistrza. 

GOŚCIE

W Krakowie do duetu dołączają wyjątkowi goście: NOSOWSKA, BŁAŻEJ KRÓL, NATALIA SZROEDER, FISZ i PIOTR ROGUCKI. Wokaliści, zainspirowani dziełami Beksińskiego, są głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości. Wykonują starannie wyselekcjonowane piosenki z własnego repertuaru w specjalnych aranżacjach Michała Wasilewskiego. 

ANIMACJE / AI

Podczas wydarzenia ważną rolę odgrywa też sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę oraz artystów sztuk wizualnych. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI), udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które transformują w inny wymiar. 

IDEA

Cała pulsująca i autorska forma, wykorzystująca różne środki wyrazu, różne brzmienia i gatunki muzyczne, prowadzi widzów przez interpretacje ludzkiego losu w świetle malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W centrum spektaklu stoi współczesny człowiek, który konfrontuje się m.in. z własnym przeznaczeniem, śmiercią, lękami, rozterkami i kreacją.

ORGANIZATORZY

Organizatorami wydarzenia są Live2Listen oraz endorfina events, które po raz pierwszy łączą siły, aby zbudować BEKSIŃSKI.LIVE.

Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku. Dzieła Zdzisława Beksińskiego użyte w spektaklu i komunikacji – na licencji Muzeum.

WARTO WIEDZIEĆ 

Organizatorzy: Live2Listen / www.l2l.pl 

Info: www.beksinski.live

FB / Instagram / Tik Tok: @beksinski.live

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Wejścia do obiektu: nr 1, 2 oraz wejście VIP – klatka nr 4

Harmonogram

godz. 17:00 – otwarcie parkingu

godz. 18:30 – otwarcie bram

godz. 20:00 – początek koncertu

godz. 22:00 – planowane zakończenie koncertu

Bilety

Sprzedaż biletów: eBilet.pl 

W dniu wydarzenia czynna będzie kasa nr 1 (organizatora) od godz. 18:00.

Informacje o pakietach VIP TAURON Areny Kraków są dostępne TUTAJ

Parking

W dniu wydarzenia czynny będzie parking  płatny 50 zł. Parking będzie otwarty od godz. 17:00. Gwarancją miejsca jest zakup biletu online: TUTAJ

Wjazdy będzie możliwy od strony ul. Dąbskiej oraz ul. Lema.

Zalecamy wcześniejszy przyjazd aby uniknąć kolejek przed rozpoczęciem wydarzenia!

Dojazd komunikacją miejską

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązujące zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w związku z trwającymi remontami. Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl.

Gastronomia

Restauracja Północna będzie od otwarcia bram (windy nr 4 i 7)

Arena Coffee w Małej Hali– czynna od godz. 14:00

Arena Garden– czynna od godz. 14:00

Szatnie

Otwarta będzie szatnia na poziomie A –płatna 6 zł

Bankomat

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest bankomat – we foyer obiektu przy Recepcji Głównej.

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Monika Wilk