METALLICA

METALLICA OGŁASZA EUROPEJSKĄ CZĘŚĆ TRASY WORLDWIRED PROMUJĄCEJ ALBUM HARDWIRED… TO SELF-DESTRUCT

28 KWIETNIA 2018 R. ZESPÓŁ WYSTĄPI W TAURON ARENIE KRAKÓW!

SUPPORTEM BĘDZIE KVELERTAK

16 marca, 2017 Metallica ogłosiła europejską część trasy WorldWired promującej ich nowy album Hardwired… To Self-Destruct.  Supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

Album Hardwired…To Self-Destruct miał premierę 18 listopada 2016 roku i wyszedł nakładem wytwórni założonej przez Metallikę, Blackened Recordings. Zadebiutował na 1 miejscu na całym świecie, sprzedając prawie 800 tysięcy kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży. Producentami albumu są Greg Fidelman, James Hetfield i Lars Ulrich. Można go zakupić w różnych wariantach za pośrednictwem www.metallica.com.

Pochwały dla Hardwired…To Self-Destruct pojawiły się m.in. w: The New York Times: „Metallica weszła w dorosłość, odzyskując siłę swojej muzyki przy jednoczesnej rezygnacji z typowego wizerunku hard-rockowego zespołu: młodego, szybkiego i poza kontrolą;”Decibel: „Metallica na swoim nowym albumie Hardwired…To Self-Destruct znalazła złoty środek pomiędzy swoim dziedzictwem i długowiecznością;” Kerrang!: „Oto jest: ożywiona, odświeżona, ukierunkowana i odkrywająca siebie na nowo Metallica. Najlepsza rzecz jaką zrobili od czasów The Black Album? Zdecydowanie;” The Guardian: „Metallica wypuściła właśnie swoją najlepszą płytę od 25 lat;” NME: „Metallica pozostała tak samo żywa i innowacyjna;” San Jose Mercury News:  „Metallica ponownie dałą nam album, który odzwierciedla i podkreśla nastroje milionów;” oraz wiele innych.

Mar. 27, 2018    –    Herning, Denmark  –  Jyske Bank Boxen

Mar. 29, 2018    –    Hamburg, Germany  –  Barclaycard Arena

Mar. 31, 2018    –    Vienna, Austria  –  Wiener Stadthalle

April 2, 2018      –    Prague, Czech Republic  –  O2 Arena

April 5, 2018      –    Budapest, Hungary  –  Sports Arena

April 7, 2018      –    Stuttgart, Germany  –  Schleyerhalle

April 9, 2018      –    Stuttgart, Germany  –  Schleyerhalle

April 11, 2018    –    Geneva, Switzerland  –  Palexpo

April 26, 208      –    Munich, Germany  –  Olympiahalle

April 28, 2018    –    Kraków, Poland  –  TAURON Arena Kraków

April 30, 2018    –    Leipzig, Germany  –  Leipzig Arena

May 2, 2018      –    Oslo, Norway  –  Telenor Arena

May 5, 2018      –    Stockholm, Sweden  –  Ericsson Globe

May 7, 2018      –    Stockholm, Sweden  –  Ericsson Globe

May 9, 2018      –    Helsinki, Finland  –  Hartwall Arena

May 11, 2018    –    Helsinki, Finland  –  Hartwall Arena

Metallica

28 kwietnia 2018, TAURON Arena Kraków

Informacje o biletach:  LiveNation.pl.

UWAGA!

Bilety na ten koncert są spersonalizowane. Imię i nazwisko każdego z uczestników koncertu zostanie wydrukowane na bilecie. Bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert, aby porównać, czy dane zamieszczone na bilecie odpowiadają danym zawartym w dokumencie tożsamości uczestnika.

###

O METALLICE

Metallikę założyli w 1981 roku perkusista Lars Ulrich i gitarzysta/wokalista Jamesa Hetfield. Z czasem zespół okazał się komercyjnym sukcesem, i urósł do rangi jednego z najbardziej wpływowych zespołów rockowych w historii, ze 110 milionami sprzedanych albumów na całym świecie i dając koncerty na dosłownie wszystkich siedmiu kontynentach. Zdobyli kilka multi platynowych albumów, wliczając w to Metallikę z 1991 roku (powszechnie znaną jako The Black Album) sprzedaną w niemalże 17 milionach kopii w samych Stanach Zjednoczonych, czyniąc go najlepiej sprzedającym się albumem w historii Soundscan. Metallica zdobyła również liczne nagrody, wliczając w to 9 statuetek Grammy, dwie American Music Awards i kilka MTV Video Music Awards. Zespół został również wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame and Museum in 2009. W grudniu 2013 roku Metallica przeszła do historii podczas niespotykanego koncertu który odbył się na Antarktydzie, uzyskując tym samym tytuł pierwszego zespołu, który zagrał koncerty na wszystkich siedmiu kontynentach w ciągu jednego roku i zapewniając sobie wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

O KVELERTAK

Powstały w Stavanger w Norwegii Kvelertak – topowy zespół – może pochwalić się wieloma nagrodami, między innymi czterema odpowiednikami nagród Grammy, norweskimi Spellemann Awards. Do tej pory wydali trzy albumy. Ich ostatni LP, Nattesferd, zobyło tytuł “Most Anticipated” od Rolling Stone, Stereogum i Consequence of Sound doprowadzając do jego wydania w maju 2016 roku i szybko stając się jednym z najlepiej rozpoznawalnych albumów roku.  Stereogum uhonorowało Nattesferd numerem 16 na ich liście “50 Best Albums Of 2016 So Far” opisując go jako: “…radosne zaproszenie do zupełnie innego świata”, a Rolling Stone opisał ich w zestawieniu “Best Metal Records of 2016 So Far” jako: “…Kvelertak stał się jednym z najistotniejszych zespołów heavy-metalowych ostatnich lat”.