2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

PÓŁMARATON Z METĄ W TAURON ARENIE KRAKÓW

24 października 2015, godz. 11:00

Na to wydarzenie z pewnością czeka wielu biegaczy! Już dziś (24 października, sobota) odbędzie się 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, którego meta znajduje się w TAURON Arenie Kraków! Zapraszamy także na wydarzenia towarzyszące imprezie – zwiedzanie TAURON Areny Kraków, bicie rekordu Guinnessa, targi EXPO oraz liczne atrakcje dla dzieci.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Miasta S.A.

21 km i 97,5 m

Uczestnicy i uczestniczki 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie już dzisiaj wystartują o godz. 11:00 z ul. Stanisława Lema. Natomiast meta znajduje się w TAURON Arenie Kraków. Trasa biegnie m.in. przez al. Pokoju, Rondo Grzegórzeckie, Most Kotlarski w kierunku Zabłocia. Następnie zawodnicy pobiegną ulicami: Nadwiślańską, Przy Moście, Ludwinowską i Konopnickiej na Most Dębnicki i dalej al. Krasińskiego na Błonia. Stąd ul. Piłsudskiego i Plantami na Rynek Główny. Następnie ul. Grodzką, Bulwarami Wiślanymi, ul. Miedzianą, al. Pokoju i ul. Lema wrócą do TAURON Areny Kraków.

Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m to będzie znakomitym zakończeniem sezonu biegowego w Krakowie. W Półmaratonie mogą wystartować również ci biegacze, którzy nie czują się jeszcze na siłach aby pokonać pełen dystans maratoński i dlatego nie zdecydowali się na wzięcie udziału w Cracovia Maratonie. Impreza da im szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa.

Krakowska Piątka z PZU

Dla miłośników biegania, którym stopień zaawansowania nie pozwala jeszcze aby 24 października wziąć udział w półmaratonie oraz dla specjalistów od krótszych dystansów przygotowana została specjalna propozycja – Krakowska Piątka z PZU.

Zapraszamy każdego, kto chciałby wyruszyć na trasę o długości 5 km z tej samej linii startu (znajdującej się na ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) co półmaratończycy, a finiszować również na płycie głównej Areny. Wystarczy mieć ukończone 16 lat i być w stanie dotrzeć do mety w regulaminowym czasie 40 min. Początek biegu godz. 11:00.

Zwiedzanie największej areny w Polsce

23 i 24 października 2015 roku, w związku z 2. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i wydarzeń towarzyszących. Jedna z nich to możliwość zwiedzania TAURON Areny Kraków z przewodnikiem (obowiązywały wcześniejsze zapisy).

W ramach Dni otwartych w TAURON Arenie Kraków zaplanowano dziesięć spacerów z Gazetą Wyborczą. W piątek (23 października) Arenę mogło zwiedzić siedem grup; natomiast w sobotę (24 października) trzy grupy. Zapisy na zwiedzanie prowadziła redakcja Gazety Wyborczej.

Bijemy rekord Guinnessa!

„Pasta Party dla każdego – Kraków i Czanieckie Makarony biją rekord Guinnessa” to kolejne wydarzenie towarzyszące Półmaratonowi, które odbędzie się dzisiaj o godz. 11:30, przed TAURON Areną Kraków.

Pasta, na przykład spaghetti z sosem pomidorowym i innymi dodatkami, to ulubione danie biegaczy. W Krakowie do wspólnego z nimi posiłku zasiądą kibice by razem poprawić  rekord Guinnessa na „Największą miskę makaronu”, który został ustanowiony 12 marca 2010 roku i wynosi obecnie 6 253 kg. Tym razem jeden z popularnych restauratorów zaserwuje 7 000 kg makaronu dostarczonego przez Czanieckie Makarony. Jeśli apetyty dopiszą, rekord będzie pobity!

Targi i atrakcje dla najmłodszych

W programie imprezy nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. dziś, w godz. 8:00-16:00 będzie na nich czekać specjalna strefa dziecięca z PZU, a w niej m.in. średniowieczna wioska, gdzie prowadzone są warsztaty plastyczne, tkackie i powroźnicze.

W TAURON Arenie Kraków odbywają się także Targi Sportowe EXPO – również dzisiaj, w godz. 6:00-15:00.

Dodatkowe informacje o 2. Cracovia Półmaratonie Królewskim znajdują się na stronie: www.zis.krakow.pl.


                
Arena Główna

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: +48 739 455 600Skontaktuj się z Działem Sprzedaży!