2Cellos

GENIALNI WIOLONCZELIŚCI Z 2CELLOS ZNOWU ZELEKTRYZUJĄ POLSKĄ PUBLICZNOŚĆ!

19 maja 2018 r. (sobota)

godz. 18:15* – otwarcie bram

godz. 20:00 – 2 Cellos

godz. 21:30 – przewidywana godzina zakończenia koncertu

*godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu wyjścia na scenę podejmuje sam artysta i jego management).

To będzie magiczny koncert wielkich wirtuozów wiolonczeli. 19 maja (sobota) w TAURON Arenie Kraków wystąpi wyjątkowy duet 2Cellos. Artystom towarzyszyć będą muzycy Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. Organizatorem wydarzenia jest Prestige MJM.

Przystojni, młodzi, muzykalni, a do tego porywają tłumy! Mowa o słoweńsko-chorwackim duecie 2Cellos, który po tegorocznym sukcesie koncertu w Polsce, po raz drugi przyjedzie do naszego kraju. Ich występ będzie niezwykle energetycznym widowiskiem w towarzystwie największych hitów muzyki filmowej, rockowej, popowej, a nawet metalowej!

Mistrzowie wiolonczeli

Luka Sulic i Stjepan Hauser są wykształconymi muzykami klasycznymi – mistrzami wiolonczeli. Tak, tak – mistrzami, bo każdy z nich wiele razy brał udział w poważnych konkursach instrumentalnych o randze światowej. I znali się właśnie z nich; wiedzieli, jak rozwijają się ich kariery. Dzisiaj wspominają, że zanim postanowili połączyć siły, grali „klasyczną muzykę dla babć”. Wszystko zmieniło się, gdy w 2011 roku nagrali we własnej aranżacji przebój Michaela Jacksona „Smooth Criminal” i wrzucili go na YouTube. Dzisiaj słuchają ich wszyscy i to na całym świecie, a odsłony ich kolejnych wersji przebojów, liczone są w dziesiątkach milionów! Koniecznie trzeba do tego dodać, że niemal wszystkie koncerty z udziałem 2Cellos odbywają się przy komplecie publiczności. Wydaje się, że kariera dwóch wiolonczelistów sięga szczytów, ale z pewnością nas jeszcze zaskoczą.

Entuzjastyczne recenzje

W ciągu sześciu lat 2Cellos nagrali cztery płyty z wielkimi utworami, ale udowodnili przy okazji, że kawałki, które dobrze znamy, mogą zabrzmieć inaczej, ale niezwykle ciekawie!

– Chodzi o to, aby pokazać wiolonczelę w innym świetle, żeby ją pokazać młodszemu pokoleniu – ile jest możliwości w tym instrumencie i co da się z nim zrobić. A gdy mamy dwie wiolonczele grające razem, to są właściwie nieskończone możliwości – mówił niedawno w jednym z wywiadów Luka Sulic.

Luka i Stjepan grają na wszystkich kontynentach, zbierając entuzjastyczne recenzje. Ale pierwszym, który się nimi zachwycił był Elton John, i to do tego stopnia, że zabrał tę dwójkę na swoje tournée. W ten sposób obaj zagrali także w Polsce – na łódzkim koncercie w lipcu 2012 roku. Później, do grona ich wielbicieli doszli m.in. Barack Obama czy królowa Elżbieta II.

Polscy muzycy

W koncercie w TAURON Arenie Kraków 2Cellos towarzyszyć będą muzycy Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, która została założona sześć lat temu przez maestro Przemysława Pasternaka. W trakcie ostatnich dwóch lat orkiestra zagrała ponad 65 koncertów ze znakomitymi muzykami oraz wokalistami takimi jak: Andrea Bocelli, Alessandro Safina, Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska, Piotr oraz Krzysztof Cugowscy, Igor Herbut, Kayah, Sound’n’Grace, Kuba Badach, Urszula czy Lady Pank. Orkiestra została także zaproszona do udziału w projekcie „The Lord of The Rings live in Poland”, który miał miejsce w styczniu tego roku, a także weźmie udział w dużej trasie koncertowej muzyki granej na żywo do filmu w Dubaju, Katarze, Arabii Saudyjskiej oraz Turcji.

WARTO WIEDZIEĆ

Zespół 2Cellos wystąpi w TAURON Arenie Kraków 19 maja 2018 r. o godz. 20:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:15. Planowana godzina zakończenia koncertu: 21:30.

Godziny są orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu wyjścia na scenę podejmuje sam artysta i jego management).

Wejścia do obiektu: nr 1 i 3.

Organizatorem wydarzeń jest agencja Prestige MJM.

Informacje o biletach: www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet oraz w salonach sieci Empik w całym kraju.

W dniu koncertu kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 14:00. Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 17:00.

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video, wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks) oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

Do hali zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego, który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Do hali można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.
Podczas koncertu będzie można nabyć oficjalne gadżety związane z 2Cellos. Stoisko zostanie zlokalizowane przy wejściu głównym.

Catering podczas wydarzenia

W dniu wydarzenia goście będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram. W obiekcie czynne będą również punkty gastronomiczne, w ofercie których znajdą się przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 16:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3.

Parking 

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk