4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

15 października (niedziela)

Start: godz. 11:00

PZU Cracovia Półmaraton Królewski to impreza organizowana w Krakowie na zakończenie sezonu biegowego. Już po raz trzeci jej meta zostanie zlokalizowana w TAURON Arenie Kraków, a start na ul. Stanisława Lema, czyli przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowo-sportową w kraju. W tym roku odbędzie się także bieg na 5 km, czyli „5 dla Kościuszki”. Rywalizacja na krótszym dystansie ma upamiętnić ważny fakt z historii Polski – dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

Pokonanie półmaratonu, czyli dystansu 21 km i 97,5 m w podwawelskim grodzie to znakomite zakończenie sezonu biegowego. Impreza daje szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa.

Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego. Z roku na rok znacznie wzrasta frekwencja, która w 2016 roku osiągnęła już liczbę 7100 osób. W tym roku bieg  spotkał się z rekordowym zainteresowaniem. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń internetowych, wypełniony został limit wynoszący 10.000 uczestników! W związku z tym, w Biurze Zawodów zapisy nie będą już prowadzone.

TRASA PÓŁMARATONU

Po raz trzeci z rzędu, niewątpliwą atrakcją wydarzenia jest lokalizacją mety – na płycie głównej TAURON Areny Kraków. Uczestnicy 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego będą mieć w zasięgu wzroku nie tylko zabytki – takie jak Wawel czy historyczne budowle sakralne – jak kościół Na Skałce, ale też najnowocześniejsze i najbardziej spektakularne krakowskie obiekty. Oprócz TAURON Areny Kraków, będą to Centrum Kongresowe ICE czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

Zawodnicy wystartują z ul. Stanisława Lema o godz. 11:00. Brama startowa zostanie zamknięta po ok. 20 minutach od startu.

Długość trasy półmaratonu wynosi 21,0975 km. Trasę należy pokonać w czasie do 3 godzin tj. do godz. 14:00. Trasa będzie posiadała oznaczone kilometry od 1 do 21. Punkty odżywcze znajdować się będą na 5,15 i 19 km. Punkty odświeżania znajdować się będą na 7,5 i 17,5km. Za punktami odżywiania i punktami odświeżania będą znajdowały się kabiny WC.

O godzinie 12:40 rozpocznie się dekoracja najlepszych zawodników oraz zawodniczek 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego w kategorii OPEN. Od 13:00 do 13:15 – dekoracje najlepszych zawodników w kategorii niepełnosprawnych z tytułu narządu wzroku – B1 i B2. Od 13:15 do 14:00 – dekoracje najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych.

5 DLA KOŚCIUSZKI – TRASA

15 października 2017 r. odbędzie się wspólny start do 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz biegu na 5 km, czyli „5 dla Kościuszki”. Rywalizacja na krótszym dystansie ma upamiętnić ważny fakt z historii Polski – dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

Zakończyło się zbieranie zgłoszeń internetowych na ten bieg.  Numery startowe ma nadane 677 osób. Będzie można jeszcze zapisać się w Biurze Zawodów – 13 października (piątek) w godz. 16:00-21:00 i 14 października (sobota) w godz. 10:00-20:00. Z przyczyn organizacyjnych, numery startowe będą nadawane do nr. 1000. Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 16 lat i być w stanie dotrzeć do mety w regulaminowym czasie 40 minut.

WARTO WIEDZIEĆ

Organizatorem wydarzenia są: Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie.

Strona wydarzeniawww.pzucracoviapolmaraton.pl.

BIURO ZAWODÓW, SZATNIE I DEPOZYT

Biuro zawodów będzie mieścić się na terenie TAURON Areny Kraków. Czynne będzie:
13.10.2017 r. w godz. 16:00-21:00
14.10.2017 r. w godz. 10:00-20:00
15.10.2017 r. w godz. 7:00-9:00
Uwaga! W dniu biegu Biuro Zawodów wyłącznie wydaje pakiety startowe, brak możliwości zapisania się oraz uiszczenia opłaty startowej.

Szatnie i depozyt będą znajdowały się na poziomie „0” w TAURON Arenie Kraków. Depozyt będzie przyjmował rzeczy osobiste zawodników zapakowane do worków (otrzymanych przy weryfikacji). Szatnie i depozyt będą czynne 5 października od godz. 8:00 do 15:00. Wydawanie worków z depozytu będzie odbywało się za okazaniem numeru startowego. Zagubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia Organizatora od odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę.
Uwaga! Organizatorzy proszą o niepozostawianie w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów. Organizator nie odpowiada za rzeczy uczestników pozostawione poza wyznaczonym depozytem.

ATRAKCJE I ANIMACJE

PZU Cracovia Półmaraton Królewski to nie tylko sportowa rywalizacja tysięcy biegaczy, ale także moc atrakcji i animacji dla uczestników oraz kibiców, w szczególności tych najmłodszych. Od 13 do 15 października zapraszamy do TAURON Areny Kraków!

Expo 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego będzie mieścić się w TAURON Arenie Kraków. Czynne w dniach:
-13 października w godz. 16:00-21:00
-14 października w godz. 10:00-20:00
-15 października w godzinach 7:00-13:00

Strefa PZU – Podziel się kilometrem

Od 13 do 15 października w TAURON Arenie Kraków po raz kolejny zapraszamy do strefy PZU „Podziel się kilometrem”. Tym razem środki zbierane są na rzecz Piotra Boratyńskiego – podopiecznego Fundacji „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych. Wystarczy pokonać przynajmniej jeden kilometr na mechanicznej bieżni, orbitreku lub rowerku. Strefa PZU będzie funkcjonowała w następujących terminach: 13 października, godz. 16:00-21.00; 14 października, godz. 10:00-20:00; 15 października, godz. 7:00-15:00.

Atrakcje Carrefour Polska

15 października, w dniu 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, w godz. 10:00-15:00 Carrefour Polska zaprasza całe rodziny na swoje stoiska – na EXPO wewnątrz TAURON Areny Kraków oraz do namiotu przed halą. Na pierwszym przygotowana zostanie strefa animacji dla najmłodszych, gdzie będą mogli m.in. ułożyć piramidę zdrowego żywienia czy puzzle. Dorośli sprawdzą się przy totemie z multimedialnym quizem na temat zdrowego odżywiania czy spersonalizują „Express worki”. Na drugim znajdą się duże koło do biegania oraz punkt kawowy Montmarte.

Strefa Sklepu Animatora i Klubu Momi i przedszkole dla najmłodszych

Wśród atrakcji m.in.: zabawy z chustą animacyjną, tunele animacyjne, przebrania, balony, farby, w tym farby do malowania twarzy, sprzęt cyrkowy i wiele innych atrakcji!  Zapraszamy w sobotę (14 października) w godz. 10.00-18.00. W niedzielę (15 października) w godz. 8.00-16.00 będzie funkcjonowało przedszkole dla najmłodszych.

Centrum Nauczania METIS

Podczas 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego METIS zaprezentuje zajęcia pełne ciekawych gier, nowoczesnych modeli, układanek logicznych i przede wszystkim uśmiechu! Będą również oryginalne zestawy klocków Lego WeDo, z których dzieci budują roboty, pojazdy, a następnie sterują nimi przez tablet – nauka programowania w prosty i zabawny sposób! Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 1(0)8 lat będą zachwycone! Zapraszamy do TAURON Areny Kraków w sobotę (14 października) w godz. 10.00-18.00 i w niedzielę (15 października) w godz. 8.00-16.00.

Lekkoatletyka dla kadego – MZLA

Miasteczko Lekkoatletyczne to miejsce, w którym najmłodsi adepci Lekkiej Atletyki będą mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach lekkoatletycznych. Na najmłodszych będą czekały takie konkurencje jak: bieg przez płotki, skok w dal, rzut oszczepem, tor przeszkód, skok o tyczce. Dla wszystkich uczestników, którzy wystartują w naszych konkurencjach przygotowane są medale oraz dyplomy. Z atrakcji będzie można skorzystać w niedzielę, 15 października w godz. 9.00-15.00.

ZIKO

Fundacja Ziko dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje: przed wejściem do TAURON Areny Kraków szukajcie czerwonego autobusu zdrowia Ziko, a w pasażu – stoiska, gdzie odbywać się będą badania skóry, włosów, dermokonsultacje, pomiar ciśnienia, BMI oraz porady farmaceutyczne. Najmłodsi odkryją moc atrakcji w kąciku malucha, a nieco starsi będą mieli okazję wypróbować dermokosmetyki. Ponadto, przed TAURON Areną Kraków w busie Fundacji Ziko dla Zdrowia można będzie wykonać bezpłatnie badanie płuc i analizę wieku serca oraz badania w kierunku osteoporozy, tzw. densytometryczne.

Darmowy lot balonem i pokazy spadochronowe

Dla uczestników 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego przewidziana została dodatkowa atrakcja organizowana przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel: darmowy lot balonem na uwięzi! Zapraszamy wszystkich w niedzielę, 15 października, w godz. 11.00-15.00 przed TAURON Arenę Kraków od strony ul. Lema. Ponadto, sekcja spadochronowa WKS Wawel wykona skoki pokazowe o godz. 10.15, w okolicy startu. UWAGA! Lot balonem i skoki spadochronowe są uzależnione od warunków atmosferycznych.

DOJAZD DO TAURON ARENY KRAKÓW, DARMOWA KOMUNIKACJA DLA ZAWODNIKÓW

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU I KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że  blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe. Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ” – Uwaga! W dniu biegu przystanek będzie zamknięty w godz. 10:00–14:00;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ” – Uwaga! W dniu biegu przystanek będzie zamknięty.

Uwaga! W dniach 13-15 października komunikacja miejska będzie darmowa dla zweryfikowanych uczestników 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego – na podstawie numeru startowego.

Uwaga! W związku z organizacją 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego pomiędzy godz. 9:30 a godz. 14:30 nastąpi zamknięcie dróg (lub ich części) na trasie biegu.

PARKING

15 października dla uczestników 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego przeznaczone zostanie 1000 miejsc parkingowych. Natomiast 13 i 14 października dla biegaczy dostępne będzie około 200 miejsc.
Z parkingów będzie można korzystać w godzinach funkcjonowania Biura Zawodów w dniach: 13 października (piątek) w godz. 16:00-21:00 (parking ogólnodostępny zewnętrzny); 14 października (sobota) w godz. 10:00-20:00 (parking ogólnodostępny zewnętrzny); 15 października (niedziela) w godzinach 7:00-9:00 (parking ogólnodostępny zewnętrzny oraz parking ogólnodostępny podziemny). Wjazd na miejsca postojowe będzie możliwy za okazaniem karty parkingowej.
Uwaga! Wyjazd z parkingu będzie możliwy od godz. 15:00! Nie będzie możliwości wyjazdu w trakcie biegów. W tym dniu wjazd na parkingi tylko od strony ul. Mogilskiej i al. Jana Pawła II.

Arena Główna

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: +48 739 455 600


Skontaktuj się z Działem Sprzedaży!