9. Cracovia Półmaraton Królewski

9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego odbędzie się 8 października 2023 r.! Meta ponownie w TAURON Arenie Kraków!

Największa pod względem frekwencji impreza z wydarzeń Królewskiej Triady Biegowej, którą tworzy wraz z Cracovia Maratonem i Biegiem Trzech Kopców, w tym roku odbędzie się 8 października. Start o godz. 10:00, już tradycyjnie z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków. A meta w blasku świateł na płycie głównej w przyciemnionej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce!

Biegacze z całego świata zaświadczają, że taki finisz, przy dopingu kibiców zgromadzonych w arenie, to nie lada gratka i zastrzyk endorfin. A do tego po drodze pokonuje się malowniczą trasę, prowadzącą przez wiele pięknych miejsc w Krakowie, zarówno tych zabytkowych, jak i ukazujących nowoczesną infrastrukturę europejskiej metropolii. TAURON Arena Kraków kolejny raz będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną m.in. biuro zawodów, szatnie i depozyt.

W biegu zaliczanym do Korony Polskich Półmaratonów będzie mogło wziąć udział 8000 osób. Śledźcie stronę internetową biegu i media społecznościowe. Liczymy, że będziecie z nami!

Największa pod względem frekwencji impreza z wydarzeń Królewskiej Triady Biegowej, którą tworzy wraz z Cracovia Maraton i Biegiem Trzech Kopców, w tym roku odbędzie się 8 października. Start o godz. 10:00, już tradycyjnie z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków. A meta w blasku świateł na płycie głównej w przyciemnionej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce! Biegacze z całego świata zaświadczają, że taki finisz, przy dopingu kibiców zgromadzonych w arenie, to nie lada gratka i zastrzyk endorfin. A do tego po drodze pokonuje się malowniczą trasę, prowadzącą przez wiele pięknych miejsc w Krakowie, zarówno tych zabytkowych, jak i ukazujących nowoczesną infrastrukturę europejskiej metropolii.

TAURON Arena Kraków kolejny raz będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną m.in. biuro zawodów, targi EXPO, szatnie i depozyt.

TRASA

Start: ulica Lema (jezdnia zachodnia pod prąd, w rejonie skrzyżowania z ul. Dąbską) – przed TAURON Areną Kraków
ul. Lema do skrzyżowania z ul. Mogilską,
ul. Mogilska pod prąd,
Rondo Mogilskie pod prąd,
ul. Lubicz,
ul. Kopernika,
ul. Westerplatte,
Planty Krakowskie do Barbakanu,
ul. Floriańska,
Rynek Główny,
ul. Grodzka,
ul. Podzamcze,
InfoKraków Powiśle,
Bulwar Czerwieński,
Bulwar Inflancki
Bulwar Kurlandzki do ul. Miedzianej,
ul. Miedziana,
Al. Pokoju,
ul. Lema pod prąd,
Al. Jana Pawła II pod prąd,
nawrót na Al. Jana Pawła II na wysokości os. Centrum D,
Al. Jana Pawła II pod prąd do ul. Lema,
ul. Lema pod prąd,
w lewo do TAURON Areny Kraków
Meta: TAURON Arena Kraków

Mapa i opis trasy 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Informator biegacza

Dla biegaczy organizatorzy przygotowali specjalny, multimedialny informator dotyczący najbliższej edycji imprezy oraz wydarzeń towarzyszących – Piątki dla krakowskiego sportu (8 października) i Mini Melts Kraków Run (7 października).

W wydawnictwie informacje o: programie wydarzeń, Biurze Zawodów i Expo, strefach startu i mety, trasach, regulaminach, panelu edukacyjnym (7 października), Strefie Eko i atrakcji dla dzieci (7 października), FAQ, a także pakiety oraz medale i koszulki poszczególnych biegów. 

Pełna treść informatora jest dostępna TUTAJ

PDF jest dostępny TUTAJ 

Zapisy do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Zapisy internetowe do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 26 września 2023 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 6-7 października 2023 roku.

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne.

Zapisy drużynowe

Istnieje możliwość zapisów drużynowych. Minimalna liczba zawodników, których można zapisać w ten sposób to 10 osób. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się TUTAJ.

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących – 8000 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 8 października 2023 roku ukończą 18 lat.

Opłata startowa

150 złotych – do 31.08.2023 r.

170 złotych – 01.09.2023 r. – 26.09.2023 r.

200 złotych – 06-07.10.2023 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU (bezpośrednie przekierowanie z profilu rejestracyjnego) do dnia 26 września 2023 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów gotówkowo lub kartą płatniczą, według ww. stawki

Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Wprowadzona została możliwość przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika – najpóźniej do dnia 25 września 2023 roku. Szczegóły w regulaminie.

Istnieje możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć TUTAJ.

Koszulka

Pakiety startowe nie zawierają koszulki. Podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu koszulki oraz jej rozmiar. Koszulki będą sprzedawane w Biurze Zawodów na Expo podczas Imprezy przez Sponsora Technicznego 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego na dedykowanym stanowisku. Cena koszulki wyniesie 60 zł.

Podczas 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego odbędą się:

– 7. Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie – regulamin jest dostępny TUTAJ.

– XVIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie – regulamin jest dostępny TUTAJ.

– III Półmaraton Leśników – regulamin jest dostępny TUTAJ.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami:

Regulamin 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Zapisy drużynowe

Instrukcja zakupu vouchera

Instrukcja odbioru pakietu startowego

Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerem: Arena Kraków S.A.

www.zis.krakow.pl 

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Monika Wilk

Strefa VIP

Najem długoterminowy


Marzena Sadowska