A Perfect Circle

15 grudnia 2018 r.

godz. 18:30 – Early Entrance (wejście nr 2)

godz. 18:45 – otwarcie bram

godz. 20:00 – 20:45 – Chelsea Wolfe

godz. 21:15 – 23:00 – A Perfect Circle

Jeden z najbardziej ekscytujących projektów muzycznych XXI wieku. Zespół, którego głosem jest jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów naszych czasów. Formacja, która w wielkim stylu powraca z nowym studyjnym albumem na muzyczną scenę po ponad czternastoletniej przerwie. Po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie – A PERFECT CIRCLE! Zespół wystąpi 15 grudnia w TAURON Arenie Kraków, grupa pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej swoją najnowszą płytę, „Eat the Elephant”. Gościem specjalnym koncertu będzie Chelsea Wolfe. Artystka powraca do Polski w ramach trasy promującej jej najnowszy, świetnie przyjęty, album „Hiss Spun”.

A Perfect Circle to amerykańska supergrupa, której początki sięgają 1999 roku, a jej historia powiązana jest z formacją TOOL. Zespołowi przewodzi dwójka znakomitych muzyków, gitarzysta Billy Howerdel oraz James Maynard Keenan, wokalista TOOL i Puscifer.

Zespół zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która przez wielu uznana została za jedną z najbardziej przełomowych płyt w historii rocka alternatywnego. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity jak np. „Judith” czy „3 Libras”, a w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty. Kolejny krążek „Thirteenth Step” premierę miał 3 lata później, płyta ugruntowała pozycję zespołu na muzycznej scenie i pokazała, że nie jest to tylko jednorazowy projekt lidera TOOL.

W 2004 ukazał się album „eMOTIVE”, który zawierał zbiór 12 coverów o antywojennej wymowie. Po wydaniu tej płyty działalność A Perfect Circle została zawieszona. Keenan skupił się nad nowym krążkiem swojej macierzystej formacji oraz na pozamuzycznych pasjach, natomiast Howerdel stworzył nowy muzyczny projekt, Ashes Divide. Do aktywności koncertowej zespół A Perfect Circle powrócił w 2010 roku, a w późniejszych latach jeszcze kilkakrotnie reaktywował się z okazji kolejnych występów.

W kwietniu i maju zeszłego roku grupa wyruszyła w trasę po Ameryce, a tuż przed trasą ogłosiła podpisanie kontraktu na nowy studyjny album. Przy nowej płycie zespół wspomógł Dave Sardy (m.in. ZZ Top, Paolo Nutini, Royal Blood), a krążek promowały 4 znakomite single: “The Doomed”, “Disilliusioned”, “Talk Talk” oraz „So Long, and Thanks for All the Fish”. Płyta „Eat the Elephant” finalnie ukazała się 4 dni temu, 20 kwietnia. Dyskografię formacji uzupełniają płyty: „aMOTION” (teledyski i remiksy utworów, 2004 r.), „Three Sixty” (kompilacja greatest hits, 2013 r.) oraz „A Perfect Circle Live: Featuring Stone and Echo” (box 5 CD + DVD, 2013 r.). Obecne obok Keenana i Howerdela zespół tworzą: perkusista Jeff Friedl (Puscifer, The Beta Machine), basista Matt McJunkins (m.in. Eagles Of Death Metal, Puscifer) oraz gitarzysta James Iha (Smashing Pumpkins), którego na europejskiej trasie zastąpi Greg Edwards (Failure, Autolux).

Chelsea Wolfe swoim nowym albumem „Hiss Spun” zachwyciła zarówno krytyków muzycznych, jak i fanów. Amerykańska artystka prezentuje światu mroczną stronę ludzkiej natury od 2010 roku, gdy premierę miał jej debiutancki album „The Grime and the Glow”. Od tamtej pory światło dzienne ujrzały kolejne – i bardzo udane – krążki: „Apokalipsis” (2010), „Pain Is Beauty” (2013) oraz „Abyss” (2015).

Nagrany późną zimą 2017 roku w Salem „Hiss Spur” łączy wszystkie style muzyczne, z którymi kojarzona jest Chelsea Wolfe – folk, doom metal i gothic – dodając coś niespotykanego wcześniej: niezwykłą paletę różnorodnych emocji i kalejdoskop nastrojów. „To zmienna płyta – zupełnie jak moje uczucia. Cykliczność, obsesja, przyciąganie… To wszystko jest tutaj obecne, ale tym razem od tego nie uciekam. Chciałam się otworzyć – dlatego przygotowany materiał jest bardzo osobisty.” – wyjawia artystka. W kolejną europejską trasę Chelsea Wolfe wyrusza jako gość specjalny A Perfect Circle.

WARTO WIEDZIEĆ

Koncert zespołu A Perfect Circle odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 15 grudnia 2018 r. Godz. 18:30 – Early Entrance, godz. 18:45 – otwarcie bram.  Godz. 20:00 – Chelsea Wolfe, godz. 21:15 – A Perfect Circle. Zakończenie koncertu planowane jest na godz. 23:00.

Wejścia do obiektu: nr 1, 2 i 3.

Organizatorem wydarzenia jest Metal Mind Productions.

Zakaz fotografowania i nagrywania

UWAGA! Jak informuje organizator, na prośbę  zespołu A Perfect Circle, podczas sobotniego koncertu w TAURON Arena Kraków obowiązuje całkowity zakaz fotografowania i nagrywania. Osoby łamiące ten zakaz będą proszone o opuszczenie hali.

 

Bilety w sprzedaży na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.plwww.eventim.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl

W dniu wydarzenia kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 16:30. Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna od godz. 18:30.

 

RESTAURACJA I PUNKTY GASTRONOMICZNE

W dniu wydarzenia SERDECZNIE ZAPRASZAMY do skorzystania z oferty restauracji na poziomie B (między sektorami B2 i B3); windy nr 4 i 7. Restauracja północna będzie czynna od otwarcia bram.

Podczas przedstawień zapraszamy także do punktów gastronomicznych na poziomie A i C, w ofercie których są przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 16:30, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

SZATNIE

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł. Płatność wyłącznie gotówką. Zasady korzystania z szatni są dostępne TUTAJ.

PARKING

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona.

W dniu wydarzenia parking zostanie otwarty o godz. 17:00.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie  www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

***

Więcej informacji o zespole:

https://www.facebook.com/metalmindproductions

www.aperfectcircle.com

https://www.facebook.com/aperfectcircle/

https://twitter.com/aperfectcircle

www.instagram.com/aperfectcircle/

www.youtube.com/user/APerfectCircleVEVO/

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata