Aby nie zapomniećTurniej Siatkarski Dzieci i Młodzieży

Sport, historia i żywe doświadczenia. Projekt i turniej „Aby nie zapomnieć” w Krakowie

W dniach 1-3 marca w Krakowie odbędzie się wyjątkowy turniej młodzieżowy rozgrywany pod hasłem „Aby nie zapomnieć” z udziałem drużyn z Polski, Włoch i Ukrainy. Już od 28 lutego młodzi siatkarze i siatkarki z tych trzech krajów spotykają się w stolicy Małopolski, aby wziąć udział w wydarzeniu, którego cele wykraczają daleko poza sport.

Szesnaście uczestniczących zespołów – osiem drużyn dziewcząt U16 oraz osiem drużyn chłopców U17 – poza rywalizacją sportową weźmie udział w wycieczce z przewodnikiem po obozie koncentracyjnym Auschwitz i innych historycznych miejscach, gdzie podczas niemieckiej okupacji Polski miały miejsce deportacje i eksterminacja milionów Żydów, Polaków, Cyganów, dysydentów i przeciwników politycznych.

Grupa Experience jest pomysłodawcą i głównym organizatorem tego wydarzenia, któremu patronatu udzielił Polski Związek Piłki Siatkowej i Włoska Federacja Siatkówki, a jego prawdziwymi kierownikami i przewodnikami są Edward Skorek i Rodolfo Giobbe Giovenzana, którzy byli klubowymi kolegami występując razem w barwach Panini Modena. Razem wygrali mistrzostwo Włoch w 1976 roku, czasie kiedy Skorek wraz z reprezentacją Polski, prowadzoną przez legendarnego trenera Huberta Jerzego Wagnera, sięgnął po tytuł mistrza świata i mistrza olimpijskiego, będąc jednym z najlepszych zawodników na świecie.

Ten wyjątkowy turniej młodzieżowy będzie odbywać się w Krakowie w tym samym czasie co turniej finałowy Pucharu Polski. Mecze będą rozgrywane w Małej Hali TAURON Areny Kraków, halach ZSOS nr 2 i Szkoły Aspirantów SPS, a także w Hali Sportowej w Oświęcimiu.

W rywalizacji chłopców wezmą udział: Dinamo Pallavolo Bellaria, SPB Enercom, PiacenzaVolley, Frignano Volley Project, SMS Sparta Kraków 1, SMS Sparta Kraków 2, AKS Resovia Rzeszów i drużyna z Ukrainy. Z kolei w turnieju dziewcząt zagrają Idea Volley Bellaria Igea Marina, Sosus Susegana, PiacenzaVolley, Volley Academy Manù Benelli, SMS Sparta Kraków, Kadra Małopolski, UKS Setbol Oświęcim i drużyna z Ukrainy.

Harmonogram

1 marca (piątek)

13:00-19:00 – rozgrywki

2 marca (sobota)

9:00-20:00 – rozgrywki

3 marca (niedziela)

9:00-15:00 – rozgrywki

Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Związek Piłki Siatkowej.

http://www.mzps.pl/

pzps.pl 

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie!


tel.: 12 349 11 90


Mała Hala