Polsat Boxing Night Adamek vs Szpilka

8 listopada 2014 r. fani boksu będą mogli przeżyć wielkie emocje sportowe w Kraków Arenie. To tu, podczas wieczoru gali Polsat Boxing Night, zmierzą się najbardziej utytułowani pięściarze polscy – Tomasz Adamek i Artur Szpilka.

Adamek i Szpilka od dłuższego czasu toczyli ze sobą pojedynek na słowa, aż w końcu 8 listopada 2014 r. przemówią ich pięści. O tym, który z nich jest najlepszym polskim bokserem w królewskiej wadze ciężkiej, który bije mocniej i który ma większe serce do walki, zadecyduje dziesięć 3-minutowych rund, które zawodnicy stoczą w boju okrzykniętym „Chwila Prawdy”!

37-letni Tomasz Adamek w swojej bogatej karierze zawodowej sięgał po mistrzowskie pasy wagi półciężkiej i junior ciężkiej. Walczył także, choć bez powodzenia, o pas WBC z legendarnym czempionem wszech wag Witalijem Kliczką.

12 lat młodszy Artur Szpilka marzy, by dokonać tego, czego nie udało się Adamkowi – zdobyć tytuł mistrza świata wagi ciężkiej dla Polski. Najpierw jednak musi on pokonać dużo bardziej doświadczonego pięściarza z Gilowic. Adamek już zapowiedział, że w przypadku porażki zakończy swoją piękną przygodę z zawodowymi ringami. Szpilka o walce z „Góralem” marzył od dawna. W końcu doczekał się swojej „Chwili Prawdy”.

Na bokserskich deskach Kraków Areny sympatycy starcia na pięści doczekają się także najbardziej wyczekiwanego powrotu na ring – po raz pierwszy od ponad dwóch lat między liny wejdzie Dawid Kostecki. Po długim czasie spędzonym w zakładzie karnym ten kontrowersyjny pięściarz z Rzeszowa szybko wrócił do treningów i już imponuje formą. W Krakowie Kostecki, podczas ośmiu rund zmierzy się z pochodzącym z Nowego Sącza Andrzejem Sołdrą.

Stolica Małopolski będzie tego samego wieczoru świadkiem kolejnego wielkiego bokserskiego wydarzenia. Pierwszą w karierze zawodową walkę na polskiej ziemi stoczy były mistrz Europy wagi średniej Grzegorz Proksa. Kibice na to wydarzenie czekali od 2005 roku, kiedy to „Nice Super G” podpisał profesjonalny kontrakt. W pojedynku na szczycie polskiej wagi średniej pięściarz z Węgierskiej Górki zmierzy się z niepokonanym Maciejem Sulęckim.

Podczas największej gali bokserskiej tego roku wystąpi również uznawany za jednego z najzdolniejszych polskich pięściarzy młodego pokolenia Michał Syrowatka, który postara się sprawić niespodziankę w starciu z szybko wchodzącym na szczyt rankingów wagi lekkiej Michałem Chudeckim. W Krakowie nie zabraknie także akcentów kobiecych – kibice mogą liczyć na emocje związane z występem znanej z nokautującego ciosu Ewy Piątkowskiej.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk