André Rieu

Król Walca wraca do TAURON Areny Kraków

4 czerwca 2016 r., godz. 20:00

otwarcie bram: godz. 18:30

Jego koncerty to jedyne w swoim rodzaju widowiska, a ich sekretem jest po prostu radość płynąca z muzyki! 4 czerwca (sobota) André Rieu z Orkiestrą Johanna Straussa i grupą międzynarodowej sławy solistów powróci do TAURON Areny Kraków, by po raz kolejny zachwycić tysiące fanów dowcipnym i barwnym programem koncertu.

Z liczbą ponad 600 tysięcy widzów każdego roku, trasy koncertowe André Rieu regularnie znajdują się w ścisłej czołówce tras koncertowych według magazynu Billboard, plasując się obok koncertów takich sław jak Cher, Depeche Mode, Bon Jovi, Miley Cyrus czy Eltona Johna. Trwający ponad 20 lat sukces muzyki Rieu dowodzi, że jego twórczość nie zna granic, zarówno wiekowych jak i geograficznych. Jego sława dotarła także do Los Angeles gdzie będący niegdyś muzykiem Anthony Hopkins postanowił powierzyć André i jego orkiestrze pierwsze w historii wykonanie skomponowanego przez siebie ponad 30 lat temu walca.

Od Jermaine Jackson po Anthony’ego Hopkinsa – niewielu jest artystów z którymi André Rieu dotąd nie pracował. Orkiestra Johanna Straussa jest największą na świecie prywatną orkiestrą symfoniczną zatrudniającą na stałe około 100 osób. W związku z częstymi podróżami, każdy z instrumentów, na których grają muzycy, występuje w 4 egzemplarzach. Wszystko po to, aby uniknąć opóźnień w transporcie i wpadek w przypadku uszkodzenia cennego sprzętu. Sam André gra na skrzypcach Stradivariusa z 1732 roku.

Owacje na stojąco

Ubiegłoroczne koncerty w TAURON Arenie Kraków, Trójmieście i Łodzi, spotkały się z gorącym przyjęciem polskiej publiczności, wiele par poderwało się do tańca, a artyści byli żegnani owacjami na stojąco. W 2016 roku fani również mogą spodziewać się wieczorów pełnych najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych melodii rodem z musicalu, opery, filmu, światowej muzyki pop i repertuaru wielu międzynarodowych gwiazd. A tych wszystkich, którzy kochają taniec, czekać będzie kilka najromantyczniejszych walców na świecie.

Ponad 40 milionów sprzedanych DVD i CD, 411 Platynowych i 171 Złotych płyt, 1,6 miliona fanów na Facebooku i komplet publiczności na każdym koncercie, mówią same za siebie: André Rieu to niekwestionowany Król Walca!

Warto wiedzieć

Organizatorem koncertu jest: Roland Temme Konzertveranstaltungs GmbH & Co KG (www.rt-konzerte.de). Dodatkowe informacje o artyście są dostępne na stronach: www.andrerieu.com; www.facebook.com/andrerieu.

4 czerwca (sobota) bramy TAURON Areny Kraków zostaną otwarte o godz. 18:30. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Na godz. 21:00 zaplanowano przerwę. Druga część koncertu rozpocznie się o godz. 21:20. Koniec wydarzenia zaplanowano na godz. 22:45.

Informacje o biletach są dostępne na stronie: www.eventim.pl.

W dniu wydarzenia kasa nr 1 (Organizatora) będzie otwarta od godz. 14:00, a kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 18:30.

Do dyspozycji gości będą szatnie na poziomie A.

Parking: W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. W dniu wydarzenia będzie czynny od godz. 17:00.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Wzmocnienie komunikacji podczas wydarzenia

W związku z odbywającym się w TAURON Arenie Kraków koncertem 4 czerwca (sobota) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.

Zobacz i posłuchaj

Ballade pour Adeline: www.youtube.com/watch?v=qMuKw1NYpjs

Second Waltz: www.youtube.com/watch?v=vauo4o-ExoY

Kilka słów od Maestro: http://youtu.be/DNkwW7wi62o

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata