Andrea Bocelli

11 listopada 2017 r. (sobota)

godz. 17:00 – otwarcie bram

godz. 19:00 – rozpoczęcie koncertu

Andrea Bocelli to artysta, który posiada wyjątkowy dar jakim jest głos płynący bezpośrednio do serca. Śpiewa uniwersalnym językiem serca i duszy, ponad wszelkimi niezrozumiałymi językami słowa mówionego. Tak z pewnością odbierają jego głos miliony słuchaczy. W sobotę (11 listopada) miłośnicy jego talentu będą mogli wziąć udział w koncercie, który odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Artyście towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”. Organizatorem wydarzenia jest Makroconcert.

Podczas koncertu Andrea Bocelli zaprezentuje najbardziej znane operowe arie oraz swój wyjątkowy repertuar z płyty Cinema, która jest kolekcją najpiękniejszych tematów muzycznych z wielu kultowych już dziś filmów między innymi West Side StoryOjciec Chrzestny czy Gladiator. Na scenie Artyście będą towarzyszyć orkiestra symfoniczna, chór oraz wyjątkowi goście.

– To, na czym najbardziej mi zależy i co mam nadzieję osiągnąć, to specjalna więź ze słuchaczami. Chciałbym poruszyć ich tak samo jak mnie w dzieciństwie poruszyli moi ulubieni wykonawcy, którzy dotarli do mojego serca i dali mi natchnienie. Sprawili, że mogłem płakać i marzyć.- mówi artysta.

Siła huraganu

Sam Andrea Bocelli wolałby pewnie żeby o jego talencie mówiono w skromniejszych słowach, ale bezsprzecznie jest on jedynym i wyjątkowym wykonawcą, który dociera do tak szerokiej publiczności, mimo że śpiewa w języku, którego większość nie rozumie. Ten wyjątkowy i niesamowicie komunikatywny głos sprawił, że Andrea Bocelli jest zjawiskiem we współczesnym świecie muzyki i że zrobił przytłaczającą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i rozrywkowej. Jego osiągnięcia są nieporównywalne z żadnymi innymi, a jego wpływ na przemysł muzyczny ma siłę huraganu.

Bezprecedensowemu sukcesowi i swojej karierze jako artysty muzyki poważnej Andrea Bocelli zawdzięcza to, że podstawowy repertuar klasyczny znalazł się na szczycie międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej, czyli w tych sferach kultury popularnej gdzie go wcześniej w ogóle nie spotykano.

Inny wymiar opery

Mimo że Bocelli sprawia, że opera wkracza w inny wymiar, to jego zamiarem nie jest wcale burzenie wszelkich granic. To rozgraniczenie między gatunkami jest bardzo ważne dla dobrego zrozumienia osiągnięć Bocelli`ego i jego miejsca w świecie muzyki. Dla Andrei „unowocześnienie” Pucciniego przez dodanie elektronicznego brzmienia funky, to czysta herezja, a sugestia, że można by przetłumaczyć tekst rockowego lub popowego utworu na włoski, dodać trochę smyczkowych aranżacji i zrobić z tego operę jest po prostu śmieszna. Niezależnie czy chodzi o repertuar klasyczny, czy rozrywkowy, Andrea podchodzi do tego z taką samą uczciwością i profesjonalizmem.

Warto wiedzieć

Andrea Bocelli wystąpi w TAURON Arenie Kraków 11 listopada 2017 r. Bramy zostaną otwarte o godz. 17:00. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. O godz. 19:50 zaplanowano przerwę. Wydarzenie ma się zakończyć o godz. 21:00.

Wejście do obiektu: wejścia nr 1, 2 i 3.

Organizatorem wydarzenia jest Makroconcert.

Informacje o biletach: www.makrokoncert.plwww.ebilet.plwww.eventim.pl oraz w salonach Empik.

W dniu wydarzenia (11 listopada) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 17:00, kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków oraz kasa organizatora) będzie czynna od godz. 17:00.

Catering podczas wydarzenia 

11 listopada (sobota) wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram (od godz. 17:00). Czynne będą także punkty gastronomiczne zlokalizowane na pozostałych poziomach.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering.

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). W dniu wydarzenia parking będzie czynny od godz. 16:00.

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk