Andrea Bocelli

Sobota 28.08 19:00
ZMIANA TERMINU WYDARZENIA Z 21.11.2020 NA 28.08.2021

Uwaga! Jak poinformował Organizator wydarzenie zaplanowane na 21 listopada 2020 r. nie odbędzie się. Termin wydarzenia został zmieniony.

Koncert odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 28 sierpnia 2021 r. o godz. 19:00.  Bilety zachowują ważność. Jeżeli jednak chcą Państwo dokonać zwrotów, organizatorzy proszą o kontakt z bileterią, w której dokonywali Państwo zakupu.

Więcej informacji:

🔔DRODZY WIDZOWIE,w związku z panującą obecnie sytuacją w kraju związaną z pandemią COVID-19, zmuszeni jesteśmy do…

Opublikowany przez Makroconcert Wtorek, 29 września 2020

 

Wybitny włoski tenor Andrea Bocelli wystąpi w sierpniu 2021 roku, w TAURON Arenie Kraków. Ten wyjątkowy, ceniony na całym świecie artysta powraca po 4 latach do stolicy małopolski. Jego koncerty od lat cieszą się niezwykłą popularnością, a bilety zostają wyprzedane na długo przed datą wydarzenia.

W Krakowie tenor zaprezentuje swój bardzo bogaty repertuar, który zawiera najbardziej znane i najpiękniejsze perły jego całej muzycznej twórczości. Niewątpliwie będzie to wielkie wydarzenie dla miłośników operowych arii jak i ballad muzyki popularnej. Artyście na scenie towarzyszyć będzie orkiestra, chór oraz wyjątkowi goście towarzyszący. Podczas ostatnich koncertów byli to m.in.: światowej sławy dyrygent Marcello Rota, sopranistka Maria Aleida, śpiewaczka operowa Ilaria Della Bidia czy syn artysty Matteo Bocelli – który wspólnie z ojcem wydał ostatnio wzruszający singiel „Fall On Me.

Tenor na igrzyskach

Andrea Bocelli jest wybitnym muzykiem, solistą z ponad 20-letnim doświadczeniem. Na największe sceny muzyczne tego świata wspiął się przebojem „Con te Partiro”, potem utwór wykonał także w niezapomnianym duecie z Sarah Brightman pod angielskim tytułem „Time To Say Goodbye”. Fani kochają również jego utwory: Canto della Terra”, „Vivere”, „E Più Ti Penso, „Vivo per lei”, „Nessun dorma” czy „Va pansiero”.

Od tamtego czasu artysta wydał 16 albumów studyjnych, sprzedał ponad 85 milionów płyt i odbył liczne trasy koncertowe. W trakcie tych koncertów Bocelli występował w najbardziej prestiżowych salach oraz miejscach na świecie m.in La Scali czy Metropolitan Opera, a także na wieży Eiffla czy u stóp Statui Wolności. Uświetnił swoimi występami również takie wydarzenia jak: Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

Porusza serca i umysły

Dziś Andrea Bocelli jest znany jako jeden z największych talentów wokalnych świata. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne: czterokrotnie nagrodę World Music Award dla najlepszego artysty w kategorii muzyki poważnej oraz trzykrotną nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty włoskiego. Otrzymał również nagrodę Brit Awards, która jest brytyjską nagrodą przemysłu fonograficznego oraz nagrodę ECHO. Film opowiadający o życiu i twórczości artysty „The Music of Silence” został nominowany do nagrody Złotych Globów 2018 w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Artysta ma również swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

Pod koniec 2018 roku na rynku ukazała się nowa płyta najpopularniejszego tenora świata – „Si”! Tenor zaprosił do współpracy przy swoim nowym albumie największe gwiazdy muzyki. Krążek zawiera 16 oryginalnych kompozycji, celebrujących miłość, rodzinę, wiarę i nadzieję.

Wyjątkowy talent tenora porusza serca i umysły milionów fanów na całym świecie, budząc nadzwyczajne uczucie wzruszenia, szczęścia jak i melancholii. Jego wielki dar określić można słowami: „Gdyby Bóg umiał śpiewać, śpiewałby jak Andrea Bocelli” – dokładnie tak Céline Dion zapowiedziała kiedyś występ artysty.

Mistrz muzyki operowej

Imponujący wokal tenora realizuje się w repertuarze zarówno operowym jaki i w pięknych romantycznych balladach. Typ jego głosu, silna barwa w połączeniu wraz z niezwykłą interpretacją artysty sprawiają, że każdy jego koncert to najwyższej klasy przeżycie dla każdego widza, który ma przyjemność w nim uczestniczyć.

Tytuł mistrza muzyki operowej to niewątpliwie ogromny sukces. Andrea Bocelli posiada również umiejętność grania na wielu instrumentach muzycznych, co zdecydowanie wzbogaca jego już i tak wyjątkową karierę, bezdyskusyjnie czyniąc go fenomenem na skalę światową. Przez lata swojego dorobku muzycznego zdobywał szczyty wielu list przebojów. Wydał czternaście albumów, wśród których są zarówno krążki z muzyką operową, jak i popularną. Od początku swojej kariery Andrea Bocelli miał zaszczyt występować przed największymi osobistościami dzisiejszego świata. Śpiewał dla prezydentów, premierów, ministrów, książąt, królów i królowych.

Warto wiedzieć

Andrea Bocelli wystąpi w TAURON Arenie Kraków 28 sierpnia 2021 r.

Organizatorem wydarzenia jest Makroconcert www.makroconcert.com/pl

Bilety w sprzedaży na eventim.pl, ebilet.pl i w sieci Empik.

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata

Strefa VIP

Najem długoterminowy


tel.: +48 739 455 725


Marzena Sadowska