Andrea Bocelli

ANDREA BOCELLI
-THE WORLD’S MOST BELOVED TENOR-
BELIEVE WORLD TOUR

27 sierpnia 2022 r. (sobota)

godz. 19:00

Uwaga! Wszystkie miejsca na parkingu zostały wykupione. Na parking będą mogły wjechać tylko osoby, które wcześniej kupiły bilet online.

Wybitny włoski tenor ANDREA BOCELLI wystąpi w sierpniu 2022 roku w TAURON Arenie Kraków. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne będzie częścią światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album artysty – BELIEVE. Tenor zaprezentuje również swój bardzo bogaty repertuar, który zawiera najbardziej znane i najpiękniejsze perły jego całej muzycznej twórczości. Niewątpliwie będzie to wielkie wydarzenie dla miłośników operowych arii jak i ballad muzyki popularnej.

Artyście na scenie towarzyszyć będzie orkiestra, chór oraz wyjątkowi goście. Podczas ostatnich koncertów byli to m.in.: światowej sławy dyrygent Marcello Rota, sopranistka Maria Aleida, śpiewaczka operowa Ilaria Della Bidia czy syn artysty Matteo Bocelli – ich duet “Fall On Me” możecie posłuchać tutaj.

Najnowszy album BELIEVE to przejmujący i bardzo osobisty zbiór utworów, celebrujący siłę muzyki, która koi duszę. Na płycie obok tenora możemy usłyszeć Alison Krauss – najczęściej nagradzaną piosenkarkę w historii nagród Grammy, mi.in. za wykonanie „Amazing Grace” – ich wspólny teledysk możecie posłuchać tutaj.

Andrea Bocelli jest wybitnym muzykiem, solistą z ponad 25-letnim doświadczeniem. Jego koncerty od lat cieszą się niezwykłą popularnością, a bilety zostają wyprzedane na długo przed datą wydarzenia. Na największe sceny muzyczne tego świata wspiął się przebojem „Con te Partiro”, potem utwór wykonał także w niezapomnianym duecie z Sarah Brightman pod angielskim tytułem „Time To Say Goodbye”. Fani kochają również jego utwory tj.: „Canto della Terra”, „Vivere”, „E Più Ti Penso”, „Vivo per lei”, „Nessun dorma” czy „Va pansiero”.  Od tamtego czasu artysta wydał 17 albumów studyjnych – wśród których są zarówno krążki z muzyką operową, jak i popularną, sprzedał ponad 90 milionów płyt i odbył liczne trasy koncertowe. W trakcie swych koncertów Bocelli występował w najbardziej prestiżowych salach oraz miejscach na świecie m.in La Scali czy Metropolitan Opera, a także na wieży Eiffla czy u stóp Statui Wolności. Uświetnił swoimi występami takie wydarzenia jak: Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Śpiewał dla prezydentów, premierów, ministrów, książąt, królów i królowych. Artysta współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Luciano Pavarottim, Arianą Grande, Jennifer Lopez, Christina Aguilera, Edem Sheeranem, Duą Lipą, Céline Dion, Tonym Bennettem i wieloma innymi.

Dziś Andrea Bocelli jest znany jako jeden z największych talentów wokalnych świata. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne: czterokrotnie nagrodę World Music Award dla najlepszego artysty w kategorii muzyki poważnej oraz trzykrotną nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty włoskiego. Otrzymał również nagrodę Brit Awards, która jest brytyjską nagrodą przemysłu fonograficznego oraz nagrodę ECHO. Film opowiadający o życiu i twórczości artysty „The Music of Silence” został nominowany do nagrody Złotych Globów 2018 w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Artysta ma również swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

Podczas niezwykle ciężkiego dla wszystkich czasu pandemii covid-19 artysta wielokrotnie wspierał swoich fanów za pośrednictwem Internetu, mi.in. koncertem – MUSIC FOR HOPE, z historycznej katedry Duomo w Mediolanie. Był to jeden z największych koncertów na żywo wszechczasów, z ponad 3 milionami widzów jednocześnie (osiągnął największą liczbę odbiorców transmisji na żywo w historii YouTube). Materiał video z koncertu uzyskał ponad 28 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin.

Wyjątkowy talent tenora porusza serca i umysły milionów fanów na całym świecie, budząc nadzwyczajne uczucie wzruszenia, szczęścia jak i melancholii. Jego wielki dar określić można słowami: „Gdyby Bóg umiał śpiewać, śpiewałby jak Andrea Bocelli”– dokładnie tak Céline Dion zapowiedziała kiedyś występ artysty. Imponujący wokal tenora realizuje się w repertuarze zarówno operowym jaki i w pięknych romantycznych balladach. Typ jego głosu, silna barwa w połączeniu wraz z niezwykłą interpretacją artysty sprawiają, że ​​każdy jego koncert to najwyższej klasy przeżycie dla każdego widza, który ma przyjemność w nim uczestniczyć.

„Muzyka niesie ze sobą potężne przesłanie pokoju i wspólnoty, ucząc nas o pięknie i pomagając nam otworzyć nasze serca i umysły ”. – ANDREA.

Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy koncert!

Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.makroconcert.pl  / www.facebook.com/makroconcert  oraz www.andreabocelli.com  / www.facebook.com/andreabocelli

WARTO WIEDZIEĆ

Organizatorem wydarzenia jest High Note Events.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Wejścia do obiektu: nr 1, 2 i 3

Harmonogram

godz. 17:00 – otwarcie bram,

godz. 19:00 – Andrea Bocelli,

godz. 19:50-20:10 – przerwa,

godz. 21:00 – planowane zakończenie koncertu.

Bilety: eventim.pl, ebilet.pl i w sieci Empik.

W dniu wydarzenia czynna będzie kasa nr 1 (organizatora).

Parking

W dniu wydarzenia dostępny będzie parking płatny 40 zł na miejscu (gotówką lub kartą) i 35 zł w przypadku wcześniejszego zakupu przez internet (KUP TUTAJ). 

Gastronomia

Restauracja Północna na poziome B – dostępna od otwarcia bram (windy nr 4 i 7).

Kawiarnia przy Małej Hali – Coffee Garden – czynna od godz. 10:00.

Strefa Arena Garden – czynna od godz. 10:00.

Bankomat

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest bankomat – we foyer obiektu przy Recepcji Głównej.

Szatnie

W dniu wydarzenia szatnie nie będą dostępne.

Dojazd komunikacją miejską

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju

 

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Monika Wilk

Strefa VIP

Najem długoterminowy


Marzena Sadowska

Komunikat Organizatora:

Drodzy Widzowie,

niestety restrykcje dotyczące organizacji koncertów z powodu pandemii covid-19 w naszym kraju nadal obowiązują. W związku z tą ciężką dla Wszystkich sytuacją jesteśmy zmuszeni przełożyć  koncert Andrei Bocellego zaplanowany na 28 sierpnia 2021 roku w TAURON ARENIE, w Krakowie na 27 sierpnia 2022 roku. – Każdy dotychczas zakupiony bilet zachowuje swoją ważność w nowym terminie.

Pragniemy się z Państwem podzielić również pozytywną informacją… Nadchodzący rok 2022 to dla Adrei Bocellego trasa koncertowa prezentująca jego najnowszy album BELIEVE! Tenor zaprezentuje dla Państwa swój najnowszy repertuar na który z pewnością jest warto poczekać.

Przy szybko wzrastającej liczbie osób zaszczepionych wszyscy spoglądamy już bardzo optymistycznie na 2022 rok!

Dziękujemy że jesteście z nami i swoimi kochanymi artystami!

Zespół Makroconcert.