AreNa Lato FestivalLor, Runforrest, KIWI, Sarapata, Borys Kunkie

Wakacje z Kulturą przy TAURON Arenie Kraków

17 czerwca 2023 r. (sobota)

Godz. 14:00-22:00

Arena Garden i tereny zielone przy TAURON Arenie Kraków

Wstęp bezpłatny!

W tym roku krakowianie przywitają lato przy TAURON Arenie Kraków! AreNa Lato Festival to wyjątkowe, darmowe spotkanie na trawie z najciekawszymi artystami związanymi – a jakże! – z Krakowem. W sobotę 17 czerwca na scenie plenerowej w Arenie Garden zagrają dla Was: Lor, KIWI, Sarapata, Runforrest, BORYS KUNKIE oraz Cracow Youth Jazz! Na wydarzenie zapraszają: Arena Kraków S.A. i Miasto Kraków. Wstęp bezpłatny!

Oprócz koncertów w programie wydarzenia znajdą się również spotkania z ekspertami, którzy opowiedzą o zasadach udzielania pierwszej pomocy – o krakowskiej mapie AED i zasadach resuscytacji.

Przez cały czas trwania Festiwalu goście będą mogli korzystać z oferty gastronomicznej w strefie Arena Garden, która będzie otwarta od samego rana. Koncerty rozpoczną się o godz. 14:00 i potrwają do późnych godzin wieczornych!

HARMONOGRAM WYDARZENIA

godz. 14:00 – start AreNa Lato Festival w Arena Garden

godz. 14:10 – wykład Krakowskie WOPR

godz. 14:25 – Cracow Youth Jazz

godz. 15:40 – wykład WOPR-u – cz. II

godz. 16:00 – Runforrest

godz. 17:20 – Lor

godz. 18:50 – KIWI

godz. 20:10 – Borys Kunkie

godz. 21:10 – SARAPATA

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Gastronomia

Przez cały dzień będzie można korzystać z oferty gastronomicznej Areny Garden (od godz. 11:00 do 22:00) i Arena Coffee w Małej Hali (od godz. 10:00 do 22:00).

O właściwe nawodnienie zadbają Wodociągi Miasta Krakowa – wypatrujcie beczkowozu z kranowianką!

Toalety

Uczestnicy wydarzenia będą mogli korzystać z toalet zewnętrznych TAURON Areny Kraków, z toalet w Arena Coffee w Małej Hali oraz z dodatkowych toalet przenośnych.

Parking

W dniach wydarzeń czynny będzie parking zewnętrzny płatny 10 zł – opłaty można dokonać w parkometrze lub online TUTAJ

Wjazd na parking jest od ul. Lema (jadąc od al. Pokoju na drugich światłach należy skręcić w prawo, jadąc od ul. Mogilskiej na pierwszych światłach należy skręcić w lewo).

Dojazd komunikacją miejską:

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju

TAURON Arena Kraków Wieczysta

TAURON Arena Kraków (przystanek autobusowy przy obiekcie)

INFORMACJE O ARTYSTACH I ZESPOŁACH

Lor to indie-folkowy zespół z Krakowa. W skład zespołu wchodzą cztery utalentowane dziewczyny: Jagoda Kudlińska (wokal), Julia Skiba (piano), Paulina Sumera (tekst), Julia Błachuta (skrzypce). Lor miały okazję zagrać na takich festiwalach jak Spring Break, Slot Art, Soundrive, Gazeta Co Jest Grane, Europejskie Targi Muzyczne, Orange Warsaw Festival, OFF Festival, czy Primavera Sound. Zespół uformował się w styczniu 2015 r. (nazwa „Lor” pochodzi od słowa „folklor”). Na AreNa Lato Festival dziewczyny będą promowały nowy album „Panny Młode”, który miał premierę 12 maja 2023 r.

KIWI – pod tym pseudonimem kryje się Wiktoria Nazarian – krakowska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Mówi, że najpiękniejsze rzeczy powstają, kiedy zamknie się sam na sam z Abletonem. Uwielbia połączenie delikatnego wokalu z elektronicznym brzmieniem. Tworzy piosenki, które łapią za serce i hipnotyzują słuchacza. Swoją solową karierę rozpoczęła od akcji FONOBO Pitcher. Kontynuując współpracę z FONOBO Label wypuściła EPkę „Nocą”. Jej debiutancki album zatytułowany “Pętla” ukazał się 28 stycznia 2022 r. Z premierowym materiałem wystąpiła na scenach polskich festiwali – FEST Festival, OFF Camera, Great September. Już niebawem ukaże się jej kolejna EPka “PARANOJE”, którą promuje energetyczny singiel “Kruszysz” oraz mocny numer “Paranoje”.

Runforrest to projekt muzyczny pochodzącego z Krakowa songwritera Grzegorza Wardęgi, znanego ze współpracy z wieloma artystami i artystkami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra czy Lor. Od 2018 r. nieprzerwanie tworzy, a jego styl wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy muzyki singer-songwriter, alternatywnego rocka, współczesnego popu i elektroniki. Wydane dotychczas trzy EP zaprowadziły Runforresta na niezliczoną ilość koncertów i festiwali, gdzie zachwycał publiczność wraz z Kopim, młodym producentem muzyki elektronicznej. Niezależnie od miejsca i czasu, piosenki Runforresta porywają swoją emocjonalnością i osobistym charakterem publikę i krytyków. Pod koniec 2022 roku ukazał się jego pierwszy polski singiel Zimna woda, który jest zapowiedzią nadchodzącego albumu, zaplanowanego na 2023 rok.

Sarapata łączy w sobie wiele skrajności, jak i doświadczenia zdobyte na różnych odcinkach muzycznej drogi. Mieszkający w Krakowie Michał i Mateusz Sarapata miłość do harmonii wynieśli z akompaniowania zespołowi Lor, a także ze współtworzenia w przeszłości własnej grupy SALK, dzięki której ich muzyka – wykorzystująca głównie klasyczne instrumenty – opierała się na onirycznych, niemal baśniowych opowieściach. Po godzinach odkładają gitary, by dać upust swojej największej miłości – muzyce elektronicznej, a dokładniej techno. Muzyka tego duetu dostarcza ogromnej ilości wrażeń, które skłaniają do tańca i są jak wprowadzenie do rytuału. Techno w wykonaniu braci Sarapata dalekie jest od banału. To kolorowe, bogate, organiczne i pulsujące dźwięki. “EP1”, debiutancka płyta braci, to nie tylko chęć określenia własnego charakteru, to odważna próba wprowadzenia zupełnie nowej estetyki na polskiej scenie. W 2022 r. pojawili się między innymi na takich festiwalach jak Audioriver, TAURON Nowa Muzyka, FEST Festival, ON Air, LAS Festival, OFF Scena oraz Wodecki Twist.

BORYS KUNKIE to producent muzyczny i wokalista mieszkający w Krakowie. W przeszłości współtworzył zespoły Suumoo, Flemings i Stonkatank, który nieco namieszał na polskiej offowej scenie. Borys łączy współczesną elektronikę z klasycznym songwritingiem – nu-rave, downtempo, garage i minimal to tylko niektóre gatunki, wśród których lubi meandrować. Jego występ na AreNa Lato Festival będzie jego wielkim powrotem na scenę po dłuższej przerwie i okazją do zaprezentowania na żywo swojego premierowego, solowego materiału oraz zupełnie nowego, wizualnego show.

Cracow Youth Jazz – zespół tworzą utalentowani młodzi muzycy, studenci Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Mają na swoim koncie występy zarówno podczas koncertów klubowych, jak i na festiwalach. Zaprezentują znane standardy jazzowe w nowoczesnych aranżacjach. Połączenie wrażliwości, talentu i młodzieńczej energii spotyka się zawsze z gorącym przyjęciem przez publiczność, liczymy więc na Was 17 czerwca! Skład zespołu: Sofia Marushchak – śpiew, Oliwia Chabowska – śpiew, Karolina Dylewska – śpiew, Zbigniew Skwarczek – saksofon, Jakub Stojak – fortepian, Mikołaj Skoczek – fortepian, Mikołaj Baczyński – gitara, Zbigniew Liśkiewicz – gitara, Waldemar Rozynek – gitara, Andrzej Kuchta – gitara basowa, Adam Jonczyk – kontrabas, Marcin Pazera – perkusja

Wynajem obiektu

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: +48 739 455 600


Skontaktuj się z Działem Sprzedaży!