Aurora

Poniedziałek 23.09 19:00
Arena Główna

Norweska supergwiazda art-popu AURORA zapowiada nowy album “What Happened to the Heart?” i ogłasza trasę, która obejmie koncert 23 września 2024 roku w TAURON Arena Kraków.

 

Pochodząca z Norwegii 27-latka sprzedała w swojej karierze już ponad milion albumów, a jej piosenki odtworzono 2,6 miliarda razy. Jej poprzednia płyta “The Gods We Can Touch” (2022) poza świetnymi wynikami i recenzjami przyniosła także inne imponujące sukcesy. Akompaniująca jej książka o tym samym tytule rozeszła się w nakładzie 14 000 egzemplarzy. Błyskawicznie wyprzedała się też większość koncertów promujących wydawnictwo, w tym 4 występy w Polsce, a także cała brytyjska część trasy, łącznie z występem w londyńskim Hyde Parku obok Adele.

 

AURORA jest także artystką, która od samego początku nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach. W kwietniu 2022 roku przeczytała list “We Are the Earth”, który został napisany przez rdzennych aktywistów i odmienił jej życie, a także zainspirował jej nowy album. Wspomniany tekst wzywa do naprawy świata poprzez zajrzenie w głąb własnych serc oraz odbudowanie empatycznej relacji z eksploatowaną przez nas ziemią. Artystka podróżowała po świecie spotykając się z odważnymi kobietami, o których mówi że ,,posiadają prawdziwą wiedzę” i określa je współczesnymi filozofkami. Szczególne piętno odcisnęły na niej trzy przywódczynie rdzennych plemion w Kolumbii, Brazylii i Argentynie. Większość nowych piosenek celowo powstawała poza strefą komfortu, w tłocznych i hałaśliwych w miejscach, w oderwaniu od korzeni i z dala od znajomej od dzieciństwa samotni lasów w Bergen. Miało to na celu odzyskanie harmonii pomiędzy umysłem a sercem, a poskutkowało zapowiadanym na ten rok albumem “What Happened to the Heart?” – najbardziej osobistym w dotychczasowej dyskografii.

 

AURORA wystąpi w 23 września 2024 r. w TAURON Arena Kraków. Bilety w cenach od 189 zł trafią do ogólnej sprzedaży 5 kwietnia o godzinie 10:00 na Fource.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, GoOut.pl oraz Ticketmaster.pl, do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

 

ENG:

In 2022 AURORA released her chart-topping last album, ‘The Gods We Can Touch’, which saw her complete a sold out UK headline tour, including at BST Hyde Park alongside Adele. With over a million album sales and 2.6 billion streams, and her inaugural 'The Gods We Can Touch’ book selling 14,000 copies (while signed copies sold out in less than an hour), AURORA was at her professional peak. Yet at the same time she experienced something painful that split her in two. She sensed a disconnect between her mind and heart. “It made me understand women in a way I hadn’t before. It made me understand how evil hides behind the nicest of faces.”. AURORA’s fourth album, ‘What Happened to the Heart?’, is a journey from weakness to strength, from self-destruction to self-healing. Of reuniting a fractured self. “It’s actually the most personal and cathartic album I have ever written,” she says quietly, as if the realisation had only just come to her.

Organizatorem wydarzenia jest Fource.pl

Loże Biznes

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Monika Wilk

Loże Biznes

Najem długoterminowy


Marzena Sadowska