Biuro zawodów i strefa EXPOPanel dyskusyjny "Różne oblicza biegania"

6-7 października 2023

Foyer TAURON Areny Kraków

Biuro zawodów 9. Półmaratonu i „Piątki” oraz strefa EXPO czynne:

Piatek 16:00-20:00

Sobota 10:00-20:00

Panel dyskusyjny „Różne oblicza sportu” – sobota 7.10, godz. 12:00

Wstęp bezpłatny

 

7 października, w sobotę, na dzień przed 9. Cracovia Półmaratonem Królewskim i Piątką dla krakowskiego sportu w TAURON Arenie Kraków odbędzie się specjalny panel edukacyjny „Różne oblicza biegania”. Zapraszamy uczestników naszych imprez i wszystkich pasjonatów biegania!

Tego dnia, w sobotę, odbędzie się też bieg Mini Melts Kraków Run (od godz. 10:00 możliwy jest odbiór pakietów w Biurze zawodów). Więcej szczegółów TUTAJ.

Biuro zawodów dedykowane 9. Cracovia Półmaratonem Królewskim i biegowi „Piątka dla krakowskiego sportu”, jak również strefa EXPO, działają w godz. 16-20 w piątek 6.10.2023 r. oraz w godz. 11-20 w sobotę 7.10.2023 r. 

Podczas panelu edukacyjnego będzie można posłuchać prelekcji doświadczonych zawodników i specjalistów zajmujących się różnymi dziedzinami związanymi z bieganiem, a także spotkać się i porozmawiać z ekspertami osobiście. Panel odbędzie się w godzinach 12:00-15:10, wejście główne do obiektu (nr 1), poziom A.

Panel edukacyjny zostanie podzielony na 15-minutowe bloki tematyczne, podczas których uczestnicy będą mogli posłuchać specjalistów różnych dziedzin związanych z bieganiem. Poruszone zostaną kwestie dotyczące treningu, diety, zapobiegania kontuzjom i odpowiedniego nawodnienia w okresie jesienno-zimowym. Wśród panelistów znajdą się między innymi Jerzy Skarżyński – maratończyk, trener, były reprezentant Polski i ambasador marki ASICS, Monika Świątek – psycholożka sportu i trenerka mentalna, Katarzyna Jankowska – lekkoatletka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Małgorzata Sobańska – lekkoatletka, olimpijka z Atlanty i Aten, Joanna Mazur – paraolimpijka z Rio, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, ambasadorka marki ASICS czy Monika Czyż-Cupryś – dietetyczka.

Panel edukacyjny „Różne oblicza biegania” to kontynuacja projektu, który pod hasłem „Różne twarze maratonu” odbył się już przy okazji 20. Cracovia Maraton i spotkał się ze znakomitym odbiorem. W ramach szerokiej oferty skierowanej do biegaczy można też brać udział w treningach z cyklu „Biegaj w Krakowie!” pod okiem profesjonalistów czy korzystać z porad ekspertów i doświadczonych biegaczy. Chcemy holistycznie wspierać uczestników organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wydarzeń biegowych w rozwijaniu swojej pasji oraz osiąganiu sportowych zamierzeń i celów.

Foyer TAURON Areny Kraków

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie!


tel.: 12 349 11 90


Weronika Plata