CAVALIADA Hobby Horse

Oficjalne zawody CAVALIADA Hobby Horse Kraków 2023

2-5 marca 2023 r.

Mała Hala TAURON Areny Kraków

Zawody zostaną rozegrane w następujących konkurencjach (konkursach): (codziennie te same konkursy)

Konkurs Kids – przeznaczony dla dzieci do 6 roku życia, maksymalna wysokość przeszkód: do 30 cm

Konkurs mini LL – przeznaczony dla dzieci do 9 roku życia, maksymalna wysokość przeszkód: do 50 cm

Konkurs LL – przeznaczony dla dzieci do 12 roku życia, maksymalna wysokość przeszkód: do 70 cm

Konkurs L – bez ograniczeń wiekowych, maksymalna wysokość przeszkód: do 90 cm

Konkurs specjalny – Potęga Skoku – wysokość od 100 cm, bez ograniczeń wiekowych.

Zgłoszenia są przyjmowane od 1 do 26 lutego wyłącznie w panelu na www.zawodykonne.com

Przed zgłoszeniem koniecznie zapoznaj się z regulaminem, jeśli jesteś niepełnoletni obowiązkowo wypełnij formularz zgody na udział w zawodach Hobby Horse i dokonaj płatności za starty. Uwaga! Ilość miejsc w zawodach Hobby Horse jest ograniczona.

Dodatkowe informacje o zgłoszeniach są dostępne na stronie: https://krakow.cavaliada.pl/pl/zawodnicy/cavaliada-hobby-horse/ i https://www.facebook.com/events/1550508708778483

Organizator: MTP Międzynarodowe Targi Poznańskie

ZASADY KONKURSU

 • Prawo startu w konkursie ma każdy zgłoszony zawodnik, który opłacił swój start i przedstawił zgodę rodzica lub opiekuna na udział w CAVALIADA Hobby Horse Kraków 2023.
 • Każdy uczestnik ma prawo do maksymalnie czterech startów w Zawodach Hobby Horse (bez względu na rodzaj konkursu) jednego dnia.
 • Lista startowa i godziny rozpoczęcia konkursów znajdą się w panelu na www.zawodykonne.com.
 • Zawodnik może wystartować w konkursie z własnym Hobby Horsem, jego wymiar nie może być mniejszy niż 60 cm długości. W trakcie przejazdu zawodnik musi trzymać Hobby Horse między udami i co najmniej w jednej ręce. Rozstanie się z Hobby Horsem, tj. jego upuszczenie lub wypadnięcie spomiędzy ud, skutkuje eliminacją.
 • Zasady konkursów na punkty karne i czas
  (Konkurs Kids, Konkurs mini LL, Konkurs LL, Konkurs L)
  Zawodnik rozpoczyna start po sygnale mijając celownik początkowy wyznaczający linię startu i rozpoczęcie pomiaru czasu, następnie pokonuje przeszkody skacząc je w określonej
  kolejności. Przejazd uznaje się za zakończony po minięciu celowników końcowych kończących pomiar czasu.
 • Zrzutka oraz wyłamanie (nieposłuszeństwo Hobby Horsa) to 4 punkty karne. Zwycięża zawodnik, który pokona parkur w najkrótszym czasie z najmniejszą liczbą błędów. 3 wyłamania, pomylenie trasy, przewrócenie się z podparciem minimum jedną ręką i rozstanie z Hobby Horsem skutkują eliminacją. Wykonanie powyżej 3 kroków bez Hobby Horse między nogami oznacza eliminację.
 • Zwycięzcą Konkursu zostaje zawodnik, który otrzymał najmniejszą liczbę punktów karnych, a w przypadku równej liczby punktów karnych / braku punktów karnych przez kilku
  zawodników, pod uwagę brany jest czas przejazdu danych zawodników i zwycięzcą zostaje ten z zawodników, który pokonał tor w najkrótszym czasie.
 • W Konkursach Kids oraz mini LL dozwolone jest biegnięcie kłusem. W Konkursach LL i L obowiązuje galop. Przejście do kłusa na więcej niż 3 kroki uznawane jest za błąd i karane 4
  punktami karnymi.

Zasady konkursu Potęga Skoku:
1) Runda podstawowa składa się z pojedynczej przeszkody o wysokości min. 100 cm. W przypadku gdy tylko jeden z zawodników pokona tor bez zrzutki, zawodnik ten zostaje zwycięzcą Konkursu.
2) W przypadku jednakowych wyników, rozgrywane są kolejne rundy na jednej przeszkodzie.
3) W kolejnych rundach, tj. po rundzie podstawowej, przeszkoda jest regularnie podwyższana.
4) Przewiduje się kolejne rozgrywki aż do wyłonienia zwycięzcy. Jeśli w ostatniej rundzie rundzie wszyscy zawodnicy popełnią  zwycięzcami są wszyscy zawodnicy, którzy bezbłędnie pokonali poprzednią rozgrywkę.
5) .W Konkursie Potęgi Skoku obowiązuje galop. Przejście do kłusa na więcej niż 3 kroki uznawane jest za błąd i karane 4 punktami  karnymi.

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie!


tel.: 12 349 11 90


Mała Hala