CAVALIADA Kraków 2024

CAVALIADA Kraków
22-25 lutego 2024 roku
codziennie od godz. 8:00

UWAGA! Podczas wydarzenia CAVALIADA Kraków parkingi nie będą dostępne!

Program wydarzenia jest dostępny TUTAJ

***

W 2024 roku Kraków już po raz piąty zamieni się w międzynarodową stolicę skoków przez przeszkody. Od 22 do 25 lutego w TAURON Arenie Kraków zostanie zorganizowana kolejna odsłona CAVALIADY, która ponownie będzie finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i finałem cyklu CAVALIADA Tour 2023/2024. W Krakowie jeździectwo to sport z dużymi tradycjami – nie dziwi fakt, że kolejne odsłony CAVALIADY w stolicy Małopolski spotykają się z doskonałym przyjęciem.

Czym jest CAVALIADA Tour?

CAVALIADA to największa impreza jeździecka w Polsce. Przez cztery dni zawodów indywidualnych na arenie można zobaczyć zawodników rywalizujących w zawodach w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu, skokach i WKKW. Najmłodsi uczestnicy biorą udział w CAVALIADA Future – konkursach dla dzieci na kucykach. CAVALIADA to także kwalifikacje i finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody.

CAVALIADA to nie tylko impreza sportowa, ale także największe w Polsce Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Łącznie można odwiedzić ponad 200 wystawców oferujących m.in.: sprzęt dla koni, jeźdźców, paszę, odżywki, usługi oraz wozy konne. Nieodłącznym elementem każdej CAVALIADY jest bogata oferta pokazów i atrakcji dla publiczności.

Co znajduje się w programie CAVALIADY?

Skoki przez przeszkody to najpopularniejsza konkurencja jeździecka w Polsce i na całym świecie oraz podstawa naszego programu sportowego. W tej konkurencji para jeździec i koń pokonują przeszkody umieszczone na parkurze. Każda z przeszkód zbudowana jest w sposób bezpieczny zarówno dla konia jak i zawodnika, to znaczy, że elementy przez które przeskakują nawet przy lekkim uderzeniu opadają na ziemię. W konkursach skokowych koń i jeździec mają do pokonania od kilku do kilkunastu przeszkód w określonej kolejności, czasie i z możliwie jak najmniejszą ilością błędów.

Powożenie na CAVALIADZIE rozgrywane jest w ramach Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Do rywalizacji przystępuje 5 drużyn, z czego trzy to medaliści Mistrzostw Polski, jedna to zwycięzca kwalifikacji i jedna dzika karta przyznana przez organizatora. Rywalizacja odbywa się w formule maratonu kombinowanego, czyli połączenia przeszkód maratonowych z zręcznościowymi.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego jest konkurencją olimpijską, inaczej na tą konkurencję mówi się jeździecki triathlon, ponieważ łączy w sobie 3 próby – ujeżdżenie, skoki i niezwykle emocjonującą próbę terenową.Na CAVALIADZIE rozgrywana jest wyłącznie próba terenowa, to jedna z nielicznych imprez jeździeckich, dająca możliwość pokonywania przeszkód terenowych w warunkach halowych.

Ujeżdżenie to konkurencja olimpijska, podstawa każdej konkurencji jeździeckiej. Na CAVALIADZIE rywalizacja odbywa się w randze zawodów krajowych CDN, jednak już od kilku lat na listach nie brakuje zawodników z zagranicy. Ujeżdżenie to konkurencja, w której jeździec i koń wykonują poszczególne figury na czworoboku o wymiarach 20×60 metrów. Czworobok jest zaopatrzony w zestaw liter, rozmieszczonych w określony sposób, tak by zawodnik miał punkty odniesienia w trakcie wykonywania programu. Co ciekawe sam program nie stanowi zagadki dla zawodników, jest on ogólnie dostępny, dzięki czemu zawodnik uczy się go na pamięć a przez powtarzanie ma możliwość „doszlifować” każdą niedoskonałość.

Pokazy! Nieodłącznym elementem każdej CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Od prezentacji koni arabskich po widowiskowe pokazy grup kaskaderskich i rekonstrukcyjnych. W zeszłym roku kibice mogli podziwiać występy La Pattat Dutka & Franczak Horse Show – piękno i precyzja najtrudniejszych elementów ujeżdżeniowych w magicznej aranżacji muzyki filmowej oraz energetyczne i szalone ewolucje na koniach w pełnym galopie w rockowym klimacie.

WARTO WIEDZIEĆ

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: https://krakow.cavaliada.pl/pl 

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

WEJŚCIE DO OBIEKTU

Wejście dla widzów: nr 1

Wejście VIP – klatka schodowa nr 16

HARMONOGRAM

Informacje o programie są dostępne TUTAJ

Początek zawodów: codziennie o godz. 8:00

BILETY

Informacja o biletach TUTAJ

Kasa organizatora  nr 6 będzie czynna w godzinach zawodów

Informacja o pakietach VIP TAURON Areny Kraków:

22 lutego 2024 r. – TUTAJ

23 lutego 2024 r. – TUTAJ

24 lutego 2024 r. – TUTAJ

25 lutego 2024 r. – TUTAJ

Organizator: MTP Międzynarodowe Targi Poznańskie. Miasto gospodarz: Kraków.

CAVALIADA Hobby Horse w Małej Hali

Informacje są dostępne TUTAJ

WYSTAWCY

Lista wystawców jest dostępna TUTAJ

PARKING

UWAGA! Podczas wydarzenia CAVALIADA Kraków parkingi nie będą dostępne!

DOJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązujące zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w związku z trwającymi remontami. Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl.

GASTRONOMIA

Restauracje: Północna – od otwarcia bram (wejście: klatki schodowe nr 4 i 7)

SZATNIE

W dniach wydarzeń czynna będzie szatnia na poziomie A (płatna 6 zł).

BANKOMAT

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest bankomat – we foyer obiektu przy Recepcji Głównej.

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Weronika Plata

Strefa VIP

Najem długoterminowy


Marzena Sadowska