Disney Kraina Lodu

„Kraina Lodu Disneya – film z muzyką na żywo”

5 lutego 2016, godz. 18:00

Otwarcie bram: godz. 16:00

Feeria muzyki i filmu, gigantyczna superprodukcja, multimedialne widowisko, ponad stu artystów na scenie! 5 lutego 2016 (piątek) o godz. 18:00 zapraszamy do TAURON Areny Kraków na niezwykłe doznania, jakich dostarczy widzom „Kraina Lodu — film z muzyką na żywo”. Magiczną muzykę do amerykańskiej animacji wykonają Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Erika Ochsnera.

Muzykom na scenie towarzyszyć będą członkowie wokalnej obsady filmu: Czesław Mozil, Kasia Łaska, Magda Wasylik i Marcin Jajkiewicz, którzy wykonają przebojowe piosenki z filmu na żywo.

Wyprawa do bajkowego królestwa

„Kraina lodu” to wyróżniona ponad 70-cioma nagrodami, w tym dwoma Oscarami, zapierająca dech w piersiach komedia przygodowa Studia Walta Disneya. Produkcja została zrealizowana z wielkim rozmachem, dzięki czemu łatwo zapomnieć, że ogląda się film i uwierzyć, że Arendelle istnieje naprawdę.

Dzięki wielkiemu widowisku, które produkują Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe przy wsparciu Disneya, będziemy mogli przenieść się w świat Arendelle i sami poczuć tę magię. Film jest zabawny i łapie za serce, ale jednocześnie potrafi zaskoczyć. Charakteryzują go także wyraziste postaci, rozmach opowieści i doskonała realizacja wizualna odpowiadające wymaganiom dzisiejszej widowni.

Film zostanie wyświetlony na ogromnym ekranie o powierzchni 26 metrów szerokości i 11 metrów wysokości, a towarzyszyć mu będzie muzyka wykonana na żywo przez ponad stu artystów. Na oszałamiający pokaz wysokiej rozdzielczości obrazu i światła w towarzystwie magicznej muzyki zapraszamy widzów w każdym wieku, tych najmłodszych i tych nieco starszych.

królestwo Arendelle

„Kraina lodu” została wyprodukowana przez Walt Disney Animation Studio, a jej akcja rozgrywa się w fikcyjnym królestwie Arendelle, dla którego inspiracją wizualną były spektakularne krajobrazy Norwegii. Elsa posiada magiczną moc tworzenia śniegu i lodu. Nie potrafi jej jednak kontrolować i przypadkowo wyzwala nieokiełznaną śnieżycę, skazując królestwo Arendelle na wieczną zimę. Wystraszona, ucieka z Arendelle. Jej młodsza siostra Anna wyrusza na wielką wyprawę, by ją odnaleźć. W poszukiwaniach pomaga jej znawca górskich szlaków, Kristoff. W pełnej przygód wędrówce przez śnieżne zaspy towarzyszy im renifer Sven i bawiący do łez bałwanek o imieniu Olaf.

Podczas wielkiego koncertu usłyszymy piosenki skomponowane przez zdobywcę nagrody Tony Roberta Lopeza („The Book of Mormon”, „Avenue Q”), oraz Kristen Anderson-Lopez („In Transit”, „Kubuś i przyjaciele”), jak również spektakularną muzykę autorstwa Christopha Becka (nagrodzona Oscarem krótkometrażówka „Paperman”). W TAURON Arenie Kraków wybrzmią uwielbiane zarówno przez najmłodszych, jak i tych nieco starszych bajkowe hity, m.in.: nagrodzona Oscarem piosenka „Mam tę moc” oraz „Ulepimy dziś bałwana”, „Lód w lecie” i „Pierwszy raz jak sięga pamięć”.

Warto wiedzieć

Widowisko jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Muzyki Filmowej w Krakowie 2016. Organizatorami są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, a partnerem Disney Music Group.

Bilety można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

W dniu wydarzenia (5 lutego) kasa nr 1 (organizatora) będzie otwarta od godz. 16:00; kasa nr 6 – od godz. 15:00.

Podczas wydarzenia obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.fmf.fm.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14, 22 oraz autobusy nr: 128.

Na przystanku: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie nr: 4, 5, 9, 10, 52 oraz autobusy nr: 124, 128, 424.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków NŻ zatrzymuje się autobus nr 128.

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest również parking w cenie 30 zł. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie eventim.

Koncert na licencji Disney Music Publishing i Buena Vista Concerts, oddział ABC Inc. © Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk