Ennio Morricone

 Zdobywca Oscara Ennio Morricone

„50 lat muzyki”

Kontynuacja trasy koncertowej laureata Academy Award Ennio Morricone! 14 lutego 2015 r. w Kraków Arenie!

Ennio Morricone jest uznawany za jednego z największych kompozytorów muzyki filmowej. Skomponował muzykę do takich kultowych filmów, jak «Pewnego razu na Dzikim Zachodzie», «Za kilka dolarów więcej», «Cinema Paradiso», «Dobry, zły i brzydki», «Nietykalni», «Kill Bill» lub najnowszy «Django».

Na swojej trasie koncertowej «50 Years of Music» osobiście dyryguje 160-osobową orkiestrą z chórem. Maestro zaprezentuje przegląd dzieł ze swojej 50-letniej kariery.

Morricone to jedyny kompozytor, który za swój wspaniały i ogromny wkład w rozwój muzyki filmowej otrzymał Oskara. Poza tym był nominowany w pięciu innych kategoriach i w swojej karierze otrzymał dwie nagrody Grammy Awards, dwie Golden Globes, pięć BAFTA, siedem David di Donatello Awards, osiem Nastro d’Argento Awards oraz nagrodę Polar Music Prize. W 2009 roku prezydent Francji odznaczył go Orderem Legii Honorowej. W 2013 roku włoski kompozytor otrzymał za muzykę do filmu „Koneser” Europejską Nagrodę Filmową.

W niezwykłej muzyce Morricone słychać wpływy klasyki, jazzu, popu, rocka, muzyki elektronicznej, awangardowej oraz włoskiej muzyki ludowej. Swoimi wyrafinowanymi kompozycjami wzbogaca filmową atmosferę. Utwory do westernów Sergio Leone zostały skomponowane przy użyciu tak różnorodnych środków, jak drumla, rozstrojone harmonijki ustne, fleciki, donośne organy kościelne, niezwykłe gwizdanie, grzmiące trąbki i uduchowione śpiewy chóralne.

Ceniony przez legendarnych twórców, jak Quincy Jones i reżyserów, jak Martin Scorsese, Ennio Morricone jest ikoną naszych czasów. Po występach na najlepszych scenach: Great Hall w Pekinie, General Assembly Hall w biurowcu ONZ w Nowym Jorku i w Royal Albert Hall w Londynie oraz na Kremlu w Moskwie i Arena w Weronie, nowe koncerty są dobrą okazją do posłuchania muzycznych dzieł włoskiego maestro. Te koncerty przedstawiają 50-letnią karierę kompozytora muzyki filmowej. Maestro osobiście dyryguje 85-osobową orkiestrą i 75-głosowym chórem i prezentuje swoje wielkie dzieła, którymi fascynują się generacje wielbicieli kina.

Organizator Concertbüro Zahlmann GmbH
Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata