Ennio Morricone – 90th Celebration Concert

19 stycznia 2019 r. (sobota)

godz. 18:00 – otwarcie bram

godz. 20:00 – rozpoczęcie koncertu

godz. 23:00 – planowane zakończenie koncertu

Legenda muzyki filmowej – Ennio Morricone – wystąpi 19 stycznia w TAURON Arenie Kraków. Kompozytor przyjeżdża do Polski w ramach trasy koncertowej celebrującej 90. urodziny Maestro.

Zdobywca Oscara, twórca muzyki do ponad 500 filmów, autor niezapomnianych melodii i motywów wystąpi w towarzystwie Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej, chóru i wybitnych solistów. To będzie już trzeci koncert Maestro w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. W trakcie ostatniego koncertu ponad dziesięciotysięczna publiczność zachęciła włoskiego dyrygenta aż do trzykrotnego bisowania!

„Dobry, zły i brzydki”, „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Misja”, „Koneser”, „Frantic”, „Nienawistna Ósemka” i ogrom innych obrazów – muzyka autorstwa Ennio Morricone wzrusza, dostarcza emocji i budzi wspomnienia wielu generacji widzów i melomanów, a jego koncerty to międzypokoleniowe spotkania fanów najpiękniejszych melodii.

Minuta ciszy

Koncert odbędzie się w dniu, w którym obowiązywać będzie żałoba narodowa ogłoszona przez Prezydenta RP w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jak poinformowali organizatorzy: „Koncert się odbędzie zgodnie z zapowiedzią. Niemniej chcemy go zmodyfikować tak, aby w sposób jak najbardziej godny uczcić pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Maestro Ennio Morricone także jest całym sercem za tym, aby osobiście i poprzez muzykę, okazać należny szacunek zmarłemu Prezydentowi Gdańska oraz wsparcie Rodzinie i Bliskim.

Także rodzaj muzyki i forma koncertu sprzyja refleksji i w żaden sposób nie zakłóci atmosfery żałoby, co jest dla nas tym bardziej ważne, że spotykamy się w dniu pogrzebu Pana Prezydenta Adamowicza. Jednocześnie tuż przed koncertem poprosimy wszystkich uczestników o uszanowanie pamięci Pana Prezydenta minutą ciszy” – mówi Anna Czerniejewska, przedstawiciel JVS Group w Polsce.

WARTO WIEDZIEĆ

Koncert Ennio Morricone w towarzystwie Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej odbędzie się 19 stycznia w TAURON Arenie Kraków. Bramy zostaną otwarte o godz. 18.00. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, jego zakończenie zaplanowane jest na godz. 23:00.

Wejście do obiektu: nr 1 i 2.

Informacje o biletachwww.ebilet.pl. 

Kasy nr 1 i 2 (organizatora) będzie czynna od godz. 12:00. Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna od godz. 17:30.

Organizatorem wydarzenia jest JVS Group, www.facebook.com/jvsgrouppl/

Restauracja i punkty gastronomiczne

W dniu wydarzenia serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty restauracji na poziomie B (między sektorami B2 i B3); windy nr 4 i 7. Restauracja północna będzie czynna od otwarcia bram.

Podczas wydarzenia zapraszamy także do punktów gastronomicznych na poziomie A i C, w ofercie których są przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 18:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

Szatnie

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł. Płatność wyłącznie gotówką.

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona.

W dniu wydarzenia parking będzie czynny od godz. 17:00.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie  www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk