Ennio Morricone60 YEARS OF MUSIC WORLD TOUR

Maestro Morricone wraca do TAURON Areny Kraków

6 lutego (poniedziałek), godz. 20:00

Otwarcie bram: godz. 18:30

Wybitny włoski muzyk Ennio Morricone po raz kolejny wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Koncert, który rozpocznie się 6 lutego 2017 r. o 20.00 jest częścią trasy zatytułowanej „60 YEARS OF MUSIC WORLD TOUR”. Artyście będzie towarzyszyć Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Na scenie z Morricone pojawi się ponad 200 muzyków i wokalistów.

Podczas koncertu zabrzmią m.in. utwory z ostatniej ścieżki dźwiękowej artysty do Nienawistnej ósemki nagrodzonej Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Koncert tego wybitnego włoskiego muzyka w Krakowie to część jego światowej trasy, która została zaplanowana dla uczczenia 60 lat pracy Morricone, jako kompozytora i dyrygenta. Poprzednia europejska trasa Maestro w 2014 roku zgromadziła na koncertach łącznie ponad 350 tysięcy widzów. W TAURON Arenie Kraków Maestro po raz pierwszy wystąpił 14 lutego 2015 r.

Ponad 500 filmów

Ennio Morricone skomponował muzykę do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych oraz ponad 100 niezależnych dzieł. Te, które najbardziej utkwiły w pamięci słuchaczy to: Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Dawno temu w Ameryce, Za garść dolarów, Nietykalni oraz Misja. Zapytany o nadchodzącą trasę Maestro powiedział: „Czuję się niezwykle zaszczycony wyrazami uznania, które otrzymałem w ciągu ostatniego roku. Te wszystkie nagrody, miłe słowa ze strony kolegów po fachu, przygoda z Quentinem Tarantino, a przede wszystkim radość z bezpośredniego kontaktu z publicznością, która tak tłumnie przybywała na moje koncerty. Czekam na dzień, kiedy znów ruszę w trasę i będę wykonywać muzykę na żywo”.

Warto wiedzieć

Koncert Ennio Morricone w TAURON Arenie Kraków odbędzie się 6 lutego 2017 r. (poniedziałek) o godz. 20:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:30. O godz. 21:00 planowana jest przerwa. Koncert ma zakończyć się o godz. 22:45.

UWAGA! Organizator koncertu informuje, iż spóźnieni widzowie będą wprowadzani na widownię po zakończeniu utworu lub podczas oklasków oraz, że obowiązywać będzie  zakaz konsumpcji na trybunach w trakcie trwania koncertu.

Informacje o biletach: www.eventim.pl.

W dniu wydarzenia czynna będzie kasa nr 1 (Organizatora; od godz. 12:00)  oraz kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków; od godz. 18:30)

Organizatorem wydarzenia jest JVS Group.

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary).

W TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia czynne będą szatnie . Szatnia jest płatna 3 zł; przechowanie bagażu 10 zł).

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk