Festiwal Muzyki Filmowej – Video Games Music Gala

Video Games Music Gala

2 czerwca 2018 r.

godz. 17:00 – otwarcie bram

godz. 19:00 – rozpoczęcie wydarzenia

godz. 22:30 – zakończenie koncertu

W trakcie wydarzenia planowana jest 20-minutowa przerwa.

Wręczenie nagród FMF Young Talent Award i FMF Ambassador Award

Goście specjalni: Elliot Goldenthal, Christopher Drake, Richard Jacques, Jesper Kyd, Eímear Noone, Austin Wintory

Program:
Michael Giacchino – Medal of Honor Suite
Daniel Licht – Silent Hill Suite
Austin Wintory – Journey: Apotheosis
Austin Wintory – ABZÛ: Delphinus delphis
Austin Wintory – Assasin’s Creed Syndicate: Ballet of Blades
Richard Jacques – Headhunter Concert Suite
FMF Young Talent Award Winning Suite
Richard Jacques – James Bond 007: Blood Stone: Athens Harbour Chase
Eímear Noone – World of Warcraft: Warlords of DraenorMalachAngel Messenger
Eímear Noone – Lifeline

***
Marcin Przybyłowicz, Jan Sanejko – Phantom Doctrine Suite
Piotr Musiał, Marcin Przybyłowicz i Mikołaj Stroiński – The Witcher 3 Suite
Jesper Kyd – Assassin’s Creed 2 / Assassin’s Creed Brotherhood Suite
Jesper Kyd – Jesper Kyd – Assassin’s Creed – Ezio’s Family Concert Version
Jesper Kyd – Hitman 2: Silent Assassin / Hitman: Blood Money Suite
Elliot Goldenthal – Final Fantasy: The Spirits Within Suite
Chris Drake – Batman: Arkham Villains Suite
Chris Drake – Batman: Arkham Origins Suite

Tina Guo – wiolonczela elektryczna, wiolonczela
Sara Andon – flet
Ania Karwan – głos
Norman Kim – mandolina elektryczna, syntezator, głos
Benoit Grey – gitara elektryczna, kontrabas
Przemysław Sokół – trąbka
Chór Pro Musica Mundi
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Ludwig Wicki – dyrygent

Muzyka z gier coraz częściej przebija się do sal koncertowych. Po wielkim sukcesie koncertu z muzyką do gry Wiedźmin 3, główna gala FMF w Tauron Arenie w 2018 zostanie poświęcona muzyce skomponowanej do największych tytułów growych ostatnich lat. Poprzez Video Games Music Gala zaprosimy naszą publiczność do nowej rzeczywistości. FMF Reality  to rzeczywistość festiwalowa, magiczny i bajkowy świat muzyki filmowej, to opowieść, która pochłania całkowicie i wzbudza niezapomniane emocje.

Historia pierwszego kompozytora zaproszonego do udziału w gali, ma w sobie coś z amerykańskiego snu. Na początku swojej drogi zawodowej nieznany szerszemu odbiorcy, Michael Giacchino skomponował muzykę do gry Medal of Honor. Nie spodziewał się, że fanem tej gry był światowego formatu reżyser J.J. Abrams, który właśnie pracował nad nowym serialem Zagubieni (Lost). Zachwycony muzyką w swojej ulubionej grze, J.J. Abrams skontaktował się z Giacchino i otworzył mu drzwi do świata wielkich produkcji hollywoodzkich. Owocem ich współpracy były m.in.:  Mission: Impossible III i Star Trek. Na gali usłyszymy suitę z muzyką do gry Medal of Honor, do której Michael Giacchino, nie bez powodu, ma spory sentyment.

Swoją obecnością zaszczyci nas w tym dniu duński kompozytor Jesper Kyd. Na koncercie usłyszymy jego najbardziej znane motywy z gier Hitman i Assasin’s Creed. Nie tylko graczy ucieszy również obecność Austina Wintory’ego. Gra Journey to nietypowa produkcja, w której nie używa się słów, a środkiem komunikacji staje się wyłącznie muzyka. Ścieżka dźwiękowa Wintory’ego została nominowana do Grammy i w specjalnej wersji zaaranżowanej na potrzeby naszego koncertu zostanie zaprezentowana krakowskiej publiczności.

Na Gali pojawi się także Christopher Drake, a wraz z nim kolejny superbohater – Batman. Publiczność koncertu może więc oczekiwać brawurowej muzyki, która zostanie przygotowana specjalnie na ten wieczór z gier Batman: Arkham Origins oraz Injustice I & II.

Wsłuchując się w najnowsze dzieła nie zapominamy o twórcach, którzy gościli kiedyś na FMF, a których nie ma już z nami. Pamięci Daniela Lichta będzie poświęcona suita z gry Silent Hill: Downpour.

Fanów nie tylko gier video ucieszy fakt, że specjalnie na ten koncert suitę napisze zaprzyjaźniony z Krakowem zdobywca Oskara, kompozytor Elliot Goldenthal, którego utwór Grand Gothic Suite napisany kilka lat temu dla FMF, po raz pierwszy w historii festiwalu wywołał owacje na stojąco w trakcie koncertu w hali ocynowni.  Final Fantasy to japońska saga, w której kolejne gry i filmy uzupełniają się fabularnie. Kompozycja , którą zaprezentuje Goldenthal jest inspirowana ścieżką dźwiękową jego autorstwa z filmu Final Fantasy: Wojna dusz.

Podczas Video Games Music Gala usłyszymy również suitę z Wiedźmina 3. Specjalna wersja suity została premierowo wykonana podczas Festiwalu FIMUCITÉ na Teneryfie. Gościem tego wydarzenia był Marcin Przybyłowicz, kompozytor i  dyrektor muzyczny CD PROJEKT RED. Po gorącym przyjęciu na Teneryfie, będziemy mogli usłyszeć ten niezwykły utwór w TAURON Arenie Kraków podczas kolejnej edycji FMF. Partie solowe wykona znana już festiwalowej publiczności Ania Karwan, a wśród wielu znakomitych gości na gali pojawią się również kompozytorzy suity: Piotr Musiał, Marcin Przybyłowicz i Mikołaj Stroiński. Podczas gali zostanie również wręczona nagroda Ambasador FMF 2018, która w tym roku trafi do studia CD PROJEKT RED.

Efekty połączenia świata filmu i gier usłyszymy na scenie TAURON Areny Kraków w wykonaniu solistów, Chóru Pro Musica Mundi oraz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą niezastąpionego Ludwiga Wickiego.

WARTO WIEDZIEĆ

Video Games Music Gala odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 2 czerwca 2018 r.: godz. 17:00 – otwarcie bram; godz. 19:00 – rozpoczęcie wydarzenia; godz. 22:30 – zakończenie koncertu. W trakcie wydarzenia planowana jest 20-minutowa przerwa.

Wejścia do obiektu: nr 1, 2, 3 i 4.

Informacje o biletach: www.fmf.fm. W dniu wydarzenia kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 15:00.

W dniu wydarzenia kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna od godz. 16:00.

Pełen program 11. Festiwalu Muzyki Filmowej jest dostępny na stronie www.fmf.fm.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

Catering podczas wydarzeń

W dniach wydarzeń goście będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram. W obiekcie czynne będą również punkty gastronomiczne, w ofercie których znajdą się przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniach wydarzeń, dwie godziny przed otwarciem bram, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3.

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

W tym dniu parking ogólnodostępny będzie dostępny od godz. 16:30.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny każdego dnia od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

 

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata