Festiwal Muzyki FilmowejTV Series Gala

Uwaga! Jak poinformował Organizator wydarzenie zaplanowane na 30 maja 2020 r. (sobota) nie odbędzie się. Termin Festiwalu Muzyki Filmowej został zmieniony na maj 2021 roku.

Dodatkowe informacje dotyczące m.in. zwrotu biletów są dostępne na stronie http://fmf.fm/aktualnosci/oswiadczenie-w-sprawie-przelozenia-fmf-na-25-30-maja-2021

 

***

INFORMACJA ARCHIWALNA

Festiwal Muzyki Filmowej powraca z muzyką do najpopularniejszych seriali.

Goście specjalni: Sonya Belousova, Bartosz Chajdecki, Kyle Dixon, Hauschka, Michael Hirst, Lele Marchitelli, Trevor Morris, Giona Ostinelli, Martin Phipps, Michael Stein, Łukasz Targosz, Mac Quayle

Zaprezentowana na FMF w 2015 roku International TV Series Gala została zorganizowana w momencie, w którym fala popularności seriali dopiero zaczynała wzbierać. Zaledwie pięć lat temu muzyka telewizyjna nie była jeszcze traktowana na równi z tą pisaną na duży ekran. Z roku na rok seriale coraz skuteczniej przejmują uwagę odbiorców, a kolejne odsłony produkcji Netflixa czy HBO są bardziej wyczekiwane niż premiery kinowe.

Podczas TV Series Gala zaprezentujemy najbardziej interesujące ścieżki dźwiękowe, które powstały na przestrzeni ostatnich sezonów do uwielbianych przez polską publiczność seriali. Tego wieczoru, zgodnie z tradycją FMF, wiodącą rolę odegrają kompozytorzy. Łącznikami z poprzednią galą seriali będą: Łukasz Targosz z kompozycją do Watahy (z gościnnym udziałem Ani Karwan) oraz Trevor Morris z muzyką z najnowszego sezonu Wikingów (w której po raz kolejny główną rolę odegra solista i współtwórca ścieżki dźwiękowej Einar Selvik z zespołu Wardruna). Zarejestrowana podczas FMF suita z Wikingów osiągnęła w serwisie YouTube prawie 10 milionów odsłon. Nie lada gratką dla miłośników fantasy będzie monumentalna suita z najnowszego hitu Netflixa – Wiedźmina.

TV Series Gala zaprezentuje prawdziwy przekrój muzycznych stylów: od królewskich dźwięków The Crown i Wiktorii przez chóralną muzykę z serialu Czarnobyl po syntezatorowe brzmienia lat 80. w Stranger Things. Zachwycą subtelny fortepianowy Patrick Melrose i napisany z wykorzystaniem preparowanego fortepianu eksperymentalny Spisek prochowy, a także elektroniczny i mroczny minimalizm w premierowych aranżacjach na orkiestrę utworów z American Horror Story, Black Mirror i Mr. Robot. Gratką dla fanów serialu Młody papież będzie z kolei suita, którą specjalnie na FMF przygotuje Lele Marchitelli.

Program:

Mac Quayle – American Horror Story, Mr. Robot
Martin Phipps – Black Mirror*, The Crown, Wiktoria
Hildur Guðnadóttir – Czarnobyl
Lele Marchitelli – Młody papież
Hauschka – Patrick Melrose, Spisek prochowy
Kyle Dixon, Michael Stein – Stranger Things*
Łukasz Targosz – Wataha
Sonya Belousova, Giona Ostinelli – Wiedźmin
Trevor Morris – Wikingowie
Bartosz Chajdecki – Wojenne dziewczyny, Ziuk. Młody Piłsudski

*aranżacje: Stefan Behrisch

Lindsay Deutsch – skrzypce
Tina Guo – wiolonczela
Ania Karwan – wokal 
Declan de Barra – wokal
Einar Selvik – instrumenty etniczne
Dominik Wania – fortepian
Diego Navarro – dyrygent
Trevor Morris – dyrygent (gościnnie)
Chór Pro Musica Mundi

Organizatorem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Strona wydarzenia www.fmf.fm

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk

Strefa VIP

Najem długoterminowy


tel.: +48 739 455 725


Marzena Sadowska