FMF – Międzynarodowa Gala Seriali

Na ten koncert publiczność Festiwalu Muzyki Filmowej czeka od lat. Najbardziej zajęci kompozytorzy w Hollywood to kompozytorzy telewizyjni, dlatego zaproszenie najważniejszych twórców tego gatunku do Krakowa jest wielkim wydarzeniem. Gala seriali w TAURON Arenie Kraków, która odbędzie sie 30 maja (sobota) o godz. 20:00, stanowić będzie przegląd najgłośniejszych tytułów ostatnich lat. Ogłoszone przez organizatorów tytuły to Gra o tron, Rodzina Borgiów, Wikingowie, House of Cards, Downton Abbey, The Dovekeepers, Dexter, The Knick, Lost, Misja Afganistan, Czas honoru, Wataha.

            Do Polski po raz pierwszy przyjedzie Ramin Djawadi, twórca muzyki do takich filmów jak Equilibrium, Iron Man, Starcie Tytanów, gry videoMedal of Honor, a także głośnych telewizyjnych seriali: Skazany na śmierć czy Gra o tron. Zwłaszcza ten ostatni tytuł produkcji HBO przyniósł Djawadiemu ogromną popularność. Specjalnie na festiwal Djawadi stworzy kilkunastominutową suitę, a jej światowa premiera w Krakowie ma połączyć wszystkie sezony serialu, swobodnie mieszając gatunki, i przywołując fantastyczny świat sagi: Pieśń lodu i ogniaGeorge’a R. R. Martina.

Po dwóch latach przerwy na FMF powraca Trevor Morris, kompozytor muzyki do wielkich produkcji telewizyjnych, seriali, filmów i gier komputerowych, najbardziej znany ze ścieżek dźwiękowych do seriali historycznych Rodzina Borgiów i Dynastia Tudorów oraz filmu Immortals. Bogowie i herosi. Kolejnym wielkim tytułem oraz kontynuacją współpracy ze scenarzystą i producentem Michaelem Hirstem jest serial History Channel — Wikingowie — opowiadający historię Ragnara Lothbroka, ambitnego wojownika, który chcąc podbić Anglię rozpoczął nową epokę w historii ekspansji Wikingów. Na Międzynarodowej Gali Seriali usłyszymy światową premierę suity z Wikingów. Gościnnie na koncercie wystąpi Einar Selvik, założyciel zespołu Wardruna, wykonującego folk i ambient inspirowany nordyckim szamanizmem.

Fani Festiwalu Muzyki Filmowej tego wieczoru będą mogli usłyszeć takzę dwukrotnie nagrodzoną nagrodą Emmy, klasyczną ścieżkę dźwiękową z Downton Abbey autorstwa Johna Lunna. Szkocki kompozytor, zdobywca wielu nagród i nominacji, który najlepiej potrafi oddać atmosferę przedwojennej Anglii, nie tylko przyjedzie do Krakowa, ale i zagra solową partię fortepianową w swojej suicie.

            Jeff Beal, zdobywca m.in. trzech statuetek Prime Time Emmy, na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zaprezentuje suitę z najbardziej pożądanego serialu od lat. Mowa oHouse of Cards – produkcji, która otrzymała nie tylko wiele prestiżowych nagród, zdobyła uznanie w oczach krytyków, ale także skradła serca publiczności na całym świecie! Suitą zadyryguje sam kompozytor. Podczas gali usłyszymy także inną kompozycję Jeffa Beala. The Dovekeepers to mini serial CBS stworzony na podstawie bestsellerowej książki Alice Hoffman. Opowiada historie kobiet w oblężonej przez Rzymian twierdzy Masada, w I wieku naszej ery.

Na Gali zagości także Laureat dwudziestu trzech nagród, w tym dwóch prestiżowych Złotych Globów, czterech cenionych w branży nagród Emmy – telewizyjna produkcja Dexter. Fani festiwalu będą mogli usłyszeć muzykę autorstwa amerykańskiego kompozytora – Daniela Lichta, który nie tylko przygotowuje dla Krakowa premierową suitę, ale również pojawi się na scenie wykorzystując narzędzia zbrodni w roli instrumentów.

Kolejny gość to: ceniony w branży, wszechstronny islandzki kompozytor, uhonorowany licznymi nagrodami Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) – Atli Örvarsson. Podczas koncertu zaprezentujemy suitę z ośmiokrotnie nominowanej do cenionej nagrody People’s Choice telewizyjnej produkcji Chicago Fire. Natomiast Cliff Martinez – niegdyś muzyk Red Hot Chili Peppers, a od wielu lat uznany w świecie autor muzyki filmowej (Traffic, Solaris, Drive) zaprezentuje muzykę stworzoną do jednego z najgłośniejszych tytułów 2014 roku, nominowanego do Złotych Globów serialu The Knick.

            Na gali nie zabraknie takzę polskich seriali: Bartosz Chajdecki zaprezentuje połączoną suitę z tematami z seriali Czas Honoru oraz Misja Afganistan. Fani muzyki filmowej usłyszą także  ścieżkę dźwiękową Łukasza Targosza do serialu Wataha.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej są: Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.fmf.fm.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk