FMF Video Game Show: Wiedźmin 3

 FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ

Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon

TAURON Arena Kraków

30 maja 2016 r.; godz. 19:00

Otwarcie bram: godz. 17:00

 

Koncert

Goście specjalni: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński

Brodka

Wioletta Chodowicz — sopran

Robert Jaworski — instrumenty etniczne

Rafał Grząka — akordeon

Amir Yaghamai — ghaychack, kemenche

Percival

Chór Pro Musica Mundi

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Marek Moś — dyrygent

Słowiański folk, muzyka szkocka i barwna kultura Wikingów – ścieżkę dźwiękową do wyróżnionej ponad 800 nagrodami trzeciej części „Wiedźmina” usłyszymy na zakończenie 9. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zaproszenie na finałową galę „Video Game Show” w TAURON Arenie Kraków przyjęli twórcy soundtracku – Marcin Przybyłowicz i Mikołaj Stroiński.

„Wiedźmin” to jeden z największych sukcesów polskiego przemysłu gier wideo, zaś tytułowy bohater wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego należy do najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci na rynku gier. Pierwsza część komputerowej sagi została wydana w 2007 roku, druga – „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” – w 2011 (w tym samym roku podczas 4. edycji FMF w Krakowie premierowo zabrzmiała suita skomponowana do „Wiedźmina 2” przez Adama Skorupę i Krzysztofa Wierzynkiewicza). Najnowsza odsłona – „Wiedźmin 3: Dziki Gon” – została wydana przez studio CD PROJEKT RED w maju ubiegłego roku; pracowało przy niej półtora tysiąca osób, a jej produkcja pochłonęła ponad trzysta milionów złotych. W zaledwie 6 tygodni po premierze gra sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy.

Goście specjalni

Ścieżkę dźwiękową do obsypanego nagrodami (m.in. tytuł gry roku na gali The Game Awards 2015) „Wiedźmina 3” usłyszymy w ramach cyklu „Video Game Show”, które uroczyście zakończy tegoroczną edycję FMF.

Finałowy koncert w TAURON Arenie Kraków organizowany jest wspólnie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i studio CD PROJEKT RED. Zaproszenie na uroczystość przyjęli twórcy soundracku: Marcin Przybyłowicz – dyrektor muzyczny studia, Piotr Musiał – współautor muzyki do dodatku Krew i Wino oraz Mikołaj Stroiński – polski kompozytor filmowy i telewizyjny. Skomponowana przez nich muzyka do „Wiedźmina 3” jest dłuższa od ścieżek dźwiękowych z pozostałych części sagi, a jej filarami są przede wszystkim: muzyka etniczna (w tym folklor słowiański a także kultura celtycka, szkocka i skandynawska), nawiązania do dzieł szeroko pojętej popkultury (między innymi do popularnych seriali, filmów historycznych i produkcji fantasy) oraz cytaty z poprzednich części gry.

Aby jak najpełniej zbliżyć się do pierwotnych brzmień i charakteru uchwyconego przez Adama Skorupę i Pawła Błaszczaka w pierwszej części sagi, Przybyłowicz zaprosił do pracy nad soundtrackiem formację folkowo-metalową Percival, związaną z sagą Sapkowskiego nie tylko za pośrednictwem nazwy, ale także z uwagi na fascynację muzyków szeroko pojętą formułą fantasy. Członkowie zespołu słyną z oryginalnych interpretacji i aranżacji muzyki słowiańskiej, przy użyciu instrumentów ludowych i etnicznych takich jak saz, kemenche, sopiłka czy davul.

30 maja w TAURON Arenie Kraków będą towarzyszyć Orkiestrze AUKSO, chórowi Pro Musica Mundi i solistom — sopranistce Wioletcie Chodowicz, akordeoniście Rafałowi Grzące, Robertowi Jaworskiemu grającemu m.in. na lirze korbowej, lutni i gęślach gdańskich oraz Amirowi Yaghamai – mistrzowi perskich instrumentów ludowych — w koncertowym wykonaniu ścieżki dźwiękowej z „Wiedźmina 3”. Całość poprowadzi dyrektor artystyczny i założyciel AUKSO – maestro Marek Moś.

Koncert zostanie zwieńczony specjalną aranżacją znanej ze zwiastuna A night to remem ber kołysanki Lullaby of Woe, którą zaśpiewa jedna z najciekawszych i najzdolniejszych polskich wokalistek – Brodka. To wspólny projekt Krakowskiego Biura Festiwalowego i studia CD Projekt RED, które w maju 2015 roku wydało kolejną część kultowej gry „Wiedźmin”.

Warto wiedzieć

Szczegółowy program 9. Festiwalu Muzyki Filmowej oraz dodatkowe informacje o wydarzeniu i biletach są dostępne na stronie: www.fmf.fm.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

Informacje o biletach: www.fmf.fm.

30 maja kasa nr 1 (Organizatora) będzie otwarta od godz. 12:00; kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 17:00.

Do dyspozycji gości będzie szatnia na poziomie A (płatna 2 zł).

Harmonogram koncertu

30 maja (poniedziałek)Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon

Godz. 17:00 – otwarcie bram

Godz. 19:00 – rozpoczęcie koncertu

Godz. 21:00 – zakończenie koncertu

Parking: w TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. 30 maja (poniedziałek) będzie czynny od godz. 16:00.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Wzmocnienie komunikacji podczas wydarzenia

W związku z odbywającym się w TAURON Arenie Kraków Festiwalem Muzyki Filmowej 30 maja (poniedziałek) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk